Ateca FR w DSG gaśnie

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Ziaren
Posty: 63
Rejestracja: 29 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Atecu FR 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Ateca FR w DSG gaśnie

Post autor: Ziaren »

Ateca FR 2.0 DSG7, 36kkm
Odpalam auto (na jeszcze ciepłym silniku, np. po 15min postoju), ruszam, przejeżdżam kilka metrów, wszystko wskazuje na to, że skrzynia chce wrzucić 2gi bieg i słychać zgrzyt albo raczej głośny puk... wszystko gaśnie. Auto toczy się jakby wysprzęglone na włączonym zapłonie, a wyłączonym silnikiem.

Problem wystąpił raz w pierwszym roku użytkowania - zbagatelizowałem po zapewnieniach serwisu, że "żadnego błędu nie widać, nie wiadomo co się stało".
Niestety, na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy auto zgasło już trzykrotnie. Czeka mnie grubsza wizyta w serwisie bo robi się niebezpiecznie - to moment, w którym zazwyczaj włączam się do ruchu i albo ląduję na środku skrzyżowania albo otrąbiony staję na pasie...

Dodatkowo w podobnej sytuacji raz zawiódł mnie system start&stop (który w 99,99% przypadków wyłączam zaraz po starcie) - wyjechałem z myjni - "ja mu w gas a on zgas" z komunikatem "Uruchom silnik ręcznie!".

Sytuacje miały miejsce jeszcze u kogoś z automatyczną skrzynią?



Sponsor

Ateca FR w DSG gaśnie

Sponsor


Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ateca FR w DSG gaśnie

Post autor: Kuchar »

Nie miałem takiego przypadku, powiem więcej, na pewno nie jest to normalne.. :(

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Ateca FR w DSG gaśnie

Post autor: sailor 88 »

Ziaren pisze:
25 cze 2020, 20:06
Ateca FR 2.0 DSG7, 36kkm
Odpalam auto (na jeszcze ciepłym silniku, np. po 15min postoju), ruszam, przejeżdżam kilka metrów, wszystko wskazuje na to, że skrzynia chce wrzucić 2gi bieg i słychać zgrzyt albo raczej głośny puk... wszystko gaśnie. Auto toczy się jakby wysprzęglone na włączonym zapłonie, a wyłączonym silnikiem.

Problem wystąpił raz w pierwszym roku użytkowania - zbagatelizowałem po zapewnieniach serwisu, że "żadnego błędu nie widać, nie wiadomo co się stało".
Niestety, na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy auto zgasło już trzykrotnie. Czeka mnie grubsza wizyta w serwisie bo robi się niebezpiecznie - to moment, w którym zazwyczaj włączam się do ruchu i albo ląduję na środku skrzyżowania albo otrąbiony staję na pasie...

Dodatkowo w podobnej sytuacji raz zawiódł mnie system start&stop (który w 99,99% przypadków wyłączam zaraz po starcie) - wyjechałem z myjni - "ja mu w gas a on zgas" z komunikatem "Uruchom silnik ręcznie!".

Sytuacje miały miejsce jeszcze u kogoś z automatyczną skrzynią?
Z dużym prawdopodobieństwem winny jest sterownik hydrauliczny skrzyni, a dokładniej jeden z zaworów elektromagnetycznych sterownika, który uległ uszkodzeniu i się zacina, albo zimne luty w części elektronicznej sterownika, które z kolei powodują utratę kontaktu elektrycznego. ASO wymienia cały zespół mechatroniki, a serwisy niezależne po zdiagnozowaniu usterki wymieniają pojedyncze zawory lub naprawiają uszkodzone ścieżki. W sumie lepiej żeby zepsuło się trwale, bo wtedy laweta i serwis, a tak problem trudny do zdiagnozowania.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Ateca FR w DSG gaśnie

Post autor: JACA »

Ziaren pisze:
25 cze 2020, 20:06
Dodatkowo w podobnej sytuacji raz zawiódł mnie system start&stop (który w 99,99% przypadków wyłączam zaraz po starcie) - wyjechałem z myjni - "ja mu w gas a on zgas" z komunikatem "Uruchom silnik ręcznie!".

Sytuacje miały miejsce jeszcze u kogoś z automatyczną skrzynią?
Raz miałem podobny przypadek ze Start&Stop - stoję w korku, silnik zgasł - ok, zamierzam ruszać a on Uruchom silnik ręcznie! :shock: :roll: :?

Ale tego pierwszego opisywanego przypadku to nie.
--
Jaca

ODPOWIEDZ