Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
aigner
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2021, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: aigner »

Rafiner pisze:
05 lut 2022, 16:28
aigner pisze:
05 lut 2022, 1:32
Polift odtwarza, ale jakość nagłośnienia Beats jest tak tragiczna, że nic jej nie pomoże :(
To subiektywna opinia. Nie ma się co nią kierować, tak samo jak moją, że gra spoko.
Trzeba sprawdzić samemu w dwóch wersjach z i bez beats.
Trzeba tylko mieć dwa samochody z różnymi sprzętami audio, co nie jest łatwe.
Zamawiając Beats, może oczekiwałem zbyt wiele, ale nastawiałem się na to, że jak sobie usiądę i zapodam ulubione kawałki, to pokiwam z uznaniem głową i będę miło zadowolony. Niestety po pierwszym odsłuchu kopara mi opadła i pomyślałem, że może coś w fabryce pomylili... nawet poszedłem do bagażnika zobaczyć, czy na pewno nikt nie zwędził subwoofera :) Szczerze mówiąc do dziś (po roku) uważam, że te ponad 2000 dopłaty za Beats, to były najgorzej wydane pieniądze w życiu. Nigdy więcej!



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Rafiner »

aigner pisze:
05 lut 2022, 21:03
Trzeba tylko mieć dwa samochody z różnymi sprzętami audio, co nie jest łatwe.
........
Szczerze mówiąc do dziś (po roku) uważam, że te ponad 2000 dopłaty za Beats, to były najgorzej wydane pieniądze w życiu. Nigdy więcej!
Teraz może nie łatwe dorwać, fakt. Początkiem 2020 było kilka na placu to co innego.
Ale szczerze, to przynajmniej z beats mogłeś poszukać. Teraz trudno.

I fakt, jak jeszcze dopłacałeś specjalnie, to można się zawieść.
Ja brałem FR i tam w standardzie było, albo w pakiecie za 999 zł z czymś, więc mam mimo chodem, tak jak navi które jest dla mnie paściami.
Ale ja z beats jestem zadowolony. Spotify miło się słucha.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 290
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: S3ker »

Przecież opinia o beats na forach jest od kilku lat i jak ktoś teraz płacze że wydał 2k na beatsy a mu głowy nie urwały jest oznaką tego że kupił te auto bez przemyślenia jeśli chodzi o pewne elementy wyposażenia. Każdy kto ogarnia temat car audio wie że za 2k zestaw jakiejś marki Beats to nie jest to premium, no ale niektórzy tak myślą że jak usiądą to poczują się jak w sali koncertowej albo jak w jakimś maybachu za 1mln zł lol2
Za ten post autor S3ker otrzymał podziękowanie:
Misiek (07 lut 2022, 22:43)
Ocena: 5.26%
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

Dobrze napisane, dlatego ja nie chciałem świadomie dopłacać do systemu nagłośnienia. Jeździłem testówką FR a miałem swój bez Beats i faktycznie różnica była niewielka. Nawet zrobiłem mały test i jak podciągnąłem u siebie ustawienia a w Beats zostały w podstawowym ustawieniu to mój zestaw grał lepiej niż Beatsy.
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
Misiek (07 lut 2022, 22:44)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

aigner pisze:
05 lut 2022, 21:03
Rafiner pisze:
05 lut 2022, 16:28
aigner pisze:
05 lut 2022, 1:32
Polift odtwarza, ale jakość nagłośnienia Beats jest tak tragiczna, że nic jej nie pomoże :(
To subiektywna opinia. Nie ma się co nią kierować, tak samo jak moją, że gra spoko.
Trzeba sprawdzić samemu w dwóch wersjach z i bez beats.
Trzeba tylko mieć dwa samochody z różnymi sprzętami audio, co nie jest łatwe.
Zamawiając Beats, może oczekiwałem zbyt wiele, ale nastawiałem się na to, że jak sobie usiądę i zapodam ulubione kawałki, to pokiwam z uznaniem głową i będę miło zadowolony. Niestety po pierwszym odsłuchu kopara mi opadła i pomyślałem, że może coś w fabryce pomylili... nawet poszedłem do bagażnika zobaczyć, czy na pewno nikt nie zwędził subwoofera :) Szczerze mówiąc do dziś (po roku) uważam, że te ponad 2000 dopłaty za Beats, to były najgorzej wydane pieniądze w życiu. Nigdy więcej!
No niestety Beats, to nie jest ŻADNA znana marka jak Harman Kardon, czy Dynaudio (że o innych, równie znanych nie wspomnę) instalowane w innych wcale nie luksusowych, prestiżowych, drogich markach. W ogóle z kupowaniem czegokolwiek, to kupujemy w zasadzie prawie zawsze w ciemno, chyba że mamy możliwość dokładnego, dogłębnego i przez odpowiednio długi czas sprawdzenia, przetestowania kupowanego produktu. Ja sobie wykombinowałem takie stwierdzenie, że prawie zawsze kupujemy wyobrażenia i oczekiwania związane z produktem, ponieważ pomimo naczytania się nierzadko bardzo entuzjastycznych i pozytywnych testów i ocen innych nigdy nie wiemy, jak my sami na to zareagujemy, czy będzie nam całkowicie pasował, odpowiadał. Tym bardziej, że audio, to takie draństwo, że bardzo zależy od słuchu i upodobań użytkownika, słuchacza i ZAWSZE oceniamy to bardzo subiektywnie. Każdy ma inne uszy, krzywą "słyszalności" poszczególnych dźwięków, poza tym każdy ma inne upodobania jeśli chodzi o konkretny zakres dźwięków : jeden lubi dużo basu, inny średnicy, kolejny dużo wysokich, a jeszcze inny będzie akceptował wyłącznie naturalne brzmienie o płaskim przebiegu krzywej i zawsze będzie oceniał sprzęt poprzez właśnie te swoje indywidualne upodobania. Szkoda, że przed dokonaniem wyboru nie miałeś możliwości choć trochę posłuchania tego nagłośnienia, bo nie sądzę, że słuchałeś, ale mimo to po zakupie okazał się kompletną klapą, tak jakbyś słuchał innego systemu, a dostał zupełnie inny. Mimo zadowolenia z tego systemu kolegi Rafinera, to jednak na forum bardzo przeważająca większość narzekała na niego podobnie jak Ty. Poza tym wszystko zależy także od tego z czym się porównuje konkretny system, do czego jest się już przyzwyczajonym gdzie indziej, w domu, w telewizorze, przy komputerze, w drugim samochodzie, w kinie. Jeżeli gdzie indziej dźwięk nam odpowiada, to zawsze będziemy inny porównywali do niego, do tego, który nam najbardziej odpowiada. Wiem, że teraz to już przysłowiowa musztarda po obiedzie, ale większość na forum radzi normalny, nie Beats podstawowy system fabryczny plus wymiana głośników i wytłumienie drzwi, to podobno przynosi większe efekty niż domówienie Beats, a przy okazji jest na ogół trochę taniej. Dla bardziej wymagających, ale i mogących dopłacić, można także zaproponować wymianę także i wzmacniacza lub także ewentualnie i dołożenie jakiegoś procesora dźwięku. W dobrym, z wieloletnią renomą, zakładzie zrobią prawie że salę koncertową, to będzie kosztowało, ale jak komuś bardzo zależy i dużo będzie słuchał w samochodzie, to warto.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

Misiek nie do końca nie renomowana firma. Jest to firma dobrze znana ze słuchawek i nagłośnienia we flagowych smartfonach.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 290
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: S3ker »

Mają dobry marketing i dobre ceny :P A nie zawsze to idzie w parze z jakością ;)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 920
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

Beats to dobra firma i maja super sprzęt oczywiście mało znana w pl i co wy chcecie od takiego głośniczka i to jeszcze pod podłoga bagażnika
oso soplón !!! :lol:

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Felix »

Rafiner pisze:
06 lut 2022, 0:15
Ale szczerze, to przynajmniej z beats mogłeś poszukać. Teraz trudno.
Jak ja kupowałem, to nie mogłem odsłuchać.
Niestety też popełniłem ten błąd, że kupiłem Beats i żałuję, i to bardzo. Nie chodzi o te 2k, bo to jakoś przeboleję. Nie zbankrutowałem przez to.
Szczerze mówiąc to przez Beats kupiłem 1.5 zamiast 2.0 i tego najbardziej żałuję. Różnica w pojemności bagażnika między ośką o 4x4 w przypadku posiadania Beats/koła zapasowego była nieakceptowalna. A chciałem najlepszą możliwą jakość dźwięku dostępną dla tego samochodu.
Teraz już wiem, że mogłem olać Beats i kupić 2.0...
Czy Beats jest tragiczny? Nie, tragiczny nie jest. Ale nie jest też dobry. A jego największą bolączką jak dla mnie jest "drobne" oszustwo związane z DSP. Nie wiem jak w "polifcie", ale w u mnie okazało się, że moja wersja jest JEDYNĄ wersją audio która nie posiada DSP (funkcja Sound Focus). Wszystkie wersje bez Beats mają tą funkcję, wersja z Beats i "dużą" navi też ma. Nie posiada jej tylko wersja z Beats i 8" navi. I NIGDZIE w materiałąch producenta nie ma takiej informacji, nie wynika to również z instrukcji. Funkcja powinna być (według instrukcji) a jej nie ma i importer mówi "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?"... Bez DSP nie ma szans uzyskać w samochodzie nawet namiastki sceny dźwiękowej. I to jest dla mnie porażka. Beats jest niewiele lepszy od standardowego audio, a biorąc pod uwagę brak DSP, całościowo okazuje się gorszy.
Za ten post autor Felix otrzymał podziękowania (w sumie 5):
sailor 88 (07 lut 2022, 10:28) • Endrju (07 lut 2022, 10:52) • Orłoś (07 lut 2022, 10:54) • Rafiner (07 lut 2022, 17:59) • Misiek (07 lut 2022, 22:45)
Ocena: 26.32%

Awatar użytkownika
aigner
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2021, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: aigner »

Rafiner pisze:
06 lut 2022, 0:15
aigner pisze:
05 lut 2022, 21:03
Trzeba tylko mieć dwa samochody z różnymi sprzętami audio, co nie jest łatwe.
........
Szczerze mówiąc do dziś (po roku) uważam, że te ponad 2000 dopłaty za Beats, to były najgorzej wydane pieniądze w życiu. Nigdy więcej!
Teraz może nie łatwe dorwać, fakt. Początkiem 2020 było kilka na placu to co innego.
Ale szczerze, to przynajmniej z beats mogłeś poszukać. Teraz trudno.

I fakt, jak jeszcze dopłacałeś specjalnie, to można się zawieść.
Ja brałem FR i tam w standardzie było, albo w pakiecie za 999 zł z czymś, więc mam mimo chodem, tak jak navi które jest dla mnie paściami.
Ale ja z beats jestem zadowolony. Spotify miło się słucha.
No tak, choć szkoda tylko, że to Spotify jest po kablu, co mega utrudnia życie. Kiedy jeździsz na krótkich dystansach wpinanie tego kabelka 100 razy dziennie powoduje, że odechciewa się słuchania :( Taki niby drobiazg, ale niesmak duży...

ODPOWIEDZ