Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bonifacy »

Jakiś czas temu pytałem w Eldarze o to, czy zamontowanie automatycznej klapy nie spowoduje utraty gwarancji. Pan odpowiedział, że Seat nie zwraca na to uwagi. Dla pewności zapytałbym jednak mailowo w Seacie.



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


overheat
Posty: 208
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: overheat »

Miccc pisze:
18 sie 2023, 9:16
Pod tym filmikiem zapytałem właściciela Arony który sam montuje w samochodzie side assist i on twierdzi że nie traci się gwarancji na silnik , napęd itd po zamontowaniu side assist poza ASO.

Moim zdaniem traci się z automatu gwarancje na elektrykę (takie dostałem info gdy poza ASO montowałem hak). Typ w ASO wprost nie chciał zająć wtedy stanowiska, ale dał do zrozumienia, że jakby coś potem działo się gdziekolwiek z elektryką, to użyją tego, aby podważyć gwarancję.

Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Miccc »

Utrata Gwarancji na elektrykę to szeroki zakres i pytanie czy obejmuje silnik i skrzynie ? Pewnie obejmuje infotainment i cyfrowe zegary , front assist a może i wszystkie czujniki w samochodzie których jest mnóstwo i super drogie reflektory full led.

geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

czy gwarancja jest uznana lub nie decyduje w pierwszej kolejności gwarant potem możesz walczyć o swoje w sądzie.
można dyskutować czy na zatarcie silnika ma wpływ przerobiona elektryka ale na uszkodzenie ECU czy sterownika skrzyni na pewno.

Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Miccc »

Ateca ma aż 208 cm szerokości wraz z lusterkami i to mnie zaskoczyło naprawdę przy parkowaniu bo w mieście miejsca parkingowe wąskie. Przed zakupem przeoczyłem ten wymiar skupiając uwagę na szerokości 184 cm bez lusterek ale 208 cm to robi sie problematyczne i nie wiem kiedy się przyzwyczaję podczas parkowania.

Taka Arona ma szerokość z lusterkami 194 cm i to jest aż 14 cm mniej od Ateki i teraz zdaje sobie sprawę dlaczego nazywa się Arone autem miejskim i ze względu na szerokość z lusterkami nie mogę tak nazwać Ateki. Trzeba będzie inaczej planować i patrzeć na dostępne miejsca parkingowe a to zajmie czasy żeby się przyzwyczaić .

Mam wersje bez elektrycznie składanych lusterek ale czy wy składacie czasami lusterka żeby łatwiej było w wąskie miejsce zaparkować ? Praktykuje się w ogóle składanie lusterek żeby ułatwić sobie zaparkowanie ?



Obrazek

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 338
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: DarekWa »

Mnie tam się lepiej umiejscowić Ataką niż moim starym Peugeotem 308

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bonifacy »

Nigdy lusterek przed parkowaniem nie składam. Przede wszystkim dlatego, że prostopadle zwykle parkuję tyłem i wtedy lusterka są potrzebne. Składam je, gdy parkuję w miejscu, gdzie chodzą ludzie, żeby mi ktoś lusterka nie zniszczył przypadkowo lub złośliwie.

Awatar użytkownika
rgoliat
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:55
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: rgoliat »

Ja też się trochę zdziwiłem, jak porównałem z szerokością bramy w garażu. Przy rozłożonych lusterkach zostaje tylko po 5cm po obu stronach. Pierwsze wjazdy tyłem do garażu trochę były stresujące, ale po czasie już opanowane. Wjeżdżam tyłem z rozłożonymi do drzwi kierowcy, potem składam je i dalej już kamera cofania.

jabaraks
Posty: 45
Rejestracja: 09 sty 2023, 11:48
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca 1,5 DSG, xperience, Magic Black
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: jabaraks »

Podpowiedzcie proszę:

Czy ktoś z Was montował dodatkowe gniazdo USB np. w schowku? Natknęliście się na takie rozwiązanie?

Ew. czy kojarzycie jakąś przejściówkę/gniazdo USB, które można podłączyć albo do bezpieczników albo oświetlenia?

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Kubawojcik »

Robił ktos moze polerke szyby przedniej wraz z uzupelnieniem „ubytkow”? Jest sens?
Moja szyba juz mocno oberwala, mam kilkanascie malych dziurek. Szyba juz raz polerowana ale teraz dziury sa spore i wyczuwalne pod palcem.

ODPOWIEDZ