Testy, testy i jeszcze raz testy...

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: Kuchar »

thecichy pisze:
18 paź 2020, 10:48
Grzadq pisze:
17 paź 2020, 20:40
Dla mnie podawanie 7l w mieście dla 2.0 TSI to jest po prostu oszukiwanie klientów. Zejście poniżej 10 w typowych miejskich warunkach (światła, korki, dojeżdżanie) jest niemożliwe.
(a po 5 latach jeszcze odblokować ok. 25% :D) bo za to się przecież za(do)płaciło.
Po 5 latach przypuszczam, że mało kto będzie ten samochód miał. ;)



Sponsor

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Sponsor


Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: Teo »

Kuchar pisze:
18 paź 2020, 10:59
thecichy pisze:
18 paź 2020, 10:48
Grzadq pisze:
17 paź 2020, 20:40
Dla mnie podawanie 7l w mieście dla 2.0 TSI to jest po prostu oszukiwanie klientów. Zejście poniżej 10 w typowych miejskich warunkach (światła, korki, dojeżdżanie) jest niemożliwe.
(a po 5 latach jeszcze odblokować ok. 25% :D) bo za to się przecież za(do)płaciło.
Po 5 latach przypuszczam, że mało kto będzie ten samochód miał. ;)
Nie bardzo rozumiem, dlaczego niby mialby nie miec. Ja wlasnie po to kupuje NOWE auto, zeby opiekowac sie nim od poczatku i spokojnie nim jezdzic dluzej. Szczegolnie, ze robie bardzo male przebiegi.

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: Kuchar »

Większość osób ma te samochody w leasingach/kredytach, gdzie po ich zakończeniu przesiadają się z reguły na nowsze bądź inne pojazdy. :)

Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: Walt »

U mnie utrata wartości to 85% kredytu, czyli gdybym kupił za gotówkę i po czterech latach sprzedał to też bym tyle tracił. Pewnie bym i zostawił sobie samochód, gdyby po czterech latach nie miał ponad 100 tysięcy nakulane. Może następny ;)
Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: Teo »

Kuchar pisze:
18 paź 2020, 21:37
Większość osób ma te samochody w leasingach/kredytach, gdzie po ich zakończeniu przesiadają się z reguły na nowsze bądź inne pojazdy. :)
To dosc powszechny błąd zakladac, ze inni zrobia tak jak ty/ja ;) Nie znam danych ze wiekszosc robi cos/jakos w tej sprawie. A juz na pewno kazdy kto wzial auto w leasing i mial problem z nim, nigdy wiecej na leasing nawet nie spojrzy. Nie mowiac o tym, ze osoby fizyczne (nie na firme) tez na zakup patrza inaczej.

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: greg_the_lazy »

Teo pisze:
Kuchar pisze:
18 paź 2020, 21:37
Większość osób ma te samochody w leasingach/kredytach, gdzie po ich zakończeniu przesiadają się z reguły na nowsze bądź inne pojazdy. :)
To dosc powszechny błąd zakladac, ze inni zrobia tak jak ty/ja ;) Nie znam danych ze wiekszosc robi cos/jakos w tej sprawie. A juz na pewno kazdy kto wzial auto w leasing i mial problem z nim, nigdy wiecej na leasing nawet nie spojrzy. Nie mowiac o tym, ze osoby fizyczne (nie na firme) tez na zakup patrza inaczej.
Wszystko i tak zależy od człowieka i tego ile ma w portfelu na przyjemność. Niby pieniądze szczęścia nie dają, ale ładniej się płacze w Porsche niż Maluchu.

Ja akurat mam leasing z małym wykupem i niby miałem te auto zatrzymać na dłużej... Ale wyszedł Facelift... i zacząłem kombinować jak wymienić gładko starszy model na nowy...

Zaczął podobać mi się Jaguar F-Pace i nie wiem czy po zakończeniu leasingu i odczekaniu opodatkowania nie sprzedam obecnego i nie zmienię na inną markę...

Także tego... Co ludź to inne podejście...

Jeszcze zbliża mi się wykończenie domu, więc obecnie mam inne priorytety niż samochód... :-)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: Kuchar »

Teo pisze:
19 paź 2020, 1:53
Kuchar pisze:
18 paź 2020, 21:37
Większość osób ma te samochody w leasingach/kredytach, gdzie po ich zakończeniu przesiadają się z reguły na nowsze bądź inne pojazdy. :)
To dosc powszechny błąd zakladac, ze inni zrobia tak jak ty/ja ;) Nie znam danych ze wiekszosc robi cos/jakos w tej sprawie. A juz na pewno kazdy kto wzial auto w leasing i mial problem z nim, nigdy wiecej na leasing nawet nie spojrzy. Nie mowiac o tym, ze osoby fizyczne (nie na firme) tez na zakup patrza inaczej.
Jestem osobą fizyczną, serwisuje auto z należytą starannością (chociażby nie interwał longlife), ale jak już raz wydałem takie pieniądze na samochód to sprzedając przykładowo po 3 latach utrata wartości nie jest aż tak wysoka, dokładam trochę i znowu mam coś lepszego - i takich osób w samym moim gronie, na forum jest wielu. ;)
U Ciebie kolego z tego co pamiętam generalnie były same problemy, aż dziwne, że jeszcze myślisz o Atece :lol:

Awatar użytkownika
Lava
Posty: 212
Rejestracja: 17 paź 2019, 9:12
Samochód: Seat ateca, 2.0 tsi 190 km, lava blue
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: Lava »

Dla mnie to był pierwszy i ostatni zakup nowego samochodu. Prawdopodobnie będzie u mnie conajmniej 15 lat dlatego z pewnych niby udogodnień rezygnowałem, bo wiem ze z czasem mogą być problematyczne np klapa elektryczna, dach panorama i parę innych rzeczy, po forach widzę że już z tymi udogodnieniami są problemy.
2.0 tsi 190km, :D Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie :D

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: Mar »

Ja np kupuje auto z mysla, ze bede je spokojnie uzywal dlugo po splatach rat.
Specjalnie wybieram auto wyselekcjonowane, z jego wadami i zaletami. Oczywiscie podczas uzytkownia wyjda dodatkowe wady i zalety, ale poszlismy w kierunku, ze bierzemy dziecko z jego wadami. Cos jak adopcja :mrgreen:
Myslelismy, czy nie wziac z opcja wykupu po 4-5latach, ale znajac nas idealna opcja jest dbanie o auto przez nastepne lata po splacie kredytu.
Wszystko to kwestia zasobnosci potrfela, a jako osoby fizyczne wolimy wydac kase na inne przyjemnosci niz ladowac kase w auto :oops:

Misiek
Posty: 2433
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: Misiek »

Lava pisze:
19 paź 2020, 12:58
Dla mnie to był pierwszy i ostatni zakup nowego samochodu. Prawdopodobnie będzie u mnie conajmniej 15 lat dlatego z pewnych niby udogodnień rezygnowałem, bo wiem ze z czasem mogą być problematyczne np klapa elektryczna, dach panorama i parę innych rzeczy, po forach widzę że już z tymi udogodnieniami są problemy.
Jestem jeszcze przed zamówieniem - czy mógłbyś poszerzyć temat "niby udogodnień" z których zrezygnowałeś oraz "parę innych rzeczy" i "po forach widzę, że już z tymi udogodnieniami są problemy". Żebym się nie nadział na jakąś straszną minę i później cierpiał, bo także to może być mój ostatni samochód, a pierwszy wybrany i zakupiony samodzielnie, bez wpływu i nacisków innych. Klapę chcę koniecznie i znam problemy niektórych użytkowników, a dachu nie planuję. Z góry dzięki.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ