Wady Ateki I FL (od RM 2021)

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
xoy
Posty: 62
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:14
Samochód: BMW X1 (U11) 23i
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Wady Ateki I FL (od RM 2021)

Post autor: xoy »

Dwie największe zauważone przeze mnie wady, które skutecznie (póki co) zachęcają mnie do spoglądania w kierunku innych samochodów, to na pierwszym miejscu wydech marki Atrapovič oraz te srebrne plastiki wewnątrz.



Sponsor

Re: Wady Ateki I FL (od RM 2021)

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wady Ateki I FL (od RM 2021)

Post autor: Endrju »

Dla mnie największą wada nowej Ateci jest cena a w sumie finansowanie względem starszej wersji.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Ateki I FL (od RM 2021)

Post autor: szczekas »

xoy pisze:
05 lis 2020, 11:57
Dwie największe zauważone przeze mnie wady, które skutecznie (póki co) zachęcają mnie do spoglądania w kierunku innych samochodów, to na pierwszym miejscu wydech marki Atrapovič oraz te srebrne plastiki wewnątrz.
Atrapovič - w pełni się zgadzam, ale te plastiki nie są takie złe jak się popatrzy na morze plastiku piano black u konkurencji.
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wady Ateki I FL (od RM 2021)

Post autor: Teo »

A dla mnie wadą jest... brak miejsca na monety :) Strasznie mnie to wkurza tak na codzien - zawsze mam kilka zł na parking. W innym aucie trzymalem je w popielniczce, a tu same wielkie schowki, albo na wierzchu musza być.
Czy ktos moze mi powiedziec tak na szybko czy w FL schowek w podlokietniku zmienil gabaryty w stosunku do starej Ateki? Nie mam starej pod reka i nie moge porownac, a chce sobie kupc to: https://pl.aliexpress.com/item/40003253 ... hweb201603_
Nie dosc ze uzyteczne, to jeszcze ma trzymacza na monety wlasnie :D

No i druga sprawa, to brak podnosnikow w klapie silnika :) Będa pasować do FL ? https://pl.aliexpress.com/item/40010613 ... hweb201603_

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wady Ateki I FL (od RM 2021)

Post autor: Teo »

Wiesz, są ludzie, ktorych najwiekszym problemem bedzie zly odcien lakieru czerwonego. Bo np. Mazda ma ladniejszy. Sa tacy, ktorzy uwazaja, ze jak silnik jest dobry, to plastiki moga sobie byc twarde, a jak sa brzydkie, to i tak sobie je okleją. A innych denerwuja drobiazgi, latwiej przyzwyczajaja sie do duzych problemow, bo uznaja je za cos, z czego zdawali sobie sprawe od dawna i z czym sie juz pogodzili kupując auto :)

Takze to troche nie tak :) Kazdy jest inny i inaczej postrzega rzeczywistosc. Ostatnio nawet czytalem sobie o badaniach mozgow liberałów i konserwatystów. Smieszne, banalnie proste badanie: badanych zapytano o poglady (liberał/konserwatysta), po czym dano im funta i kazano zdecydowac, czy chca go postawic w prostej loterii, gdzie funta mogli stracic lub podwoic. Wszyscy badani sie zdecydowali na grę. Ale podczas podejmowania decyzji tomograf wykazal, ze u liberalow aktywna byla czesc mozgu odowiedzialna za rozwiazywanie problemu, a u konserwatysow - za zagrozenie.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Wady Ateki I FL (od RM 2021)

Post autor: Bonifacy »

szczekas pisze:
05 lis 2020, 12:09
ale te plastiki nie są takie złe jak się popatrzy na morze plastiku piano black u konkurencji.
Już kiedyś wyraziłem moją opinię: piano black dodaje wnętrzu auta elegancji i - moim zdaniem - wygląda dużo lepiej niż tandetne srebrne plastiki. Trzeba tylko dbać o czystość i przecierać ściereczką z mikrofibry, wtedy się nie rysuje. Wolałbym piano black.
Za ten post autor Bonifacy otrzymał podziękowanie:
bentley (06 lis 2020, 15:43)
Ocena: 5.26%

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Wady Ateki I FL (od RM 2021)

Post autor: Bonifacy »

Teo pisze:
05 lis 2020, 14:16
Nie dosc ze uzyteczne, to jeszcze ma trzymacza na monety wlasnie :D
Dzięki za link. Może sobie sprawię, jak auto odbiorę.
Ciekawe, czy jest coś podobnego w miejsce otworów na kubki. Nie lubię mieć wałęsających się rzeczy na widoku. W Golfie mam zasuwaną roletę, która zasłania otwory na kubki i to, co w nich jest. Ateca, niestety, nie ma czegoś takiego. Podobnie jak nie ma klapki zamykającej schowek w konsoli centralnej.
Zastanawiałem się nawet nad kupnem popielniczek z klapką w miejsce tych otworów na kubki
https://allegro.pl/oferta/popielniczka- ... 49fef9f6e7
Tyle że te popielniczki mają w środku rozmaite ustrojstwa do gaszenia papierosów i chyba jako pojemniki za bardzo służyć nie mogą. Jeśli ktoś ma dobry pomysł, proszę o podpowiedź.
Za ten post autor Bonifacy otrzymał podziękowanie:
Amadeusz (07 lut 2021, 13:50)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Wady Ateki I FL (od RM 2021)

Post autor: S3ker »

Mam akurat taką wkładkę w podłokietniku od dawna i fajna sprawa :P czasem się przydaje :)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Wady Ateki I FL (od RM 2021)

Post autor: mczelny2401 »

Dla mnie wadą tak na przywitanie są nowe zewnętrzne klamki w sumie takie same jak w nowym Leonie. Kto "macał" ten zrozumie ;)

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wady Ateki I FL (od RM 2021)

Post autor: Teo »

mczelny2401 pisze:
07 lis 2020, 21:15
Dla mnie wadą tak na przywitanie są nowe zewnętrzne klamki w sumie takie same jak w nowym Leonie. Kto "macał" ten zrozumie ;)
hmm... macalem, codziennie... i nie rozumiem ?

ODPOWIEDZ