Travel Assist niedostępny

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: Misiek »

Jarek pisze:
16 gru 2022, 17:28
U mnie była taka sytuacja, że jechałem dawno nie używaną drogą polną i było to jak kwitły wysokie mlecze. Przejechałem 100 metrów i jak wyjechałem na asfalt pokazał mi się błąd lane assist i coś tam jeszcze. Wkurzyłem się, bo nówka wtedy samochód, a tu takie kwiatki..... no i naprawdę kwiatki :) ... wystarczyło wtedy umyć samochód, ale teraz to ja mądry jestem.
Że na kwiatki, czy pyłek kwiatowy radar także jest czuły ? Masakra ! To może na kurz także.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Travel Assist niedostępny

Sponsor


mc4
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2022, 11:36
Samochód: Seat Ateca 1.5 150KM FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: mc4 »

Hej!
U mnie też problemy z Travel assist a raczej z systemem rozpoznawania znaków. Samochód jest nowy, mam go od 3 tygodni, 800km przebiegu.
Podczas jazdy potrafi co 3-5 minut wyrzucić komunikaty:
"Lane assist jest niedostępny"
"Awaria systemu rozpoznawania znaków", odtwarzając przy tym dwukrotnie sygnał alarmowy (po jednym na każdy komunikat). Zaraz po tych komunikatach, problem znika i wszystko działa dalej (brak komunikatów o błędach).
Byłem w ASO, nic nie znaleźli - zaktualizowali soft + informacja, że w złych warunkach pogodowych może się tak dziać....ale u mnie dzieje się to w każdych warunkach. No i nie chce mi się wierzyć, że takie alerty dźwiękowe co 3 minuty to norma. Na początek stycznia mam umówioną kolejną wizytę w ASO.
Spotkaliście się może z tym problemem?

tilaj
Posty: 17
Rejestracja: 28 gru 2020, 21:49
Lokalizacja: Elbląg
Samochód: Ateca 1.5 TSI DSG FL
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: tilaj »

Miałem taką sytuację z błędami line assist oraz travel assist. Po wizycie w ASO podjęto decyzję o wymianie kierownicy. Podobno błąd w komputerze wskazywał na problem z kierownicą. Po wymianie problem ustąpił.

ODPOWIEDZ