Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

Bonifacy pisze:
05 mar 2024, 9:57
Pisałem kiedyś w tej sprawie i otrzymałem odpowiedź:

W przypadku Pana pojazdu według informacji zawartych w systemie pierwszy przegląd z wymianą oleju jest po 30.00 km lub 2 latach, w zależności co pierwsze nastąpi. Każdy kolejny przegląd jest co 1 rok lub 30.000 km, wymiana oleju zostaje co maksymalnie co 2 lata lub 30.000 km. Należy to jednak zweryfikować.
Dokładne informacje można podejrzeć w radiu wchodząc w zakładkę ,,pojazd’’, następnie ,,przegląd’’. Informacje tam są zakodowane poprawnie i w odpowiednim momencie będą się zaświecać na zestawie wskaźników.

Skoro piszą, że informacje na wskaźniku "są zakodowane poprawnie", to tego się trzymałem. Zrobiłem sobie zdjęcie na wszelki wypadek.
Według mnie nic dodać nic ująć, czyli jednym słowem "samochód wie lepiej" i dla nich to podstawa i jedyna słuszna wersja. Dobrze, że zrobiłeś zdjęcie i zachowałeś ich odpowiedź, w razie czego jakby jednak coś im się odmieniło i twierdzili co innego.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: mczelny2401 »

U mnie ustawili kolejny przegląd na za 2 lata lub 30tys a miałem przyjechać za rok lub 30tys i gdym sam tego nie przypilnował to bym stracił gwarancję.... ;)

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bonifacy »

mczelny2401 pisze:
05 mar 2024, 10:47
U mnie ustawili kolejny przegląd na za 2 lata lub 30tys a miałem przyjechać za rok lub 30tys i gdym sam tego nie przypilnował to bym stracił gwarancję.... ;)
No ale czy rzeczywiście straciłbyś gwarancję - i czy mnie grozi takie niebezpieczeństwo - skoro to ASO ustawia termin przeglądu, a w warunkach gwarancji stoi, że należy kierować się wskazaniami wyświetlanymi na wskaźniku?

mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: mczelny2401 »

Nie miałem odwagi by testować czy ją utracę i wolałem jechać po roku :roll: Kolejny raz już miałem ustawiony przegląd za rok więc raczej źle nie postąpiłem ;)

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 351
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: rybsko »

Już były przypadki, że komuś po serwisie wstawili dane z czapy.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

Ja ogólnie jestem co roku bo wymieniam olej co 15 kkm ale to jest moja druga Ateca i za każdym razem serwis ustawia mi przegląd co 720 dni i olej co 720 dni albo 30kkm, u syna w Aronie również. A sugestie że pracownik się pomylił to nie moja sprawa. Jak oddasz auto do mechanika i nie dokręci Ci koła to też umyje mechanik ręce i powie że powinieneś sprawdzić? Które nie jeżeli stwierdza że to miało wpływ na wypadek to mechanik ponosi wszelkie koszty naprawy.
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
Misiek (05 mar 2024, 23:42)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

kapelusznik
Posty: 100
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: kapelusznik »

W sytuacji gdy nie ma książki z rozpiską przeglądów, to informacja w aucie / seat connect powinna być wiążąca.

Skylla
Posty: 13
Rejestracja: 03 mar 2024, 16:33
Samochód: Ford
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Skylla »

Żona chce koniecznie niebieskie auto, więc w przypadku Ateci (1,5 DSG Xperience z dodatkami) musiałby to być Energy blue, który generalnie wszyscy odradzają, bo: nietrwały, niemetaliczny, nieodsprzedawalny itp. Czy jest tu ktoś kto go posiada i mógłby napisac o nim coś pozytywnego? :) Na testówce z YT prezentuje się całkiem nieźle w sumie.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 351
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: rybsko »

Skylla pisze:
05 mar 2024, 18:43
Żona chce koniecznie niebieskie auto, więc w przypadku Ateci (1,5 DSG Xperience z dodatkami) musiałby to być Energy blue, który generalnie wszyscy odradzają, bo: nietrwały, niemetaliczny, nieodsprzedawalny itp. Czy jest tu ktoś kto go posiada i mógłby napisac o nim coś pozytywnego? :) Na testówce z YT prezentuje się całkiem nieźle w sumie.
Proszę bardzo, coś pozytywnego: ten kolor świetnie rozwija wyobraźnię, gdyż nieustannie będziesz wizualizował sobie o ile lepiej wyglądałby jako metalic ;) Podobno też skutecznie maskuje wgniecenia i rysy :lol:
Od razu zastrzegam, że nie posiadam, ale widziałem :)

kapelusznik
Posty: 100
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: kapelusznik »

Kolor to tylko mental. Każdy jest równie dobry, chyba że to Dacia Logan do 2008 w niemetaliku. Wtedy rdza na wylot.
U mnie w biurowcu parkuje Enyaq Energy Blue i jak widać właścicielowi wisiał kolor.

Gdyby w Reference listwy były lakierowane to pewnie wziąłbym energy blue. a tak to dopasowałem kolor lakieru do koloru plastikowych nie lakierowanych dodatków.

ODPOWIEDZ