Diesel, czy benzyna?

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Miro
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2017, 16:15
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Diesel, czy benzyna?

Post autor: Miro »

Tak, jak w temacie. Która wersja dla was będzie bardziej odpowiednia? Jakie macie za i przeciw, co do obu opcji?



Sponsor

Diesel, czy benzyna?

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: dario37 »

Ja wybrałem benz.1.4 TSI.Poprzednio miałem 4 Seaty z silnikami diesla.W związku z tym,że więcej jeżdżę po mieście zdecydowałem się na benzynę.Na razie nie żałuję.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Endrju »

Generalnie to chyba każdy już się orientuje, że diesel nie nadaje się do miasta. Bo po pewnym czasie będzie z nim więcej kłopotu niż frajdy z jazdy. Ja osobiście wybrałem benzynę ponieważ robie ok. 10 - 15 kkm rocznie i aby zwrócił mi się koszt dopłaty za silnik diesla musiałbym robić w granicach 30kkm rocznie. Ponadto poprzednie auto też miałem turbo benzynę i nie miałem z nim żadnych problemów. Jedyną naprawa przez 6 lat użytkowania auta była wymiana pompy paliwa wysokiego ciśnienia.

Edit:
Zobaczcie co się dzieje na rynku motoryzacji. Już jakiś czas temu była mowa o wygaszaniu produkcji diesla w osobowkach. A teraz to:https://moto.wp.pl/volkswagen-passat-ta ... 600045697a
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: fuelcare »

na ostatnie 6 aut ktore mialem byly to diesle, ale doszedlem do wniosku ze ten silnik coraz gorzej radzi sobie w miescie (DPF). kolejnym argumentem za benzyna bylo to co napisal Endrju - moje niskie przebiegi i to ze ekolodzy znow cos kombinuja z zakazem w przyszlosci. inna sprawa jest ze bylem negatywnie nastawiony do silnikow benzynowych starszej generacji czyli gaznikowych. te ktore sa obecnie to bajka i nie sadze by cos skusilo mnie do ponownego wyboru jednostki wysokopreznej.

Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Masmix »

W tej chwili więcej jest argumentów za benzyną jak za dieslem. Cena, mniejsze problemy zimą, brak DPF. No i trzeba pamiętać o coraz powszechniejszych zakazach wjazdu do centrów dla diesli.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: Janisz »

U mnie priorytetem było DSG i 4drive. W momencie kiedy brałem Atecę mogłem zdecydować się na 2.0 TDI 190KM - dopłata 22 600zł (obecnie). Przy moich rocznych przebiegach rzędu 20 tysięcy nieopłacalne.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: michal 76 »

U mnie to pierwszy samochód z silnikiem benzynowym. Założenie było jak u kolegów powyżej. Samochód używa żona i nie jeździ więcej niż ok 10-17 tys. rocznie. Co do diesla to jest małe ale - DPF wcześniej czy później da o sobie znać i będą koszty. Tak zupełnie inaczej mam drugi samochód ( z silnikiem diesla) i nie ma w nim problemu z DPF ale jeżdżę ok 60-70 tys. rocznie. Co do silnika TSI - tutaj moje zdziwienie ( na jeździe testowej) całkiem fajny silnik i ja bym go nie skreślał. Wybór należy do Ciebie

root
Administrator
Posty: 732
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 772 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: root »

Za chwilę w silnikach benzynowych będzie odpowiednik DPF-a, czyli GPF…

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: sailor 88 »

Nowe diesle trują nas o wiele mniej niż benzyny!!!
Przeczytajcie TO: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/3075 ... iz-benzyny
I jaka rzeczywiście jest prawda?
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Diesel, czy benzyna?

Post autor: fuelcare »

sailor 88 pisze:
06 gru 2017, 21:08
Nowe diesle trują nas o wiele mniej niż benzyny!!!
Przeczytajcie TO: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/3075 ... iz-benzyny
I jaka rzeczywiście jest prawda?
w truciu najgrozniejsze nie sa tyle NOx tylko czastki stale pozostajace po procesie spalania ktore sa rakotworcze. diesel produkuje ich sporo stad te diabelskie dpf. na silnikach diesla wiekszej mocy siegajacych kilkudziesieciu tysiecy KM trzeba wlazic min. raz na kwartal do zasobnika powietrza i przestrzeni podtlokowej zeby wywalac ten szlam. w kolektorach wydechowalych na tzw. lapaczach iskier co miesiac, dwa wywalasz kilka wiader sadzy i to po mimo codziennego wypalania jej soot removerem. proces spalania benzyniaka to czysciocha podlug diesla. ten co pisal ten artykul powinien zaczac popisywac do innemedium

ODPOWIEDZ