Testy, testy i jeszcze raz testy...

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: krowka1978 »

Z postu https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 224#p39224 wnioskuję, że coś tam chyba w tym 0841 nie za bardzo jeszcze działa. Co prawda u mnie zaniku dźwięku jeszcze nie było, mam 0837. Przed chwilą zadałem w tamtym wątku pytanie, czy warto się fatygować do ASO po aktualizację (online nic nie pokazywało, gdy działał Connect).


Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Sponsor

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Sponsor


Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: Bonifacy »

Taki jeszcze test/recenzję znalazłem

https://namasce.pl/seat-ateca-2-0-tsi-d ... asem-test/

Wprawdzie dotyczy auta z silnikiem, którego już nie ma, ale tekst mi się spodobał.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: krowka1978 »

Ale jaja, po miesiącu zobaczyłem, że na manetce kierunku/drogowych mam guzik do bezpośredniego wyświetlenia menu LA, ten guzik, który jest na kierownicy, gdy nie ma Travel Assist, wypada zwrócić honor, jest mniej klikania, prawie jak w 500X, tylko do LA 1 klik więcej. Limiter w tej sytuacji też mniej upierdliwy.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: Bonifacy »


flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: flash »

Nawet rzetelny:



Tylko nie rozumiem o co mu chodziło ze "skomplikowanymi multimediami"...

AutoMotoVlog
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2023, 19:40
Samochód: czarny
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: AutoMotoVlog »

flash pisze:
21 sie 2023, 0:21
Nawet rzetelny:



Tylko nie rozumiem o co mu chodziło ze "skomplikowanymi multimediami"...
Nie skomplikowanymi, tylko przekombinowanymi ;)

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: flash »

AutoMotoVlog pisze:
21 sie 2023, 19:42
Nie skomplikowanymi, tylko przekombinowanymi ;)
Widzę, że pan redaktor dość czepliwy. :) Pytaniem na pytanie odpowiadał, a i wciąż nie jest w stanie dokładnie wyjaśnić co według niego oznaczają "przekombinowane multimedia"...

"Przekombinowane" znaczy przekombinowane - to żadne wyjaśnienie. Że trzeba się przyzwyczaić jak do wszystkiego? Owszem, jak do wszystkiego, więc w każdym teście samochodu można tak powiedzieć. :)

Menu jest proste, czytelne kafelki do każdego elementu (radio, muzyka po bt czy usb i inne), można wyciągnąć skróty na dolnej belce, więc nie wiem co jest tu przekombinowane. Że trzeba coś kliknąć, żeby zmienić? :P

AutoMotoVlog
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2023, 19:40
Samochód: czarny
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: AutoMotoVlog »

Wydaje mi się, że po prostu mamy inne zdanie na ten temat - i tylko tyle :)
Ty uważasz, że są ok, ja uważam, że są przekombinowane. Nie bardzo jest sens drążyć :)

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: krowka1978 »

Tak, przekombinowane. Zatem w testowym egzemplarzu powinno być wstawione radio Safari, wtedy byłaby prostota i elegancja :P
Ogólnie tego czepiania do multimediów nie rozumiem (jeżeli trafi się o restartach beats, gubieniach ustawień ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości, to ok, bo w wersji 0837 i niższych tak jest, po 5 września będę miał okazję sprawdzić w 0841) - z systemem trzeba się zapoznać. Żaden z "testujących" ani słowem nie zająknie się np. tym, że nie można keylesem zaryglować auta z klapy bagażnika, jak np. można to w 500X zrobić - bardzo wygodne. W Atece trzeba zasuwać do przednich drzwi, albo zaryglować od razu przy wysiadaniu. Co do 500X z kolei dawali recenzenci też ciekawe negatywy, np. koło kierownicy za grube..., jakby nie mieli przyczepki do Uconnect 6,5", konkretnie jaj z mapami i ich aktualizacją.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

AutoMotoVlog
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2023, 19:40
Samochód: czarny
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Testy, testy i jeszcze raz testy...

Post autor: AutoMotoVlog »

Co do radia Safari, to ja na przykład nie rozumiem takiego popadania ze skrajności w skrajność :) nie podoba Ci się iPhone? To sobie kup telefon z tarczą! ;)
Ja za dużo testów nie oglądam ale wydaje mi się, że wielu testujących miało podobne zdanie o multimediach. I może to wynikać z tego, że wsiadamy co tydzień do innego samochodu i tutaj przyzwyczaić się do multimediów było ciężej.
A co do innych spostrzeżeń, a czasem ich braku - pamiętajcie też, że mając auto na kilka dni nie da się zobaczyć wszystkiego. Tak jak może to zrobić właściciel/użytkownik. Tym bardziej testując kilka aut, a czasem tak się zdarza. Nie chcę siebie czy kogoś tłumaczyć, tym bardziej, że ja to robię czysto hobbystycznie :) tylko po prostu pokazuję, jak to wygląda od środka.

ODPOWIEDZ