Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: sailor 88 »

vioox pisze:
01 lis 2021, 18:57
Nie potrafię znaleźć tematu dot. Regulacji zasiegu przednich leków... cos mi się wydaje że tak krótko świecą przydało by się 5m dalej pomożecie?

Ktoś regulował?

Czy te Ledy się regulują w zależności od prędkości czy ten snop światła jest stały?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Reflektory reguluje się tradycyjnie, poprzez pokręcanie stosownych pokręteł w pionie i poziomie. Zasięg snopów światła jest jedynie korygowany (obniżany)poprzez siłowniki elektryczne sterowane czujnikami ugięcia (obciążenia) nadwozia umieszczone przy przedniej i tylnej osi. Dodatkowo włączenie świateł drogowych powoduje podniesienie obu reflektorów o kilka stopni.


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: jarek.k »

Gdzie zapisany jest okres gwarancji. Mam nalepkę 5 lat, info przy sprzedaży 5 lat, a dziś w serwisie poinformowali mnie że kończy się w marcu 2022 bo wtedy mija 4 lata. W książce serwisowej ni nie ma o długości gwarancji.
Jakiś pomysł?

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 338
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: DarekWa »

Ja kupowałem auto w zeszłym roku rocznik 2020 przed lift i dostałem kartę gwarancyjną z wpisaną i podstemplowaną datą wydania, gdzie jest zapisane,że gwarancja jest 5 lat lub 150000 km.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
lacoda
Posty: 49
Rejestracja: 13 maja 2020, 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: kiedyś Seat Leon 1P, 3F. Obecnie Ateca FR 2021
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: lacoda »

jarek.k pisze:Gdzie zapisany jest okres gwarancji. Mam nalepkę 5 lat, info przy sprzedaży 5 lat, a dziś w serwisie poinformowali mnie że kończy się w marcu 2022 bo wtedy mija 4 lata. W książce serwisowej ni nie ma o długości gwarancji.
Jakiś pomysł?
Wiem że w 2018 były różne gwarancję. Kupowałem w lipcu 2018 dwie sztuki seata Leona i jeden miał gwarancję na 4 lata, a drugi na 5 lat. Może w Atece było podobnie.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: jarek.k »

Tak było. Miałem mieć 4 a dostałem 5. Tak mnie wtedy poinformowano. Na szybie mam nalepkę 5 lat gwarancji. NIe wiem czy dobrze pamietam, ale powiedziano mi ze okres gwarancji jest nadawany odgórnie w fabryce i zapisany w danych auta. Pytanie gdzie?

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Luk4as »

Na naklejce na szybie :)

patryk7133
Posty: 1079
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: patryk7133 »

sailor 88 pisze:
01 lis 2021, 19:09
vioox pisze:
01 lis 2021, 18:57
Nie potrafię znaleźć tematu dot. Regulacji zasiegu przednich leków... cos mi się wydaje że tak krótko świecą przydało by się 5m dalej pomożecie?

Ktoś regulował?

Czy te Ledy się regulują w zależności od prędkości czy ten snop światła jest stały?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Reflektory reguluje się tradycyjnie, poprzez pokręcanie stosownych pokręteł w pionie i poziomie. Zasięg snopów światła jest jedynie korygowany (obniżany)poprzez siłowniki elektryczne sterowane czujnikami ugięcia (obciążenia) nadwozia umieszczone przy przedniej i tylnej osi. Dodatkowo włączenie świateł drogowych powoduje podniesienie obu reflektorów o kilka stopni.
U mnie nie ma pokrętła to chyba zależy od wersji Ateci u mnie jest tak, że światła pozycyjne regulują się automatycznie względem nachylenia/obciążenia pojazdu Światła drogowe/długie powyżej prędkości 110 km/h zmieniają się w światła autostradowe minimalnie, wydłużając wiązkę światła. I tak też mniej więcej jest w instrukcji.

patryk7133
Posty: 1079
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: patryk7133 »

jarek.k pisze:
02 lis 2021, 18:21
Tak było. Miałem mieć 4 a dostałem 5. Tak mnie wtedy poinformowano. Na szybie mam nalepkę 5 lat gwarancji. NIe wiem czy dobrze pamietam, ale powiedziano mi ze okres gwarancji jest nadawany odgórnie w fabryce i zapisany w danych auta. Pytanie gdzie?
To może w numerze WIN ?

Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

Od dłuższego czasu poszukuję takiego filmiku z YT, gdzie gość sam wyprodukował sobie z listew i płyty taką fajną podwójną podłogę z "przedziałami" różnej wielkości na różne drobiazgi, ale w żaden sposób nie mogę teraz tego znaleźć, ani wizualnie, ani przez wyszukiwarkę. Był on wstawiany chyba gdzieś w okolicy dyskusji o zaletach fabrycznej podwójnej podłogi. Czy może ktoś z forumowiczów to kojarzy, może nawet ma bezpośredniego linka. Byłbym bardzo wdzięczny :)
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

patryk7133 pisze:
03 lis 2021, 1:14
sailor 88 pisze:
01 lis 2021, 19:09
vioox pisze:
01 lis 2021, 18:57
Nie potrafię znaleźć tematu dot. Regulacji zasiegu przednich leków... cos mi się wydaje że tak krótko świecą przydało by się 5m dalej pomożecie?

Ktoś regulował?

Czy te Ledy się regulują w zależności od prędkości czy ten snop światła jest stały?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Reflektory reguluje się tradycyjnie, poprzez pokręcanie stosownych pokręteł w pionie i poziomie. Zasięg snopów światła jest jedynie korygowany (obniżany)poprzez siłowniki elektryczne sterowane czujnikami ugięcia (obciążenia) nadwozia umieszczone przy przedniej i tylnej osi. Dodatkowo włączenie świateł drogowych powoduje podniesienie obu reflektorów o kilka stopni.
U mnie nie ma pokrętła to chyba zależy od wersji Ateci u mnie jest tak, że światła pozycyjne regulują się automatycznie względem nachylenia/obciążenia pojazdu Światła drogowe/długie powyżej prędkości 110 km/h zmieniają się w światła autostradowe minimalnie, wydłużając wiązkę światła. I tak też mniej więcej jest w instrukcji.
Patryk tu chodzi o regulacje lampy śrubami pod maską, resztę robi automatycznie elektronika za pośrednictwem siłowników.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ