Opony wielosezonowe Michelin CrossClimate

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 37
Rejestracja: 04 sty 2018, 21:18
Samochód: ATECA FR TDI 190 DSG Black Magic.
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Opony wielosezonowe Michelin CrossClimate

Post autor: Zbyszek »

Exmister pisze:
06 lip 2017, 17:15
a jakie opony zimowe warto kupić do alu felg 18" z wersji xcellence?
Pytałes o opony do 18-tek. Ja sie skusiłem na NOKIANY WR D4 225/50 r 18. I jestem bardzo zadowolony. Byłem parę razy w górach( smiesznie to brzmi ale przynajmniej był snieg na drodze) i trzymają się bardzo dobrze. Na błocie i wodzie też jest ok. To moje najlepsze zimówki jakie miałem i polecam je każdemu.
Raczej nie zastanawiałbym się nad wiolosezonowymi gumami... jednak kontakt z drogą jest tylko na powierzchni opony i moim zdaniem nie powinno się na tym oszczędzać... Ale jak kto woli. Pewnie że i tak predkość trzeba dostosować do warunków na drodze, i nawet najlepsza zimówka na lodzie przegra z kolczatką, ale przyjemne jest poczucie bezpieczenstwa. No i komfort jazdy naprawdę jest duzy. Polecam.


ATECA FR TDI 190 DSG Black Magic.

Sponsor

Re: Opony wielosezonowe Michelin CrossClimate

Sponsor


Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Opony wielosezonowe Michelin CrossClimate

Post autor: michal 76 »

Zbyszek pisze:
07 lut 2018, 20:19
Exmister pisze:
06 lip 2017, 17:15
a jakie opony zimowe warto kupić do alu felg 18" z wersji xcellence?
Pytałes o opony do 18-tek. Ja sie skusiłem na NOKIANY WR D4 225/50 r 18. I jestem bardzo zadowolony. Byłem parę razy w górach( smiesznie to brzmi ale przynajmniej był snieg na drodze) i trzymają się bardzo dobrze. Na błocie i wodzie też jest ok. To moje najlepsze zimówki jakie miałem i polecam je każdemu.
Raczej nie zastanawiałbym się nad wiolosezonowymi gumami... jednak kontakt z drogą jest tylko na powierzchni opony i moim zdaniem nie powinno się na tym oszczędzać... Ale jak kto woli. Pewnie że i tak predkość trzeba dostosować do warunków na drodze, i nawet najlepsza zimówka na lodzie przegra z kolczatką, ale przyjemne jest poczucie bezpieczenstwa. No i komfort jazdy naprawdę jest duzy. Polecam.
Też mam założone te opony i potwierdzam powyższą opinie. Należy jeszcze dodać że opony są ciche

Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 37
Rejestracja: 04 sty 2018, 21:18
Samochód: ATECA FR TDI 190 DSG Black Magic.
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Opony wielosezonowe Michelin CrossClimate

Post autor: Zbyszek »

Zgadza się. Są ciche. Choć gdzieś w necie spotkałem się z opinią ze są głośne... Ale moim zdaniem nie są.
ATECA FR TDI 190 DSG Black Magic.

Darekr
Posty: 58
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:45
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Opony wielosezonowe Michelin CrossClimate

Post autor: Darekr »

Polecam też zimówki Pirelli Cinturato, sam zalozylem ale z felga alu 17.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150 KM ACT | DSG |Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi | Full Link | Alarm | Elektryczna klapa

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Opony wielosezonowe Michelin CrossClimate

Post autor: reality »

Do Lodzi dzis wrocila zima, zatem powraca temat zimowek :-) niczym bumerang, choc wciaz mam nadzieje, ze nie zmusi mnie ona do ich zakupu w tym sezonie lecz dopiero pozniej - na kolejna zime... :-) .
Mam do Was 2 pytania...
Po pierwsze (bo nigdy nie probowalem tego triku) czy latem zimowki wg Was nie beda czasem troche tansze?
Po drugie (bo jest teraz takie ogloszenie na jednej z aukcji i nie jestem pewien czy kola sa sciagniete z Leona czy z Ateci) czy oryginalne opony i felgi z Seata Ateca FR 2.0 2017 r. benzyna - maja wymiary:
225/50/R18, rozstaw srub 5x112, odsadzenie ET 45, otwor centralny 57mm, szerokosc felgi J 7.0” .
Chodzi mi nie o to czy takie beda pasowac ewentualnie, tylko wprost o odpowiedz czy takie dane sa wybite na felgach oryginalnych Od Seata Ateca Fr? Moze ktos zdejmowal na zime swoje oryginaly z FR i mógłby dodac tu zdjecie wszelkich wybitych wytloczen jakie sie tam znajduja na felgach i oponach - bylbym wdzieczny - bo co fabryka to fabryka... zalerzy mi na konkretnych fotkach aby komus cos udowodnic... :-) .
Pozdrawiam i z gory dziekuje..., jesli sie uda. :-)

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Opony wielosezonowe Michelin CrossClimate

Post autor: reality »

O kurcze-chyba juz nie pora na takie pytania... Pozdrawiam! :-)

ODPOWIEDZ