Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: mczelny2401 »

Do pierwszego serwisu po 2 latach był LL ale pajace z ASO zmienili mi na sztywno wymianę oliwy co 15 tys bez mojej zgody. Zapewne zrobili to ze względu na to że zmieniłem olej przy 5 i kolejnie 15 tys km. No ale olej olejem ale czemu serwis ustawili na kolejne 2 lata. Pokazałem to kierownikowi serwisu co za bzdury poustawiali ale obiadek mu przyjechał wiec zerknął jednym okiem i stwierdził że jest ok że to algorytm wylicza.....



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Mar »

Szukam ciekawych rozwiązań, z którym każdego dnia korzystamy. Np ja u siebie:
-mimo zabrudzenia tylnej kamery korzystam z ze spryskiwaczy na tylna szybę. Dzięki temu myje kamerę i mogę z niej korzystać mimo zabrudzenia(czyści bardzo dobrze sam strumien) . Fajny patent
-zostawianie psa w aucie. Można wyłączyć alarm jednorazowo
-(to może nje na codzień, ale jednak warto samemu) wymiana wycieraczek w Ateca jest bardzo łatwa. Po wyłączeniu zapłonu klikamy dzwignie w dół aby ustawic tryb serwisowy. Sama wymiana to włożenie na klik
-wspomniana już tutaj zmiana skrzynki na sport. Podczas jazdy pociągamy lewarek do siebie (do tyłu pojazdu). Na wyświetlaczu przy zmianie biegów pojawi się zamiast D i numer biegu to S. Dzięki temu skrzynia szybko działa jako sport. Powrót to ponowne pociągnięcie do siebie

Może jest taki wątek na forum? Nowe auta mają wiele patentów, których ludzie przez lata nie znają, a potem nagle się dowiduja

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

W wielu wątkach się pojawiają takie wpisy ale nikt z reguły nie czyta całego tematu ani instrukcji obsługi a i tu i tu jest napisane wszystko o czym pisałeś.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

adrian134
Posty: 31
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11
Samochód: Seat Ateca 1.5tsi
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: adrian134 »

Mar pisze:
08 mar 2021, 10:55

-zostawianie psa w aucie. Można wyłączyć alarm jednorazowo
Mozna zapytać jak to zrobić?
Seat Ateca 1.5tsi FR

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Mar »

Na wyświetlaczu radia klikamy samochód-ustawienia-Otwieranie i zamykanie-centralny zamek - monitorowanie wnetrza

Po zamknięciu poprawnie auta funkcja się wyłącza, co uwazam ze jest dużym plusem

W instrukcji więcej na stronie 112-113, to m.in. opcja do odholowania auta
Za ten post autor Mar otrzymał podziękowanie:
adrian134 (11 mar 2021, 11:22)
Ocena: 5.26%

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Mar »

Czujnik zderzenia.

Tez wam się aktywuje w różnych sytuacjach, które nie są zagrożeniem? Plus, że nie hamuje, ale głośno piszczy oraz informacja jest na kokpicie

mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: mczelny2401 »

Mar pisze:
10 mar 2021, 20:32
Czujnik zderzenia.

Tez wam się aktywuje w różnych sytuacjach, które nie są zagrożeniem? Plus, że nie hamuje, ale głośno piszczy oraz informacja jest na kokpicie
Zmniejsz sobie czułość ostrzegania i nie będzie nic piszczeć :)
Za ten post autor mczelny2401 otrzymał podziękowanie:
Mar (11 mar 2021, 21:39)
Ocena: 5.26%

Tritium
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2020, 19:11
Samochód: Ateca 2017, Ateca 2020
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Tritium »

mczelny2401 pisze:
10 mar 2021, 20:38
Mar pisze:
10 mar 2021, 20:32
Czujnik zderzenia.

Tez wam się aktywuje w różnych sytuacjach, które nie są zagrożeniem? Plus, że nie hamuje, ale głośno piszczy oraz informacja jest na kokpicie
Zmniejsz sobie czułość ostrzegania i nie będzie nic piszczeć :)
Czasami ostrzega na łukach albo wąskich ulicach jak wydaje mu się, że auto z naprzeciwka leci na czołówkę lub ja jadę pod prąd.

Przy cofaniu za to hamuje. Przekonałem się z zaskoczeniem, bo cofałem raz polną drogą, gdzie po środku była wysoka trawa, jakieś źdźbła. Cofałem tak z 15m, powiedzmy spokojną prędkością ale zdecydowaną - zapiszczały czujniki, a po chwili czerwona sylwetka pojazdu na ekranie się pokazała i pojazd depnął po hamplach tak, że byłem pewien, że w betonowy słup przyeb... :shock:

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bonifacy »

Ponieważ jestem nowicjuszem w używaniu automatycznej skrzyni, chcę się upewnić. W jakiej pozycji powinien być lewarek, gdy wysiadam z samochodu, aby otworzyć bramę/drzwi garażowe? Ja daję na P, silnik pracuje, ale czasami, gdy wracam do auta po otwarciu bramy, silnik zastaję wyłączony. Czy ma to związek z systemem bezkluczykowego uruchamiania pojazdu, bo zbytnio się oddaliłem, czy robię jakiś inny błąd?

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: greg_the_lazy »

Bonifacy pisze:
14 mar 2021, 15:59
Ponieważ jestem nowicjuszem w używaniu automatycznej skrzyni, chcę się upewnić. W jakiej pozycji powinien być lewarek, gdy wysiadam z samochodu, aby otworzyć bramę/drzwi garażowe? Ja daję na P, silnik pracuje, ale czasami, gdy wracam do auta po otwarciu bramy, silnik zastaję wyłączony. Czy ma to związek z systemem bezkluczykowego uruchamiania pojazdu, bo zbytnio się oddaliłem, czy robię jakiś inny błąd?
Jak wysiadasz i nie gasisz auta to ja zawsze wrzucam "P" jak otworzysz drzwi to dostaniesz komuniakat o ustawieniu skrzyni na "P".

Ja nie mam Keesy, i nie powiem Ci czemu auto się wyłącza, może StartStop się załącza. :) Ja mam SS wyłączony. :)
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

ODPOWIEDZ