Zgrzyt przy ruszaniu- skrzynia automatyczna

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Pico
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2020, 6:56
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Zgrzyt przy ruszaniu- skrzynia automatyczna

Post autor: Pico »

Witam, kupiłem Atece z 2016/17 r i ostatnio usłyszałem przy ruszaniu kilkukrotne zgrzytniecie, jakby zębatki się nie nakładały. Nie wiem czy to dobrze opisałem. Nie wiem czy to dźwięk ześlizgnięciem biegów czy niższe sprzęgła. Dźwięk ten jest słyszalny przy otwartych szybach. Salonie powiedzieli mi ze to normalne dla Ateci i to jakiś wodzik jest tak słyszalny.To są takie 3/4 kliknięcia później jest cicho i tak zawsze przy ruszaniu.
Macie tak w swoich autach? Czy to faktycznie naturalne czy może to coś innego i w salonie mnie zwodzą... Pozdrawiam, Piotr



Sponsor

Zgrzyt przy ruszaniu- skrzynia automatyczna

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1374
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Zgrzyt przy ruszaniu- skrzynia automatyczna

Post autor: sailor 88 »

Pico pisze:
21 lip 2020, 12:25
Witam, kupiłem Atece z 2016/17 r i ostatnio usłyszałem przy ruszaniu kilkukrotne zgrzytniecie, jakby zębatki się nie nakładały. Nie wiem czy to dobrze opisałem. Nie wiem czy to dźwięk ześlizgnięciem biegów czy niższe sprzęgła. Dźwięk ten jest słyszalny przy otwartych szybach. Salonie powiedzieli mi ze to normalne dla Ateci i to jakiś wodzik jest tak słyszalny.To są takie 3/4 kliknięcia później jest cicho i tak zawsze przy ruszaniu.
Macie tak w swoich autach? Czy to faktycznie naturalne czy może to coś innego i w salonie mnie zwodzą... Pozdrawiam, Piotr
Nie napisałeś jaki silnik, skrzynia, przebieg??? Czy występuje to zawsze, przy każdym ruszaniu???
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Pico
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2020, 6:56
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zgrzyt przy ruszaniu- skrzynia automatyczna

Post autor: Pico »

Silnik 1,4 benzyna, skrzynia automatyczna DSG. Zawsze przy ruszaniu. Dźwięk taki jakby walki nie równi nachodziły na siebie, nie wiem jak dokładnie to opisać

Pico
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2020, 6:56
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zgrzyt przy ruszaniu- skrzynia automatyczna

Post autor: Pico »

Przebieg 45tys

patryk7133
Posty: 1077
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Zgrzyt przy ruszaniu- skrzynia automatyczna

Post autor: patryk7133 »

Pico pisze:
21 lip 2020, 13:58
Silnik 1,4 benzyna, skrzynia automatyczna DSG. Zawsze przy ruszaniu. Dźwięk taki jakby walki nie równi nachodziły na siebie, nie wiem jak dokładnie to opisać
Mam Atece z tym samym silnikiem i skrzynią przejechane blisko 70 000 km i nigdy nie słyszałem podobnych dźwięków przy ruszaniu jedyne co to przy zmianie biegu wstecznego na D słychać pojedyncze ciche kliknięcie tak miałem od początku

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1374
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Zgrzyt przy ruszaniu- skrzynia automatyczna

Post autor: sailor 88 »

Pico pisze:
21 lip 2020, 13:58
Silnik 1,4 benzyna, skrzynia automatyczna DSG. Zawsze przy ruszaniu. Dźwięk taki jakby walki nie równi nachodziły na siebie, nie wiem jak dokładnie to opisać
Na pewno nic takiego nie powinno mieć miejsca, ale z opisu trudno wnioskować co to jest. Może ktoś stojący z boku spróbuje nagrać te dźwięki przy ruszaniu (blisko podłoża za lewym przednim kołem, albo od góry przy otwartej masce).
A co do serwisu (jeżeli auto jeszcze na gwarancji), zażądaj wpisu do książki że zgłaszałeś niepokojące dźwięki, a oni twierdzą że jest OK. Sprubuj też zgłosić problem w innym serwisie.

P.S. Czy na wstecznym jest podobnie? Czy na skręconych kołach też występuje? Czy przy gwałtownym jak i bardzo powolnym ruszaniu jest tak samo? Ruszanie pod górę i z górki? Ruszanie w trybie S?
Spróbuj też delikatnie naciskać pedał gazu w trybie D nie puszczając hamulca i zobacz czy ten dźwięk się pojawi.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Pico
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2020, 6:56
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zgrzyt przy ruszaniu- skrzynia automatyczna

Post autor: Pico »

Próbowałem nagrać ten zgrzyt ale wychwytywane inne dźwięki go zagłuszają. Ten zgrzyt jest słyszalny przy otwartym oknie. Dzisiaj jeszcze się wsłuchiwałem i słychać ten zgrzyt prz zwalnianiu przy około 1tys obrotów:
Nie wiem skąd ten dźwięk dochodzi ale wydaje mi się ze to skrzynia biegów, może jakieś łożysko.
Dzięki za odpowiedzi
Ps. Polecam zamontowanie antykuny, koszt około 130 zł

ODPOWIEDZ