Rozmiar kół - felgi i opony

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Bonifacy »

O, dziękuję. Bardzo ładnie. To dobrze wybrałem.



Sponsor

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Sponsor


Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Kuchar »

Mnie to się ten kolorek najbardziej podoba, bo felga jest po prostu ładna i estetyczna ;)

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1172 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Misiek »

Bonifacy pisze:
05 wrz 2020, 9:39
Znalazłem filmik, na którym widać (tylko zewnętrznie, wizualnie) różnicę między felgami 18 a 16 zamontowanymi na tej samej Atece

https://www.youtube.com/watch?v=cIL09YOrF0Y

(szósta minuta)
I to jest właśnie idealny naoczny przykład na moją teorię, że im mniejsze, tym bardziej pasuje, wygląda do SUV'a, a tym bardziej do typowej terenówki :D Ale oczywiście każdemu co innego się widzi, każdy ma inne "oczy", swoje priorytety.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Mar »

Misiek pisze:
06 wrz 2020, 0:21
Bonifacy pisze:
05 wrz 2020, 9:39
Znalazłem filmik, na którym widać (tylko zewnętrznie, wizualnie) różnicę między felgami 18 a 16 zamontowanymi na tej samej Atece

https://www.youtube.com/watch?v=cIL09YOrF0Y

(szósta minuta)
I to jest właśnie idealny naoczny przykład na moją teorię, że im mniejsze, tym bardziej pasuje, wygląda do SUV'a, a tym bardziej do typowej terenówki :D Ale oczywiście każdemu co innego się widzi, każdy ma inne "oczy", swoje priorytety.
Ja patrzac na ten filmik stwierdzilem, ze jednak zamiast 16-17 na pewno pojde w 18" :ugeek:

Nie chcac przaplacac ktos poleci jakies sensowne felgi + opony zimowe? Oczywiscie bez naciagania, bo oferte przeswietle 8x albo i wiecej wzdluz i wszerz :lol:

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1172 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Misiek »

Mar pisze:
15 paź 2020, 22:13
Misiek pisze:
06 wrz 2020, 0:21
Bonifacy pisze:
05 wrz 2020, 9:39
Znalazłem filmik, na którym widać (tylko zewnętrznie, wizualnie) różnicę między felgami 18 a 16 zamontowanymi na tej samej Atece

https://www.youtube.com/watch?v=cIL09YOrF0Y

(szósta minuta)
I to jest właśnie idealny naoczny przykład na moją teorię, że im mniejsze, tym bardziej pasuje, wygląda do SUV'a, a tym bardziej do typowej terenówki :D Ale oczywiście każdemu co innego się widzi, każdy ma inne "oczy", swoje priorytety.
Ja patrzac na ten filmik stwierdzilem, ze jednak zamiast 16-17 na pewno pojde w 18" :ugeek:

Nie chcac przaplacac ktos poleci jakies sensowne felgi + opony zimowe? Oczywiscie bez naciagania, bo oferte przeswietle 8x albo i wiecej wzdluz i wszerz :lol:
Jak pójdzie źle i dealer nie załatwi mi tych 16 na oponach wielosezonowych, to na wiosnę będę miał do sprzedania KOŁA 18 z Xperience z bardzo małym (prawie zerowym - z salonu) przebiegiem.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2020, 3:41 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Mar »

Potrzebuję przed zimą :(

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Bonifacy »

Ja wybrałem sobie na Allegro oryginalne felgi Seata i zapytałem sprzedawcy, jakie ma do nich opony zimowe. Przedstawił ofertę kilku, wybrałem Bridgestone Blizzak LM005 - chyba jedyne, które mają indeks A w kategorii hamowanie na śliskiej nawierzchni. Ponieważ oferta była cenowo do przyjęcia a opinie o sprzedawcy dobre, zamówiłem, odebrałem. Tak więc samochód jeszcze niewyprodukowany, a zimowe koła już czekają. Może to nieroztropne było, ale wolałem to załatwić przed sezonem na zimowe opony.

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Mar »

Ja szukam czegoś optymalnego felgi raczej 18 z oponami zimowymi za nie więcej jak 3.5-4tys.
Nie chciałbym inwestować więcej.
Ma ktoś coś sensownego i wartego polecenia.
Zależy nam na komforcie jazdy, głównie miasto, autostrada i 1x wyjazd w polskie góry

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1172 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Misiek »

Bonifacy pisze:
17 paź 2020, 8:51
Ja wybrałem sobie na Allegro oryginalne felgi Seata i zapytałem sprzedawcy, jakie ma do nich opony zimowe. Przedstawił ofertę kilku, wybrałem Bridgestone Blizzak LM005 - chyba jedyne, które mają indeks A w kategorii hamowanie na śliskiej nawierzchni. Ponieważ oferta była cenowo do przyjęcia a opinie o sprzedawcy dobre, zamówiłem, odebrałem. Tak więc samochód jeszcze niewyprodukowany, a zimowe koła już czekają. Może to nieroztropne było, ale wolałem to załatwić przed sezonem na zimowe opony.
Bardzo roztropne - ja PO KUPIENIU samochodu poszukałem i kupiłem na początku roku szkolnego (zakup samochodu 10-07) i dostałem 20-parę i kilkanaście % rabatu od ceny katalogowej na opony i felgi, więc warto kupować produkty sezonowe poza sezonem, oczywiście jeżeli jest taka możliwość.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Mar »

Potrzebuję Waszego doświadczenia.
Już prawie się zdecydowałem na drugi komplet i alufelgi po czym dostałem obuchem poprzez następujące stwierdzenie.
Nke warto kupować drugiego kompletu, bo to generuje podczas wymiany kol+felgi co najmniej takie same koszty u wulkanizatora.
Wyliczenia:
1. Zmiana opon na tą samą felgę to koszt około 180pln
2. Zmiana felg to około 100pln + programowanie czujnika 60pln. Wychodzimy prawie na to samo

Zakup nowego kompletu to zakup felgi+ czujniki, czyli co najmniej 2k+czujniki to jakieś 150-200pln/sztuke

Moje obawy/pytania:
1. Przy zmianie opon bardziej zużywa się opona, a robimy to co pół roku
2. Wg wyliczenia nie ma sensu kupować zimowej felgi i dodatkowych czujników, bo każda felga też jest na zime
3. Czy można jakoś samemu wymienić koła pod domem jeśli mamy wymog czujników i ich programowania po zmianie kół

Czuje ze tego sam nie przebrnę :mrgreen:

ODPOWIEDZ