Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

co prawda auto ze stycznia 2019
ale tak czy inaczej jeżdżę w kabinie więc jakoś słabo masz wyciszone auto skoro słyszysz takie coś no chyba że preferujesz komorę silnika



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 349
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Eleonor »

geranium pisze:
31 sty 2022, 17:55
co prawda auto ze stycznia 2019
ale tak czy inaczej jeżdżę w kabinie więc jakoś słabo masz wyciszone auto skoro słyszysz takie coś no chyba że preferujesz komorę silnika
Mały problem właśnie w tym że to słychać tylko w kabinie ( musisz uważniej czytać ) ... lecz trzeba mieć dobry słuch ( Słyszałem że są tacy co słyszą w głośnikach jak pianista kładzie palce na klawiaturze ...:) )
Ja się do tego już przyzwyczaiłem :)
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

Eleonor pisze:
31 sty 2022, 12:39
Misiek pisze:
31 sty 2022, 11:51
To jak myślisz, bo nie mam żadnej koncepcji, jak by tu sprawdzić na innym egzemplarzu, czy inny jednak nie buczy, a tylko ten jeden ? Nie wiem co handlowiec odpowie, bo może nie mieć dostępu do innego i wtedy kicha.
W Atece z tym silnikiem na pewno jest cicho - było kilka modernizacji wyciszenia ...
Nie wiem z jakiego auta przechodzisz ... bo to także jest ważne np. miałeś auto premium super wyciszone to może w Atece wyczujesz że jest głośno :)
Ja mam jak na razie bardzo dobry słuch i słyszę ten dźwięk w kabinie a mają go wszyscy:

https://www.autocentrum.pl/usterki/skod ... uki-18803/
...
Dzięki za zaangażowanie i chęć pomocy, ale mnie nie chodzi o metaliczne stuki, czy coś podobnego - ten testowy, do jazd próbnych (także FR) bardzo wyraźnie i głośno emituje W KABINIE niskie dźwięki zaraz po odpaleniu (automatyczne "ssanie" i obroty 1200 przez krótki czas do lekkiego nagrzania) i później na postoju w zakresie około 1100 - 1600 obrotów, wyżej nie wkręcałem. Mój aktualny, to żaden tam premium, tylko stareńki 2007 diesel Galaxy. U mnie na zewnątrz jest tylko klekot i metaliczny szum, żadnych basów, a buczenie jest słyszalne wyłącznie w środku.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2022, 1:13 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

geranium pisze:
31 sty 2022, 17:09
Misiek pisze:
31 sty 2022, 11:51
Eleonor pisze:
31 sty 2022, 9:34
U mnie w 1.5 DSG jest cisza ...
Jedyne co słyszę i to tylko na postoju to zaworek numer 04E 133 277 A na przewodzie podciśnienia.
Nazywa się to jakoś tak : tłumik pulsacji ciśnienia paliwa
Jest to taki dźwięk pompki .... I jak na razie nie ma na to lekarstwa
Jest to w każdym nowszym 1.5 - napisałem każdym nowszym gdyż miałem kiedyś Atecę 1.5DSG 2019 testową i tam tego nie było ale potem coś zmienili ....
Pisałem już tutaj o tym...
To jak myślisz, bo nie mam żadnej koncepcji, jak by tu sprawdzić na innym egzemplarzu, czy inny jednak nie buczy, a tylko ten jeden ? Nie wiem co handlowiec odpowie, bo może nie mieć dostępu do innego i wtedy kicha.
bądź męski i wybierz się do innego salonu.... a wtedy wszystkie twoje wątpliwości się rozwieją :lol: :lol:

PS. U mnie w 1.5 DSG jest cisza
Dzięki, ale u mnie nie wchodzi w grę, za daleko, poza tym tym byłaby to "wyprawa życia". Nie wiem czy to miałoby sens, ale u mnie są jeszcze salony i Skody i VW, tyle że tam może być z tym samym silnikiem inne wyciszenie i całe porównanie weźmie w łeb.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
legry
Posty: 11
Rejestracja: 22 mar 2020, 16:08
Lokalizacja: Tychy
Samochód: Ateca Xcellence 1.5 EcoTSI 150 KM 7-biegowa DSG
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: legry »

Szybkie odłączenie akumulatora w Seat Ateca 1.5 TSI DSG 2020.
Ostatnio jeździłem samochodami z grupy Alfa Romeo i Fiat, tam od kilku lat były zastosowane tzw. szybkozłączki przy klemie aku +, które pozwalają, po podniesieniu maski, odłączyć dopływ prądu, bez użycia narzędzi, w ciągu 1-3 sek.
Patrząc przez 15 min w komorę silnika mojej Ateci, nie przychodzi mi do głowy, jak w sytuacji awaryjnej, szybko, bez narzędzi, odłączyć prąd z akumulatora.
Czy ja tego nie widzę, czy też jest jakiś szybki sposób na odłączenie dopływu prądu?
SEAT Ateca SUV Xcellence 1.5 TSI 150KM 7DSG 2020r

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: sailor 88 »

legry pisze:
01 lut 2022, 2:01
Czy ja tego nie widzę, czy też jest jakiś szybki sposób na odłączenie dopływu prądu?
Nie ma, tylko poprzez odkręcenie klemy kluczykiem. Baaarrrrdzo niewiele aut ma system szybkiego odłączania...
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
legry (01 lut 2022, 12:53)
Ocena: 5.26%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Felix »

Misiek pisze:
01 lut 2022, 1:06
Dzięki za zaangażowanie i chęć pomocy, ale mnie nie chodzi o metaliczne stuki, czy coś podobnego - ten testowy, do jazd próbnych (także FR) bardzo wyraźnie i głośno emituje W KABINIE niskie dźwięki zaraz po odpaleniu (automatyczne "ssanie" i obroty 1200 przez krótki czas do lekkiego nagrzania) i później na postoju w zakresie około 1100 - 1600 obrotów, wyżej nie wkręcałem. Mój aktualny, to żaden tam premium, tylko stareńki 2007 diesel Galaxy. U mnie na zewnątrz jest tylko klekot i metaliczny szum, żadnych basów, a buczenie jest słyszalne wyłącznie w środku.
Moim zdaniem ten silnik tak ma i dla mnie brzmi to jak problem związany obecnością GPF, ale mogę się mylić.
Mam Atecę z 2018 roku, pierwsza seria z 1.5 TSI i jest... głośno. We wnętrzu słychać taki właśnie buczący dźwięk, pisałem już o tym na forum.
W nowszych egzemplarzach zmienili wyciszenie ściany grodziowej i pewnie pomogło, ale podejrzewam, że jak ktoś jest na to wrażliwy, to nadal to buczenie usłyszy.
U mnie dodatkowo silnik słychać nawet na biegu jałowym czy przy 140km/h. Dla porównaniu w poprzednim Leonie 5F (1.4 TSI 122KM) na jałowym była kompletna cisza, a na autostradzie silnika w ogóle nie było słychać, bo zagłuszał go szum powietrza (mimo wyższych obrotów przy tej samej prędkości - Leon manual, 3000 RPM przy 140, Ateca DSG, ok. 2450 RPM przy 140).

geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

Eleonor pisze:
31 sty 2022, 18:03
geranium pisze:
31 sty 2022, 17:55
co prawda auto ze stycznia 2019
ale tak czy inaczej jeżdżę w kabinie więc jakoś słabo masz wyciszone auto skoro słyszysz takie coś no chyba że preferujesz komorę silnika
Mały problem właśnie w tym że to słychać tylko w kabinie ( musisz uważniej czytać ) ... lecz trzeba mieć dobry słuch ( Słyszałem że są tacy co słyszą w głośnikach jak pianista kładzie palce na klawiaturze ...:) )
Ja się do tego już przyzwyczaiłem :)
taka złota myśl ;)
to może wsadź to do pudełka ze styropianu podobno nic tak nie wycisza jak styropian :lol:

@misiek uważam że porównanie tych samych silników ale w innych markach nie ma sensu...
jedynie inny model z tym samym wyposażeniem ale jak nie masz możliwości to nic nie zrobisz

PS spróbuję nagrać ciszę u mnie może się uda.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: sailor 88 »

geranium pisze:
01 lut 2022, 17:32
taka złota myśl ;)
to może wsadź to do pudełka ze styropianu podobno nic tak nie wycisza jak styropian :lol:
Już ktoś miał taką "złotą myśl" i dokładnie tak zrobił :lol: ...
Tu cały wątek z forum Karoqa: https://www.karoq-klub.pl/forum/viewtop ... k+pulsacji


Obrazek
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Rafiner »

Ja mam super cicho. Nic mi nie buczy. Auto z przełomu 2019/2020.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Misiek (02 lut 2022, 9:37)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ