Travel Assist niedostępny

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Online
Awatar użytkownika
franek
Posty: 52
Rejestracja: 22 paź 2022, 9:57
Samochód: Ateca 1.5TSI - Style, Manual, MR23
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: franek »

Masz rację, zahacza :) I to jest zabawne bo zawszę szybę mam czystą :)



Sponsor

Re: Travel Assist niedostępny

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: patryk7133 »

Misiek pisze:
15 gru 2022, 21:12
franek pisze:
15 gru 2022, 17:17
U mnie kilka przypadków:
- Dzwoneczek i Trójkącik "lane Assist niedostępny" ale ACC i front działa ok.
- Dzwoneczek i Trójkącik "ACC niedostępny" i wtedy nie działa nic: front, lane i ACC
Wydaje mi się że jak że jak główny radar się zabrudzi to pada wszystko. Jeśli zabrudzi się szyba czołowa nie działa tylko lane Assist.
I raz mailem komunikat "umyj szybę zabrudzony czujnik Lane Assist".
A to nie jest tak, że lewa wycieraczka zahacza także podczas ruchu o te czujniki za lusterkiem wstecznym (deszczu i Lane Assist, kamera) ? Przecież jest dużo dłuższa od prawej, u mnie w Galaxy tak jest.
Obaj macie rację tak jest jak pisze Franek, ale po użyciu wycieraczek ze spryskiwaczem komunikat znika, jeśli chodzi o kamerę w szybie. Radar trzeba wyczyścić ręcznie i po ponownym uruchomieniu pojazdu komunikat znika.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: Misiek »

To do kitu te wszystkie systemy wspomagania, jak byle zabrudzenie radaru, czy tym bardziej części szyby za lusterkiem powoduje wyłączenie prawie wszystkiego, najważniejszych asystentów. I co, zimą co chwila mamy myć radar, a jak się jedzie w dalszą podróż, to co 50 - 100 km mamy robić przerwę i iść z butelką i szczotką do radaru ? Bez sensu, zdecydowanie za czuły na zabrudzenia jest ten radar. Kiedyś był za logo Seata i jak pamiętam także były z nim problemy, to teraz przenieśli go jeszcze niżej i wcale nie jest lepiej, a chyba wręcz przeciwnie.
U mnie w Galaxy automatyczna regulacja pracy wycieraczek także od zawsze działała "tak sobie", bo nie mogę ustawić czułości tak, żeby było raz, a dobrze i podczas opadów ciągle muszę kręcić pokrętłem, bo albo jest za często, albo za rzadko, albo za późno reaguje na zwiększenie intensywności i nigdy nie ma tak, że prawidłowo reaguje na intensywność zmiennych opadów. Mimo to i tak w stosunku do wycieraczek "klasycznych", czyli bez jakiejkolwiek regulacji, to i tak jestem w sumie zadowolony, bo jednak trochę ten system pomaga.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: Endrju »

Bez przesady brak widoczności radaru występuje przy opadach śniegu lub bardzo dużego deszczu.
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
Orłoś (16 gru 2022, 10:09)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: Kubawojcik »

Zrobilem wczoraj traske ok 200km i ani razu nie bylo problemu z asystentami wiec jest ok.

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: Kubawojcik »

Warto chyba miec jakąś powłokę bo byc moze dzieki niej nie mam problemu z asystentami

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: Endrju »

Ja w sumie oprócz oblepianie radaru śniegiem to też nie mam problemu z asystentami. A jeszcze przy słabym napięciu aku też wyłączą się asystenci, tak miałem w poprzedniej Atece w 4 roku użytkowania, po podładowaniu aku problem znikł.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: Orłoś »

Tak jak Endrju napisał, ja tak samo może raz na 50 tyś przy dużym śniegu miałem problem z asystentami. Także jak macie takie problemy trzeba udać się do ASO.
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Online
flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: flash »

Również potwierdzam, że przedni radar i systemy z nim związane są niedostępne tylko jak jedziemy w dużym śniegu, który pada na przód i po prostu oblepia czujnik. Po jakimś tam czasie jazdy w takich warunkach czujnik zostaje oblepiony śniegiem i nie działa. Ale można się zatrzymać, zetrzeć śnieg i jest ok.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: Jarek »

U mnie była taka sytuacja, że jechałem dawno nie używaną drogą polną i było to jak kwitły wysokie mlecze. Przejechałem 100 metrów i jak wyjechałem na asfalt pokazał mi się błąd lane assist i coś tam jeszcze. Wkurzyłem się, bo nówka wtedy samochód, a tu takie kwiatki..... no i naprawdę kwiatki :) ... wystarczyło wtedy umyć samochód, ale teraz to ja mądry jestem.
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

ODPOWIEDZ