Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
aigner
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2021, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: aigner »

S3ker pisze:
06 lut 2022, 11:25
Przecież opinia o beats na forach jest od kilku lat i jak ktoś teraz płacze że wydał 2k na beatsy a mu głowy nie urwały jest oznaką tego że kupił te auto bez przemyślenia jeśli chodzi o pewne elementy wyposażenia. Każdy kto ogarnia temat car audio wie że za 2k zestaw jakiejś marki Beats to nie jest to premium, no ale niektórzy tak myślą że jak usiądą to poczują się jak w sali koncertowej albo jak w jakimś maybachu za 1mln zł lol2
Drobna uwaga: jeszcze trzeba być na tym forum od lat, żeby móc to wiedzieć, a poza tym lekko przeginasz pisząc, że "ktoś oczekuje sali koncertowej". Z takim argumentem to już nie da się dyskutować...



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Felix »

aigner pisze:
07 lut 2022, 15:38
No tak, choć szkoda tylko, że to Spotify jest po kablu, co mega utrudnia życie. Kiedy jeździsz na krótkich dystansach wpinanie tego kabelka 100 razy dziennie powoduje, że odechciewa się słuchania :( Taki niby drobiazg, ale niesmak duży...
Polecam jakiś adapter do bezprzewodowego AA. Ja mam AAWireless i działą dobrze. Jest też Carsifi i Motorola MA1. Nie jest łatwo kupić (dostępność), ale warto.

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Luk4as »

Jak Ci sie spisuje AAwir .... kurcze ja czekam na MA1 ... MA1 chyba lepsza opcja niz AAW ? Jak myslisz ? Carsifi jest tylko pod iphona czy tez Android ?

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 290
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: S3ker »

aigner pisze:
07 lut 2022, 15:42
S3ker pisze:
06 lut 2022, 11:25
Przecież opinia o beats na forach jest od kilku lat i jak ktoś teraz płacze że wydał 2k na beatsy a mu głowy nie urwały jest oznaką tego że kupił te auto bez przemyślenia jeśli chodzi o pewne elementy wyposażenia. Każdy kto ogarnia temat car audio wie że za 2k zestaw jakiejś marki Beats to nie jest to premium, no ale niektórzy tak myślą że jak usiądą to poczują się jak w sali koncertowej albo jak w jakimś maybachu za 1mln zł lol2
Drobna uwaga: jeszcze trzeba być na tym forum od lat, żeby móc to wiedzieć, a poza tym lekko przeginasz pisząc, że "ktoś oczekuje sali koncertowej". Z takim argumentem to już nie da się dyskutować...
Wystarczy przed zakupem auta się zarejestrować na danym forum albo grupie fb i popytać i unikniemy głupich komentarzy że beatsy kosztowały 2k a grają jak brzęczki z chin za 20 zł. A można było tego uniknąć zadając jedno proste pytanie :)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

Ewentualnie przeczytać jeden interesujący nas temat. O resztę dopytać.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Rafiner
Posty: 820
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Rafiner »

Felix - ja bym nie brał beats, bo szczerze nie słucham na co dzień ani radia, ani muzyki. Dostałem z wersją FR i tyle. Ale jak już włączę na trasie, albo jak czekam na córkę pod szkołą, to jest OK. Każdy powinien sprawdzić pod siebie. A o tej ułomności nie wiedziałem.

Aigner - ja używam sporadycznie, więc wali mnie to , ale masz rację. Wolałbym wchodzić do auta z włączonym BT i nie myślę o kablu.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Kubawojcik »

aigner pisze:
07 lut 2022, 15:38
Rafiner pisze:
06 lut 2022, 0:15
aigner pisze:
05 lut 2022, 21:03
Trzeba tylko mieć dwa samochody z różnymi sprzętami audio, co nie jest łatwe.
........
Szczerze mówiąc do dziś (po roku) uważam, że te ponad 2000 dopłaty za Beats, to były najgorzej wydane pieniądze w życiu. Nigdy więcej!
Teraz może nie łatwe dorwać, fakt. Początkiem 2020 było kilka na placu to co innego.
Ale szczerze, to przynajmniej z beats mogłeś poszukać. Teraz trudno.

I fakt, jak jeszcze dopłacałeś specjalnie, to można się zawieść.
Ja brałem FR i tam w standardzie było, albo w pakiecie za 999 zł z czymś, więc mam mimo chodem, tak jak navi które jest dla mnie paściami.
Ale ja z beats jestem zadowolony. Spotify miło się słucha.
No tak, choć szkoda tylko, że to Spotify jest po kablu, co mega utrudnia życie. Kiedy jeździsz na krótkich dystansach wpinanie tego kabelka 100 razy dziennie powoduje, że odechciewa się słuchania :( Taki niby drobiazg, ale niesmak duży...
Ja mam wireless CP i jest bajka. Kabelek wpinam tylko w dluzsza trase.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Felix »

Luk4as pisze:
07 lut 2022, 16:23
Jak Ci sie spisuje AAwir .... kurcze ja czekam na MA1 ... MA1 chyba lepsza opcja niz AAW ? Jak myslisz ? Carsifi jest tylko pod iphona czy tez Android ?
AAWireless spisuje się dobrze. Robi to, co do niego należy. Na początku miałem trochę problemów z połączeniem telefonu (S20FE), ale nie chciałem robić jego resetu. W końcu udało się połączyć na 2.4GHz. Potem zmieniłem telefon na Pixela 6 i nie miałem od tej pory żadnych poblemów.
MA1 to bardzo podobne urządzenie, choć AAWireless ma aplikację i możliwość konfiguracji różnych rzeczy, w razie problemów (wymuszenie 2.4GHz, jakieś "fixy" np. dla VAGa, zmiana sposobu zachowania przy połączeniu itp.).
Carsifi się nie bawiłem, ale jego plusem jest to, że można sparować 2 telefony i przełączać się przyciskiem na urządzeniu. Przydatne, jeśli samochodem jeździ więcej niż jedna osoba.
Ogólnie polecam. Co prawda "natywny" bezprzewodowy AA działa troszkę lepiej, ale chodzi głównie o szybkość łączenia po odpaleniu samochodu. U żony w Ibizie mam Pioneera 9200DAB i AA bezprzewodowo działa bezbłędnie i łączy się szybciej, niż AAWireless. Ale jak już się połączą, to działają identycznie.
Czy MA1 to lepsza opcja? Szczerze mówiąc nie wiem. AAWIreless daje możliwoście konfiguracji i to jest jego plus. Ale jednocześnie jest to rozwiązanie w pewnym sensie troszkę druciarskie. Panowie wymyślili "workaround" problemu i to pewnie generuje część problemów, które wymagają tych dodatkowych konfiguracji. O Motoroli jeszcze stosunkowo mało wiadomo, widziałem dopiero jeden test. Być może ten brak konfiguracji nie jest problemem? Może to po prostu działa jak natywny AA Wireless i nie trzeba żadnych "hacków" i konfiguracji, żeby działało? W końcu nawet Google to reklamuje i niejako podpisuje się pod tym urządzeniem...
Ciężko powiedzieć. Poczekałbym na więcej testów MA1. Jeżeli ma błogosławieństwo Google (a ma), to może rzeczywiście jest bezproblemowe i jest lepszą opcją?
Jak ja zamawiałem AAWireless, to Motki ani Carsifi jeszcze nie było, więc i tak nie miałem wyboru. Zamówiłem, przyjechało (czekałem dłużej, niż na Atecę :D ) i używam od tamtej pory. Nie myślę nad zmianą bo jest i działa, to po co?
S3ker pisze:
06 lut 2022, 11:25
Przecież opinia o beats na forach jest od kilku lat i jak ktoś teraz płacze że wydał 2k na beatsy a mu głowy nie urwały jest oznaką tego że kupił te auto bez przemyślenia jeśli chodzi o pewne elementy wyposażenia. Każdy kto ogarnia temat car audio wie że za 2k zestaw jakiejś marki Beats to nie jest to premium, no ale niektórzy tak myślą że jak usiądą to poczują się jak w sali koncertowej albo jak w jakimś maybachu za 1mln zł lol2
Ale na początku tych opinii nie było. Teraz to trochę inna bajka.
Jak ja kupowałem, to nie było żadnych opinii, a samochód kupiłem po dogłębnym przemyśleniu, włącznie z przeczytaniem instrukcji PRZED zamówieniem, bo to potrafi powiedzieć więcej, niż dealerzy czy testy. Okazało się, że w instrukcji importerowi "zapomniało" się napisać, że wersja z Beats i 8" navi nie ma DSP...
Swoją drogą co jest "premium"? Beats, Harman-Kardon, Dynaudio itp. to TYLKO marki, z którymi producenci podpisali umowy. Np. system B&W w Volvo robił... Harman. Nie muszę mówić, że B&W i Harman nie mają ze sobą NIC wspólnego.
Dynaudio, które robi bardzo fajne kolumny głośnikowe, nie ma nic wspólnego z systemami Dynaudio z VW. Nie, tam nie ma nawet głośników Dynaudio, tylko jakieś chińczyki.
Przy czym za 2k można mieć Beats w Seacie, który pod niektórymi względami jest gorszy od serii, a można mieć Cantona w Skodzie, który pod każdym względem jest lepszy od serii (choć też tyłka nie urywa). Nikt raczej nie spodziewa się, że za 2k kupi system audiofilski. Natomiast każdy ma prawo się spodziewać, że system za któy dopacił 2k będzie lepszy od seryjnego. Jak nie jest, to jak to nazwać?
Żeby się poczuć jak w sali koncertowej, to ten Maybach za 1mln to mało. Zrób sobie osobny pokój odsłuchowy w domu (tak minimum 40m), w nim adaptację akustyczną za kilkaset tysięcy i wstaw tam system stereo za bańkę lub dwie - będzie miał salę koncertową.
S3ker pisze:
07 lut 2022, 17:14
Wystarczy przed zakupem auta się zarejestrować na danym forum albo grupie fb i popytać i unikniemy głupich komentarzy że beatsy kosztowały 2k a grają jak brzęczki z chin za 20 zł. A można było tego uniknąć zadając jedno proste pytanie :)
Te "głupie komentarze" to nic innego jak wyrażenie swojej opinii. Od tego chyba są fora dysklusyjne, czyż nie?
Za ten post autor Felix otrzymał podziękowanie:
Misiek (07 lut 2022, 23:00)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 290
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: S3ker »

Teraz po latach płacz i wylewanie gorzkich żali na beatsy i tak nie pomoże. Ale zawsze idzie się pochwalić znaczkiem B na drzwiach gdzie inni tego nie mają od taki premium szpan :P
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

aigner pisze:
07 lut 2022, 15:42
S3ker pisze:
06 lut 2022, 11:25
Przecież opinia o beats na forach jest od kilku lat i jak ktoś teraz płacze że wydał 2k na beatsy a mu głowy nie urwały jest oznaką tego że kupił te auto bez przemyślenia jeśli chodzi o pewne elementy wyposażenia. Każdy kto ogarnia temat car audio wie że za 2k zestaw jakiejś marki Beats to nie jest to premium, no ale niektórzy tak myślą że jak usiądą to poczują się jak w sali koncertowej albo jak w jakimś maybachu za 1mln zł lol2
Drobna uwaga: jeszcze trzeba być na tym forum od lat, żeby móc to wiedzieć, a poza tym lekko przeginasz pisząc, że "ktoś oczekuje sali koncertowej". Z takim argumentem to już nie da się dyskutować...
Ale w sensie, że nie jest możliwe stworzenie wrażenia sali koncertowej w samochodzie ? Nie pamiętam gdzie, ale jakiś czas temu widziałem ofertę dopłaty do jakiegoś bardzo markowego, prestiżowego auta systemu audio za 11, czy 12 tys. zł, który przez znawców był oceniany jako samochodowy hi-end. Pomijam milczeniem fakt sensowności takiej dopłaty, bez względu na markę, prestiż samochodu, chyba że jeździ się wyłącznie na tylnym siedzeniu, i to dłuższe trasy.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ