Belki nośne na relingi

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
marchec
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2019, 21:03
Samochód: Ateca 2.0TSI 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Belki nośne na relingi

Post autor: marchec »

Byłem mocno zainteresowany rozwiązaniem, które opisał Manek, ale niestety nie zgraliśmy się co do kolorów ;) Ja potrzebuję czarne, gdyby ktoś był również zainteresowany tym kolorem zapraszam na priv.



Sponsor

Re: Belki nośne na relingi

Sponsor


Cygi86
Posty: 12
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:26
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Belki nośne na relingi

Post autor: Cygi86 »

Witam.
Ponieważ posiadam Box a belki z poprzedniego samochodu nie pasują czeka mnie zakup nowego kompletu.
Rozważałem zakup gotowego kompletu dedykowanego Thule WingBar Edge 9585 bo idzie go dostać w okolicach 1000zł. Moje poprzednie belki to tez były WindBar i choć były słyszalne to byłem z nich w pełni zadowolony.
Jednak po recenzji paprotka i zdjęciach mam dylemat co do Whispbar Rail Bar.
Pierwsze odczucia, nie wierzę - faktycznie nic nie słychać! Po zamontowaniu byłem naprawdę w szoku, bo liczyłem, że będzie ciszej niż przy poprzednim bagażniku, ale nie aż tak. Wcześniej miałem Thule Aero Bar i było słychać, że stawia opór powietrzu w trakcie jazdy, a po wyjęciu gumowych zaślepek i zamontowaniu bagażnika rowerowego jeszcze gwizdał.
Mam więc pytanie do posiadaczy, ale z innej beczki... chodzi o wysokość między belką a samym dachem. Boję się, że w przypadku Whispbar Rail Bar, który daje rewelacyjny sportowy wygląd jednak jest poprowadzony bardzo nisko nad dachem box może stykać się spodem z dachem.

Czy ktoś montował już jakieś kufry na tych belkach. Będę wdzięczny za pomoc i porady.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Belki nośne na relingi

Post autor: paprotek »

Faktycznie te belki są bardzo nisko nad dachem, ale IMO nie ma szansy żeby zapakować cokolwiek na te belki co powodowałoby styczność z dachem. Kolega który ode mnie kupił takie relingi ma na nich zamontowany box i nie ma z tym żadnego problemu. Zresztą fotki są gdzieś tu na forum.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2019, 23:08 przez paprotek, łącznie zmieniany 1 raz.

Cygi86
Posty: 12
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:26
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Belki nośne na relingi

Post autor: Cygi86 »

Też bym chętniej wziął belki Whispbar Rail.
Jednak mam boxa nie z płaskim dnem tylko z wgłębieniami na belki jak na zdjęciu. I choć samo wgłębienie ma ok 3,5cm (belka 2,5cm) to mam mocowanie na zaciski też takie jak na zdjęciu a one obejmują belkę od spodu swoimi kleszczami. I to zwów zabierze ok z 2 cm.
Może szukam dziury w całym ale nie chciałbym żeby brakło miejsca na zaciski.
Dlatego szukam informacji ile dokładnie jest przestrzeni między dachem a belką.

Obrazek

A-Teczka
Posty: 39
Rejestracja: 18 gru 2017, 19:49
Samochód: Ateca FR 1.4TSI DSG 4Drive, Velvet Red
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Belki nośne na relingi

Post autor: A-Teczka »

Mam belki whispbar i mocowanie boxa zaciskami nie było możliwe z powodu niewystarczajacego miejsca, jedyna opcja to T-bolt

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Cygi86
Posty: 12
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:26
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Belki nośne na relingi

Post autor: Cygi86 »

Dziękuję bardzo za informacje.
Jak zawsze członkowie forum bezcenni. :D

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Belki nośne na relingi

Post autor: JACA »

Na początek podziękowania dla użytkownika paprotek za rzeczowe rozpoznanie tematu. Dzięki wielkie bo już, już prawie byłem zdecydowany na zakup Thule, natomiast za Twoją sugestią skłaniam się do belek Whispbar Rail Bar.
Zastanawia mnie tylko jedna kwestia i może ktoś zna odpowiedź: te belki leżą nisko na dachem, a mam wersję Ateki z otwieranym dachem. Czy otwierane okno dachowe zmieści się pod założonymi belkami Whispbar Rail Bar :?:

I przy okazji drugie pytanie:
- może jest ktoś chętny do wspólnego zakupu belek Whispbar Rail Bar, (raczej skłaniam się do wersji w kolorze srebrnym). Jak wynika z tego tematu należy zakupić 2 bagażniki: Whispbar Rail Bar S44 oraz S45.
Proszę o komentarz tutaj bądź info na PW.
--
Jaca

Awatar użytkownika
DeDe
Posty: 57
Rejestracja: 17 kwie 2017, 23:57
Lokalizacja: Trójmiasto
Samochód: Ateca 1.4 TSI, 4 Drive , Style, comfort +
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Belki nośne na relingi

Post autor: DeDe »

I przy okazji drugie pytanie:
- może jest ktoś chętny do wspólnego zakupu belek Whispbar Rail Bar, (raczej skłaniam się do wersji w kolorze srebrnym). Jak wynika z tego tematu należy zakupić 2 bagażniki: Whispbar Rail Bar S44 oraz S45.
Proszę o komentarz tutaj bądź info na PW.
Kolega Manek na forum tutaj : Przejdź do: Giełda Kupię --Zakup bagażników bazowych Whispbar Rail , stworzył takie miejsce gdzie się wszyscy chętni dogadują w sprawie zakupu Whispbar Rail Bar S44 oraz S45.

A-Teczka
Posty: 39
Rejestracja: 18 gru 2017, 19:49
Samochód: Ateca FR 1.4TSI DSG 4Drive, Velvet Red
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Belki nośne na relingi

Post autor: A-Teczka »

Zastanawia mnie tylko jedna kwestia i może ktoś zna odpowiedź: te belki leżą nisko na dachem, a mam wersję Ateki z otwieranym dachem. Czy otwierane okno dachowe zmieści się pod założonymi belkami Whispbar Rail Bar

Nie zmieści się, przy założonych belkach niestety musisz zapomnieć o otwieraniu dachu.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Belki nośne na relingi

Post autor: JACA »

A-Teczka pisze:
03 maja 2019, 11:02
Nie zmieści się, przy założonych belkach niestety musisz zapomnieć o otwieraniu dachu.
Dzięki za odpowiedź. Tego niestety się obawiałem i gdy otworzyłem dach, to widzę, że on leży dokładnie w tej przestrzeni między relingami gdzie miałby wejść belki :(
Obrazek

Jeszcze żyję nadzieją, że być może belki Thule idą nieco wyżej, ale chyba nadzieje me są płonne i zostaną rozwiane na przymiarce w sklepie Taurusa. Cóż... trzeba będzie kupić belki z mocowaniem Flushbar :roll:
--
Jaca

ODPOWIEDZ