Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
jabaraks
Posty: 45
Rejestracja: 09 sty 2023, 11:48
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca 1,5 DSG, xperience, Magic Black
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: jabaraks »

YoursTruly pisze:
06 gru 2023, 11:10
Tak, chcę trochę ukryć okablowanie, a trybu parkingowego nie potrzebuję akurat, więc o zapłon się nie martwię. Dzięki za pomoc!
Ja się podpiąłem do złącza OBDII. Mniej rozbierania, a kabli też nie widać.



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

YoursTruly pisze:
05 gru 2023, 19:35
Porty USB w konsoli środkowej są na 5V. Instalacja NN jest na 12V. Gdzieś musi być przetwornik napięcia, o niego pytam.
jest to zintegrowany cały element 2 gniazda USB i wejście AUX więc nic z tym nie zdziałasz..

geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

YoursTruly pisze:
06 gru 2023, 11:10
Misiek pisze:
06 gru 2023, 1:20
Rozumiem, że chcesz podpiąć "od tyłu" na stałe, ale i jednocześnie żeby nie zajmować tych portów lub nie było widać przewodów ? Nie pamiętam tylko, czy te porty mają zasilanie bez włączonego zapłonu, bo wtedy nie będziesz miał zasilania dla trybu parkingowego.
Tak, chcę trochę ukryć okablowanie, a trybu parkingowego nie potrzebuję akurat, więc o zapłon się nie martwię. Dzięki za pomoc!
normalnie sie kabla chowa w podsufitce i za osłonami słupków A i nic nie widać

ObrazekObrazek


lub ostatni trend to dorobienie gniazdka USB C w osłonie lusterka

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: flash »

geranium pisze:
06 gru 2023, 19:27
lub ostatni trend to dorobienie gniazdka USB C w osłonie lusterka
A masz na to sposób? Są tam wyprowadzone jakieś przewody zasilania, do których można się bezpiecznie podpiąć i dorzucić gniazdo?

overheat
Posty: 208
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: overheat »

Miałem dzisiaj niespodziewane ostrzeżenie + hamowanie zafundowane przez Front Assist. Nic przede mną blisko nie jechało, nie było różnic prędkości. Na szczęście kierowca za mną miał duży odstęp, ale wyobrażam sobie jego minę :? Zresztą... sami zobaczcie film. Jedyne co było ciekawe w tym miejscu, to pociąg na wiadukcie. FA jest ustawiony fabrycznie na średnią czułość, znaczek czysty. Jakieś pomysły? Zdarzenie "trochę" odbiera zaufanie do samochodu (co jakby to była autostrada?).


Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

overheat pisze:
13 gru 2023, 21:18
Miałem dzisiaj niespodziewane ostrzeżenie + hamowanie zafundowane przez Front Assist. Nic przede mną blisko nie jechało, nie było różnic prędkości. Na szczęście kierowca za mną miał duży odstęp, ale wyobrażam sobie jego minę :? Zresztą... sami zobaczcie film. Jedyne co było ciekawe w tym miejscu, to pociąg na wiadukcie. FA jest ustawiony fabrycznie na średnią czułość, znaczek czysty. Jakieś pomysły? Zdarzenie "trochę" odbiera zaufanie do samochodu (co jakby to była autostrada?).

Pociąg, krawędź wiaduktu ("trochę" to tylko za wysoko jak na działanie FA) lub nawet filary po lewej - prawdopodobnie kalkulując sobie po swojemu nie spodobało mu się i na wszelki wypadek zareagował. Po Twoim opisie spodziewałem się stanięcia dęba w miejscu, a na w zasadzie filmie mało co widać (na nagraniach z wypadków, czy innych kolizji na składankach z YT wyraźnie wdać spore nurkowanie przodem i chwilowe przesunięcie obrazu do góry), być może Twoje odczucia jako kierowcy były zupełnie inne, tym bardziej że zupełnie się tego nie spodziewałeś.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

overheat
Posty: 208
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: overheat »

Misiek pisze:
13 gru 2023, 22:42
overheat pisze:
13 gru 2023, 21:18
Miałem dzisiaj niespodziewane ostrzeżenie + hamowanie zafundowane przez Front Assist. Nic przede mną blisko nie jechało, nie było różnic prędkości. Na szczęście kierowca za mną miał duży odstęp, ale wyobrażam sobie jego minę :? Zresztą... sami zobaczcie film. Jedyne co było ciekawe w tym miejscu, to pociąg na wiadukcie. FA jest ustawiony fabrycznie na średnią czułość, znaczek czysty. Jakieś pomysły? Zdarzenie "trochę" odbiera zaufanie do samochodu (co jakby to była autostrada?).

Pociąg, krawędź wiaduktu ("trochę" to tylko za wysoko jak na działanie FA) lub nawet filary po lewej - prawdopodobnie kalkulując sobie po swojemu nie spodobało mu się i na wszelki wypadek zareagował. Po Twoim opisie spodziewałem się stanięcia dęba w miejscu, a na w zasadzie filmie mało co widać (na nagraniach z wypadków, czy innych kolizji na składankach z YT wyraźnie wdać spore nurkowanie przodem i chwilowe przesunięcie obrazu do góry), być może Twoje odczucia jako kierowcy były zupełnie inne, tym bardziej że zupełnie się tego nie spodziewałeś.

No, trochę wysoko ten pociąg. A pod tym samym wiaduktem jechałem już 1000 razy i było OK. Trzeba puścić film z dźwiękiem, słychać ostrzeżenie, hamowanie i ABS w akcji. Do zera może nie było, ale gdyby ktoś jechał bliżej zderzaka, to kraksa murowana.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Jarek »

Hej,
karta parkingowa wpadła mi w szczelinę pomiędzy dołem szyby przedniej a deską rozdzielczą. Od razu mówię, że nie mam zamiaru jej wyciągać, ale proszę o podpowiedź, czy zafoliowany kawałek papieru wielkości pocztówki może mi coś pod tą deską nabroić, coś zatkać, spowodować zwarcie, cokolwiek innego złego?
PS. Pytałem o to samo telefonicznie serwisanta, i powiedział ,że trzeba obserwować samochód, a najlepiej to żeby do nich przyjechać i oni się tam dostaną i ją wyjmą. Jeżeli mnie nastraszycie to pojadę oczywiście bo samochód dwuletni, ale może nie ma takiej potrzeby. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 123
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Orłoś »

Mi wpadł tak samo abonament parkingowy w innym samochodzie i nic się nie działo, a miałem ten samochód jeszcze z 10 lat, także tego. Teraz pewnie bym pojechał i żeby wyciągnęli, ale to już bardziej z nerwicy natręctw ;) Wkurwiałoby mnie to, że to tam jest i tyle ;)
Za ten post autor Orłoś otrzymał podziękowanie:
Jarek (14 gru 2023, 14:02)
Ocena: 5.26%
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

bartoleqq
Posty: 41
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:01
Samochód: tiguan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: bartoleqq »

Ciekawe ile sobie policzą za takie wyjmowanie. Roboczogodzina nie tania, ja bym zostawil jak jest...
Za ten post autor bartoleqq otrzymał podziękowanie:
Jarek (15 gru 2023, 9:28)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ