Opony zimowe - oceny/opinie

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Endrju »

No jak nie. Usunęli olej i oddali tak jak wzięli ale niesmak pozostał.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: patryk7133 »

Hiszpanka pisze:
31 paź 2017, 13:29
Dzięki za informację :)

Być może się poprawili, albo mniejsze rozmiary im lepiej wychodzą.
Mam problemy z moimi 18" z wyważaniem zarówno letnich jak i zimowych w moim X-Trailu ( pisałem o tym w tym wątku wcześniej), więc ciągle dociekam czy to wina auta czy opon.
Gdyby nie to bicie przy 130 / 140 km/h, to uważam, że opony są całkiem niezłe. Nie ścierają się szybko i nie hałasują nadmiernie, a przyczepność skuteczna w każdych warunkach.

Szerokości i bez poślizgów ;)
Wzajemnie dzięki a co do twojego bicia opon przy 130kh to jest coś takiego na youtube dotyczy skody superb ale jak się okazało na końcu nie tylko skody chodzi o belkę pod silnikiem jeśli dobrze pamiętam jest zbyt dokładna i koła do takich aut muszą być specjalnie wyważane (wyważanie dynamiczne) poszukaj na youtube to polak nagrywa reklamuje skode w ASO właśnie przez takie problemy z wyważeniem na koniec ASO poszło na kompromis i zadeklarowało 2x do roku pokryć to specjalne wyważanie kół :)

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: patryk7133 »

Znalazłem jeden z takich filmików:)

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: fuelcare »

Endrju pisze:
03 lis 2017, 22:25
No jak nie. Usunęli olej i oddali tak jak wzięli ale niesmak pozostał.
nie dziwie Ci sie. normalnie masakra. zeby to jeszcze bylo u jakiegos pana mietka ale kurde w aso? pamietam ze kiedys a propos koszalina na tvn jechali aso vw ktory oddal kobiecie nowa polowke z niedokreconym kolem i miala wypadek. u Ciebie i tak byli fachowcy...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Endrju »

Na moich zimówkach Pirelli sotto 3 zrobiłem ok 1,5kkm i muszę powiedzieć że są warte swej ceny. To bardzo dobre gumy, jeszcze nie ma śniegu u mnie ale na mokrej nawierzchni wszędzie tam gdzie letnie traciły przyczepność Pirelinki trzymają trakcję tak jak powinny. Polecam te opony.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: fuelcare »

ja mam hankooki Winter i*cept evo2 W320 i wczoraj w nocy na malej slizgawce rewelka. pieknie tez uratowaly mi tylek kiedy jeden dekiel w accordzie zapomnal spojrzec w lusterko przy zmianie pasa ruchu (mokra nawierzchnia). polecam zwlaszcza szukajacym w magicznym rozmiarze 225/50 R 18 i indeksie predkosci V

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: michal 76 »

Ja założyłem Nokiany WR D4 na razie śniegu jak na lekarstwo, ale opony ciche

lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2017, 8:46
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI FWD Black Magic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: lukasz »

Cześć,

Trochę jeszcze nie pora, ale powoli zaczynam podchodzić do tematu opon zimowych.

Kusi mnie rozmiar 225/45/R18 jak pisał Endrju, ale nie jest homologowany więc odpuszczam...

Znalazłem dość ciekawą opcję, której chyba nikt tu nie rozważał (może nie było jej wcześniej w tym rozmiarze na rynku). Chodzi o Nexen Winguard Sport 2 w rozmiarze 225/50/R18. Cena to aktualnie ok 400zł na https://www.oponeo.pl/dane-opony/nexen- ... 18-99-h-xl
Wiem, że to jest klasa ekonomiczna, ale z drugiej strony oryginalnie moja Ateca wyjechała na Falkenach, czyli tylko o klasę wyżej - średnia. Dalej nie jest to premium.

Wg. testów nie wypada ona tak źle jak mogłoby się wydawać. Nawet w niektórych kategoriach wygrywa:
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/t ... wek/rp62p3

Tutaj dość pochlebne opinie, gdzieś środek stawki w niemieckich porównaniach:
http://wulkanista.pl/nexen-winguard-sport-2/

Rozważam, też kupno mniejszych felg 17' na zimę i innych opon - może wtedy już z klasy średniej np. Fuldy, Klebery itp. Ale to wtedy sumaryczny koszt wzrasta do poziomu gdybym kupił 18tki klasy premium. Na klasę premium Pirelli, Nokiany, Micheliny trochę szkoda mi kasy, choć może jednak warto?

Jeśli chodzi o roczne przebiegi to robię około 25tyś./rocznie. Trasa do pracy to 50km, ale praktycznie głównie drogi szybkiego ruchu i autostrada, gdzie śniegu rzadko się uświadczy.

Co myślicie?

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: paprotek »

Miałem dokładnie taki sam dylemat jak ty. Kupić jakieś "nie-premium" 225/50/18 czy może trochę lepsze ale 225/55/17 z tą myślą że kupię też felgi, ale na przyszłość mi się to zwróci - do kolejnych 17 nie musiałbym już 8ch kupowac... Myślałem i myślałem... I ostatecznie kupiłem 225/50/18 i to Nokiany z prawie 3k. Czemu? Stwierdziłem że oszczędność kilku stówek postawiona na szali z ogólnym bezpieczeństwem i wygodą mi się nie opłaca, to raz. A dwa, że przy zakupie auta za 140k to trochę głupota zastanawiać się nad oszczędnościami rzędu kilkuset złotych. Poszedłem w opcje wygodniejsza choć droższa.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: dario37 »

paprotek pisze:
27 cze 2018, 23:10
Miałem dokładnie taki sam dylemat jak ty. Kupić jakieś "nie-premium" 225/50/18 czy może trochę lepsze ale 225/55/17 z tą myślą że kupię też felgi, ale na przyszłość mi się to zwróci - do kolejnych 17 nie musiałbym już 8ch kupowac... Myślałem i myślałem... I ostatecznie kupiłem 225/50/18 i to Nokiany z prawie 3k. Czemu? Stwierdziłem że oszczędność kilku stówek postawiona na szali z ogólnym bezpieczeństwem i wygodą mi się nie opłaca, to raz. A dwa, że przy zakupie auta za 140k to trochę głupota zastanawiać się nad oszczędnościami rzędu kilkuset złotych. Poszedłem w opcje wygodniejsza choć droższa.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Nie wiem czy 18 tki na zimę są wygodne..... ;)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

ODPOWIEDZ