Lpg

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
adbur
Posty: 45
Rejestracja: 05 maja 2020, 8:23
Lokalizacja: ZST
Samochód: Ateca FR 1.5 DSG LPG
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Lpg

Post autor: adbur »

Właśnie wróciłem od montera lpg -dodatkowo trasa aby potestować auto - wszystko ok (start stop, eco, wszystkie tryby dsg ) i na koniec rewelacja 71,60 pln za 40 litrów lpg.... gwarancji juz na auto nie ma...



Sponsor

Re: Lpg

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Lpg

Post autor: Luk4as »

Jest ryzyko jest zabawa :)

adbur
Posty: 45
Rejestracja: 05 maja 2020, 8:23
Lokalizacja: ZST
Samochód: Ateca FR 1.5 DSG LPG
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Lpg

Post autor: adbur »

Dokładnie „No risk No fun”. W poprzednim seacie nic z rzeczy , które reklamowałem nie zostało uznane.
Pęknięty plastik daszka przeciwsłonecznego kierowcy (niby uszkodzenie mechaniczne, nie uznali), nierówne obroty (bardziej odczuwalne na lpg, nie uznali- zwalili na nieszczelność dolotu a w takim stanie auto było od zakupu, po zakupie i wymianie u nich wężyka dalej to samo ale komp nie pokazywał błędów więc wszystko niby ok).
Porządnie Seat podchodził do napraw gwarancyjnych jak importerem była iberia motor Company - przed Leonem miałem Exeo tdi , drgał lekko ksenon wymienili całą lampę, niedziałające podświetlenie rejestracji - wymienili, haczący 2 bieg- jazdy próbne i wymiana oleju w skrzyni na ich koszt (ale nic to nie dało - kazali jeździć aż padnie).

adbur
Posty: 45
Rejestracja: 05 maja 2020, 8:23
Lokalizacja: ZST
Samochód: Ateca FR 1.5 DSG LPG
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Lpg

Post autor: adbur »

Spalanie na trasie przy tempomacie na 170km/h ( średnia prędkość 101 z trasy 200km testowane na tym samym dystrybutorze ) to 12,5 lpg. Normalna jazda trasa do pracy i miasto, bez szaleństw (choć mam kawałek eski i tam 150 cisnę) ale jazda dynamiczna wyszło 9,5 lpg. Benzyny 0,7 na 100km ale dziś byłem u montera aby zwiększył dotrysk, zobaczymy za jakieś 500 kilometrów ile noPb wciąga. Najlepiej aby to było około 1,5 noPb i 9-10 lpg.
Normalnie jeżdżąc do pracy przy moim stylu ateca paliła 8,5-9,2 noPb.

adbur
Posty: 45
Rejestracja: 05 maja 2020, 8:23
Lokalizacja: ZST
Samochód: Ateca FR 1.5 DSG LPG
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Lpg

Post autor: adbur »

Kolejny test - trasa(do 150km/h) plus jazda mieszana. Spalanie noPb 1,3l plus 10 lpg.

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Lpg

Post autor: Rafiner »

Kurde, ciekawa opcja. Tylko ta utrata gwarancji. Boje sie, że zadziała prawo Murphy-iego i zacznie się psuć zaraz jakbym gwarancję utracił. Za 4,5 roku założę. :-)
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Lpg

Post autor: Kuchar »

Rafiner pisze:
16 cze 2020, 21:37
Kurde, ciekawa opcja. Tylko ta utrata gwarancji. Boje sie, że zadziała prawo Murphy-iego i zacznie się psuć zaraz jakbym gwarancję utracił. Za 4,5 roku założę. :-)
Oczywiście do niczego nie namawiam, ale nauczony doświadczeniem wiem, że każdy kto kupuje nowe auto woli mieć samą świadomość jej posiadania to niestety różnie z nią bywa.

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Lpg

Post autor: Rafiner »

Zgadza się. Ja jestem zwolennikiem LPG. Wiedząc, że z tsi różnie bywa w zamyśle odpuściłem sobie myślenie o lpg. Ale teraz widzę, że nie jest tak źle i jak tylko skończy się gwarancja to założę. Ja kupiłem auto na minimum 10 lat, a pewnie zostawię je w domu. Gdybym miał manuala, to po roku, dwóch można olać gwarancje, bo powinno być ok, ale mam DSG, a tu każdy dzień gwarancji na wagę złota. Będę śledził wpisy o eksploatacji.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

adbur
Posty: 45
Rejestracja: 05 maja 2020, 8:23
Lokalizacja: ZST
Samochód: Ateca FR 1.5 DSG LPG
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Lpg

Post autor: adbur »

Rafiner pisze:
17 cze 2020, 13:56
Zgadza się. Ja jestem zwolennikiem LPG. Wiedząc, że z tsi różnie bywa w zamyśle odpuściłem sobie myślenie o lpg. Ale teraz widzę, że nie jest tak źle i jak tylko skończy się gwarancja to założę. Ja kupiłem auto na minimum 10 lat, a pewnie zostawię je w domu. Gdybym miał manuala, to po roku, dwóch można olać gwarancje, bo powinno być ok, ale mam DSG, a tu każdy dzień gwarancji na wagę złota. Będę śledził wpisy o eksploatacji.

A jak DSG siądzie to ASO (VW Polska) stwierdzą, że to normalne zużycie eksploatacyjne i jako dobremu klientowi, który zostawił już u nich za przeglądy kilka tys.pln, dorzucą się 50% do naprawy lub zapłacisz tylko za części (kupione u nich-porównaj cenę oleju ....i cenę tego samego na słynnych portalach) a robociznę oni pokryją....

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Lpg

Post autor: Rafiner »

Jak jest na gwarancji, to co mam dopłacać ? Jakbym zażynał to może i sprzęgła by poszły, ale ja nie mam korków na codzień, to nie pełzam na 2jce.

A kasy zamierzam zostawić orientacyjnie: 1 rok 400, 2 rok 1000, 3 rok 400, 4 rok 1000, 5 rok 400 i po gwarancji. To raptem 3200 zł.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ