Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

patryk7133 pisze:
22 mar 2021, 19:47
geranium pisze:
22 mar 2021, 18:15
da się ściągnąć bez łamania trzeba podwarzyć z boku a potem przesunąć (fajnie pokazane co i jak na hiszpanskim forum przy montażu anteny DAB)
kabel trzeba przeciągnąć prawą przelotką bo jest prawie pusta i wtyczka przechodzi bez problemu.

https://www.vag247.com/pl/p/Przelotka-o ... Skoda/3282
Dzięki za link do przelotki 😁ale nie mam możliwości wymiany mam w obu przelotach multum przewodów po różnych modernizacjach

Ps: możesz dać linka do tego filmiku z modernizacją anteny DAB ?
nie chodzi o wymianę a raczej wygląd tego elementu od tyłu :lol:
jak znajdę linka to wkleję bo było to dawno jak sam montowałem tylną kamerkę



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 920
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

Misiek pisze:
14 mar 2021, 22:49
geranium pisze:
14 mar 2021, 19:23
...
a tak swoją drogą na jakiej niby pozycji jak nie na "P" chciałbyś zostawić załączone auto ?
A na N z "zaciągniętym" hamulcem postojowym nie dałoby się, będzie źle ? Pytam tak czysto teoretycznie, ale za parę miesięcy i ja bym zadał takie samo pytanie, jak by sprzedawca nie poinformował :D
zostawiam na d i nic się złego nie dzieje prócz tego ze trzeba h postojowy samemu zwolnić -oczywiście ah aktywny
oso soplón !!! :lol:

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Mar »

Capa pisze:
22 mar 2021, 22:10
Witajcie,
wkrótce odbieram swoją Atecę xp (produkcja przed 48 tygodniem 2020). Od 2 tygodni wertuję całe forum, jednak przeczytałem już tak niezliczoną ilość tematów/postów, że wszystko się zaczyna mieszać (zwłaszcza, że na razie zbieram to "na sucho" nie mając możliwości sprawdzenia w samochodzie) i nasunęło mi się kilka szybkich pytań.


Ja wertowałem forum od października. Polecam bo warto. Natomiast najwięcej dowiedziałem się mając już auto u siebie. Narazie wertuj, a odpowiedzi same przyjdą z czasem

1) Jakie akcesoria itp. z Ateci sprzed FL pasują do tej po lifcie (albo raczej jakie nie pasują, bo tego chyba będzie mniej) i jednocześnie warto je zakupić? W temacie o przydatnych gadżetach 3/4 linków już nieaktywna, a może są jakieś must have (jak np. maskownice wlotów powietrza pod fotelami itp.)?


Linki są nieaktywne, ale wejdz na aliexpress I wpisz ateca lub tłumaczone nazwy i szukaj. Sam ten portal wiele podpowie.

2) Czy wyposażenie/akcesoria/gadżety itp. opisywane jako do Cupry Ateca pasują do Seata również?


Nie wiem

3) Czy Ateca ma port USB przy lusterku wstecznym do podpięcia kamerki? Chyba jedyna rzecz, której nie sprawdziłem, a już nie będę w salonie przed odbiorem.


Ja kupiłem Xiaomi, który bez problemu puściłem od lusterka do drzwi. Montaż do 15min nawet jak instalujesz pierwszy raz

4) Czy możecie polecić jakiś film/artykuł typowo z poradami/trickami odnośnie użytkowania Ateki? Na forum jest taki temat, ale za dużo porad w nim nie ma, bo szybko zrobił się offtop. Chodzi mi np. o takie niuanse, jak przytrzymanie przycisku zamknięcia drzwi w celu złożenia lusterek, zatrzymanie klapy podczas otwierania i przytrzymanie przycisku otwarcia, aby zapamiętała się wysokość jej automatycznego otwierania, jazda w trybie Eco po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu pojazdu się restartuje i jedzie w normalu, pomimo podświetlania się przycisku Eco na pokrętle itp.


Ogólnie czytaj forum, ja też nie znalazłem żadnych filmów z czymś ciekawszym niż opis aut, testy. Obejrzałem tego pół internetu i jeszcze trochę.
Na kilka znam odpowiedź:
Składanie lusterek masz w konfiguracji. Warto wyłączyć na zimę, ale też system nie pozwoli ich spalic
Klapę tylna otiwrasz do miejsca gdzie chcesz i przytrzymujesz przycisk na klapie. Zapamięta miejsce
Tryb eco. Próbowałem na nim jeździć i uważam że auto jest stworzone do trybu co najmniej normal. Do tego korzystam z pukniecia gałki w tył aby przełączyć na sport :) U mnie jeśli chodzi o spalanie to na mojej trasie do pracy średnia około 9l jest norma. Na trasie cześć autostrada część drogą międzymiastową to około 8.2l.
Najlepszy mój wynik jak robiłem ta sama trase w mgle. Doszedłem do 6.5l. Także można :)
Zobaczę jak będzie w lato
Natomiast odpowiadając na Twoje pytanie to zostanie Ci tryb eco, bo tak ustawisz na gałce.
Popatrz sobie parę moich pytań i odpowiedzi. Myślę, że dużo nie ma ich na całym forum, ale coś tam pewnie się dowiesz, a też drążyłem.

Z góry dzięki!
Wszyscy jestesmy Atecami. Ja jestem z tego auta bardzo zadowolony, a o wadach na siłę poczytasz w moich skromnych postach

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bart »

Ładowność bagażnika, ile ona wynosi? (1.4 2WD)

W instrukcji tylko znalazłem, że "Przy podłodze podniesionej do górnego położenia maksymalna ładowność bagażnika wynosi 150 kg."

A w dolnym położeniu ile :D ?

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bonifacy »

Czy są jakieś przeciwwskazania do mycia Ateki z automatyczną skrzynią na myjni automatycznej - z myciem podwozia?

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 123
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Orłoś »

Tak, ale nie ze względu na skrzynię tylko na lakier. Nie myj żadnego samochodu na myjni automatycznej, chyba, że jest on służbowy;)
Za ten post autor Orłoś otrzymał podziękowanie:
Tomeks71 (02 kwie 2021, 11:24)
Ocena: 5.26%
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Mar »

Ja sobie strzeliłem ceramikę, ale wg mnie auto umyjesz spokojnie na myjni bezdotykowej za 8pln max

Kiedy tylko jeździłem na myjnie automatyczne, ale to było stare auto i już tak o wygląd się nie dbało.
Teraz każdy odradza automatyczna, więc i ja omijam, a ręczna jest... tańsza

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: xipil »

Za 8 zł to ja na bezdotykowej przelece pianiwnicą, i spłucze pół auta. Możesz mieć powłokę ale po pół roku i tak życzę powodzenia przy zimowej pogodzie, będzie to samo co bez powłoki.

Bartek_Ateca
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:08
Samochód: Seat Ateca 2020 FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bartek_Ateca »

xipil pisze:
01 kwie 2021, 23:01
Za 8 zł to ja na bezdotykowej przelece pianiwnicą, i spłucze pół auta. Możesz mieć powłokę ale po pół roku i tak życzę powodzenia przy zimowej pogodzie, będzie to samo co bez powłoki.
Dlatego zaleca się jej przegląd co 6 miesięcy, szczególnie po okresie zimowym :)

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Mar »

Bartek_Ateca pisze:
02 kwie 2021, 10:42
xipil pisze:
01 kwie 2021, 23:01
Za 8 zł to ja na bezdotykowej przelece pianiwnicą, i spłucze pół auta. Możesz mieć powłokę ale po pół roku i tak życzę powodzenia przy zimowej pogodzie, będzie to samo co bez powłoki.
Dlatego zaleca się jej przegląd co 6 miesięcy, szczególnie po okresie zimowym :)
Dokladnie, u mnie proponują mycie u siebie co około 3-6mcy co jest jednocześnie przeglądem. Na codzień mycie właśnie za te 7plnow. Nie mam niestety porównania jakby się prezentowało auto bez ceramiki, ale po zimowym myciu po przeglądzie zdecydowanie wygląda auto lepiej niż jak nie odbieraliśmy z salonu (bez ceramiki).

ODPOWIEDZ