Travel Assist niedostępny

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Travel Assist niedostępny

Post autor: dzwoniec »

Czołem,

zakładam w tej sekcji, bo tu zdecydowanie "żywiej" ;)

Odebrałem dziś auto z detailingu i na dzień dobry przywitał mnie komunikat "Travel Assist chwilowo niedostępny". Lane assist czy ACC działa bezproblemowo i nie zgłaszają żadnych błędów, a przecież Travel Assist korzysta z tych samych czujników.

Dodam tylko, że problem nie znika po ponownym uruchomieniu silnika.



Sponsor

Travel Assist niedostępny

Sponsor


dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: dzwoniec »

Dla potomnych: dziś po odpaleniu auta i przejechaniu kilku km problem zniknął i asystent wrócił do gry.

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1172 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: Misiek »

dzwoniec pisze:
24 paź 2020, 17:41
Dla potomnych: dziś po odpaleniu auta i przejechaniu kilku km problem zniknął i asystent wrócił do gry.
Może wcześniej coś zamokło, straciło 100 % kontakt i po jakimś casie wyschło, "wytrzęsło" się i odzyskało kontakt i dlatego teraz jest OK. Najważniejsze żeby taki stan utrzymał się w przyszłości.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: Bonifacy »

Wczoraj, jadąc dłuższy odcinek autostradą, po raz kolejny doceniłem przydatność Travel assist. Super sprawa, auto jedzie środkiem pasa, trzyma odległość od poprzedzającego, przyhamowuje i przyspiesza, kiedy trzeba. Ale w zimowych warunkach po 45 min. czujniki się zabrudziły i ustrojstwo się wyłączyło. Myślałem sobie wtedy, że bardzo przydatny byłby jakiś sygnał dźwiękowy, który sygnalizowałby wyłączenie (teraz jest tylko graficzny komunikat - chyba że czegoś nie wiem) i dawał znać kierowcy, że musi okazywać większą czujność. Wiem, że asystent nie zwalnia od kierowania samochodem, ale jednak człowiek się trochę wyłącza, jak działa. Gdyby coś zapiszczało przy dezaktywacji asystenta, byłoby lepiej.

VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: VVojteck »

Bonifacy pisze:Wczoraj, jadąc dłuższy odcinek autostradą, po raz kolejny doceniłem przydatność Travel assist. Super sprawa, auto jedzie środkiem pasa, trzyma odległość od poprzedzającego, przyhamowuje i przyspiesza, kiedy trzeba. Ale w zimowych warunkach po 45 min. czujniki się zabrudziły i ustrojstwo się wyłączyło. Myślałem sobie wtedy, że bardzo przydatny byłby jakiś sygnał dźwiękowy, który sygnalizowałby wyłączenie (teraz jest tylko graficzny komunikat - chyba że czegoś nie wiem) i dawał znać kierowcy, że musi okazywać większą czujność. Wiem, że asystent nie zwalnia od kierowania samochodem, ale jednak człowiek się trochę wyłącza, jak działa. Gdyby coś zapiszczało przy dezaktywacji asystenta, byłoby lepiej.
Ja mam w tej sprawie przeciwną opinię - im mniej brzęczków, tym lepiej.


Ateca 2.0 tsi 4x4 preFL

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: flash »

Bonifacy pisze:
14 gru 2022, 8:34
Wczoraj, jadąc dłuższy odcinek autostradą, po raz kolejny doceniłem przydatność Travel assist. Super sprawa, auto jedzie środkiem pasa, trzyma odległość od poprzedzającego, przyhamowuje i przyspiesza, kiedy trzeba. Ale w zimowych warunkach po 45 min. czujniki się zabrudziły i ustrojstwo się wyłączyło. Myślałem sobie wtedy, że bardzo przydatny byłby jakiś sygnał dźwiękowy, który sygnalizowałby wyłączenie (teraz jest tylko graficzny komunikat - chyba że czegoś nie wiem) i dawał znać kierowcy, że musi okazywać większą czujność. Wiem, że asystent nie zwalnia od kierowania samochodem, ale jednak człowiek się trochę wyłącza, jak działa. Gdyby coś zapiszczało przy dezaktywacji asystenta, byłoby lepiej.
Jak śnieg napada np. na radar z przodu, to jest informacja wizualna (trójkącik ostrzegawczy na zegarach) i dźwiękowa (taki właśnie brzdęk ostrzegawczy).

Ostatnio śnieg chyba też utrudniał widoczność dla kamery w szybie, to dostałem komunikat na pewno tekstowy na zegarach, czy był dźwięk - nie pamiętam...

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: rybsko »

Bonifacy, a czy wyłączył się jedynie Lane Assist, czy również ACC? Bo dużo bardziej zgodziłbym się co do krytyczności komunikatu dźwiękowego na temat braku ACC (w tym przede wszystkim samodzielnego hamowania), niż nagłego braku Lane Assist, który zresztą bardzo często, nawet w świetnych warunkach pogodowych, udostępnia się i uniedostępnia ze względu na stan infrastruktury i pewnie jakieś inne czynniki. Z kolei wyłączenia samoczynnego ACC jeszcze nie doświadczyłem i to nie brzmi dobrze.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: Bonifacy »

Wyłączyło się wszystko. Pojawiły się komunikaty - treści nie zapamiętałem - chyba "Travel Assist niedostępny" albo coś w tym rodzaju. Wyświetlił się ostrzegawczy żółty trójkąt u góry wyświetlacza i chyba dwa symbole u dołu. Ponieważ jadąc autostradą i korzystając z TA mam zwyczaj włączać na wyświetlaczu duży widok "asystentów" (linie pomarańczowe wskazują, że działa Line Assist, symbol samochodu z przodu - ACC), zobaczyłem, że wszystko zgasło.

Awatar użytkownika
franek
Posty: 52
Rejestracja: 22 paź 2022, 9:57
Samochód: Ateca 1.5TSI - Style, Manual, MR23
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: franek »

U mnie kilka przypadków:
- Dzwoneczek i Trójkącik "lane Assist niedostępny" ale ACC i front działa ok.
- Dzwoneczek i Trójkącik "ACC niedostępny" i wtedy nie działa nic: front, lane i ACC
Wydaje mi się że jak że jak główny radar się zabrudzi to pada wszystko. Jeśli zabrudzi się szyba czołowa nie działa tylko lane Assist.
I raz mailem komunikat "umyj szybę zabrudzony czujnik Lane Assist".

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1172 razy

Re: Travel Assist niedostępny

Post autor: Misiek »

franek pisze:
15 gru 2022, 17:17
U mnie kilka przypadków:
- Dzwoneczek i Trójkącik "lane Assist niedostępny" ale ACC i front działa ok.
- Dzwoneczek i Trójkącik "ACC niedostępny" i wtedy nie działa nic: front, lane i ACC
Wydaje mi się że jak że jak główny radar się zabrudzi to pada wszystko. Jeśli zabrudzi się szyba czołowa nie działa tylko lane Assist.
I raz mailem komunikat "umyj szybę zabrudzony czujnik Lane Assist".
A to nie jest tak, że lewa wycieraczka zahacza także podczas ruchu o te czujniki za lusterkiem wstecznym (deszczu i Lane Assist, kamera) ? Przecież jest dużo dłuższa od prawej, u mnie w Galaxy tak jest.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ