Opony zimowe - oceny/opinie

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: DarekWa »

Frodo pisze:
22 lis 2020, 10:04
Ja polecam przede wszystkim wielosezonowe (klasy premium, innych nie używałem) z M+S i 3PMSF. Jeśli jednak naprawdę potrzeba zimówiek na ciężkie warunki to mam dobre doświadczenia z Michelin Alpin - fajna miękka guma, która się jednak szybko nie ściera. Fantastyczne opony!
ja od razu przy zakupie zmieniałem na 225/50 R18 XL 99W Michelin CrossClimate SUV, o których przeczytałem wiele materiałów, opinii.



Sponsor

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Endrju »

@Frodo jak Ci się spisują te wielosezony? Mam zamiar kupić do nowej fury. Nie ślizgają się na mokrym asfalcie?
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Endrju »

Dzięki. Na necie maja dobra opinię wiec raczej będę się trzymał tego kierunku. Mieszkam na pomorzu wiec warunki zimowe baaardzo sporadyczne i raczej przejściowe niż długotrwałe.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Grz_Bo »

U mnie wielosezon to niezbyt dobry pomysł. Oryginalne koła to 19". Zimą 19" będą mało komfortowe. Koła na zimę kupię 17ski.

Pozdrawiam,
Grzegorz


Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Mar »

Ja czekam już na swoje felgi plus koła.
Widzę, że piszecie o szerokości 225.
Ja wziąłem 215/55 17"

Tez zastanawialem nad wielosezonowkach, ale jezdzimy po za miasto na działkę autostrada, a potem lokalne drogi i raczej nie chce ryzykować jakości i mieć pewność, że wiozę rodzinę bezpiecznej. Jakoś jeszcze do wielosezonowych nie mam przekonania, ale to może marketing firm tak u nas powoduje

Awatar użytkownika
Bartas
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2020, 11:21
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Bartas »

Endrju pisze:
22 lis 2020, 18:02
Dzięki. Na necie maja dobra opinię wiec raczej będę się trzymał tego kierunku. Mieszkam na pomorzu wiec warunki zimowe baaardzo sporadyczne i raczej przejściowe niż długotrwałe.
Sam ostatnio się zdecydowałem na zakup CrossClimate i nie żałuje. Na obecne warunki pogodowe na Pomorzu są w sam raz. Zastanawia tylko mnie ich trwałość, zużycie w upalne dni.
Do końca roku masz promocje na zakup stacjonarny opon Michelin z montażem. Dają kartę przedpłacową na paliwo. Kwota zależy od wybranego rozmiaru opon. Dla 18” jest 200zł.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Endrju »

Ooo to super info. Dzięki.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
22 lis 2020, 14:06
Miałem CrossClimate w Atece, mam w Tigu i są jeszcze paru innych autach, w których o tym decyduję. Jednak skoro Kolega pytał o zimówki, to jednak w bardzo trudnych warunkach Alpin są lepsze, bez 2 zdań - też mam, ale stoją od chyba 3 lat w garażu... Jak tak dalej pójdzie to będą do wyrzucenia. :?
A mam takie pytanie jako do wieloletniego użytkownika różnych opon wielosezonowych, bo planuję od razu na takie zmienić - jak jest z trwałością, ponieważ w "normalnych" warunkach i letnie i zimowe przejeżdżają mniej więcej tyle samo, ale w "swoich" warunkach ? Ile mniej więcej te wielosezonowe wytrzymują przy spokojnej, nieforsownej jeździe ? Zaznaczam z góry, że nie planuję, ze względu na o wiele wyższe koszty, aż takich drogich opon jak CrossClimate, ale także plasowane na półce premium Nokiany WeatherProof. Na bardzo znanym serwisie z oponami są często kupowane oraz bardzo wysoko oceniane.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

GregorK3
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2018, 20:35
Lokalizacja: Mielec
Samochód: ateca 1.4 TSI 150KM Style Rodium grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: GregorK3 »

Ja od od odbioru samochodu jeżdżę na wielosezonowych GoodYear Vector 4Seazons G2 i naprawdę mogę je polecić. Są ciche, trwałe i sprawdzają się w różnych warunkach pogodowych. Jazda głównie po mieście. Od tego roku jest już dostępna jeszcze lepsza, nowsza trzecia generacja tych opon GoodYear Vector 4Seazons G3. W testach wypadają świetnie. W testach też są dobre Continental AllSeasonContact lub nowe Vredestein Quatrac (nie wersja 5 i Pro). Wszystkie te opony nie są może tanie, ale ze średniej, tańszej półki można też polecić np. Kleber Quadraxer 2. Ja jestem zdania, że jak już kupować wielosezonowe to chyba jednak lepiej trochę dopłacić dla własnego bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych i brać coś z półki Premium.

Wozti
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2021, 16:01
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Wozti »

Czesc.
Czy ktoś z Was miał okazje jeździć w zimie na oponach Dębica Frigo 2 w połączeniu z 17 calowymi felgami ?
Jestem świeżym posiadaczem Ateci i czeka mnie zakup zimowek.
Szukam opon ze średniej polki cenowej do tego samochodu.

Z góry dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ