Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
kapelusznik
Posty: 103
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: kapelusznik »

Instrukcja obsługi twoim przyjacielem

Obrazek

Btw. U mnie fotelik dla starszaka mieści się pod poniesionym na maksa zagłówkiem nie kolidując z zagłówkiem/oparciem fotelika.



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


atecaozto
Posty: 18
Rejestracja: 25 lut 2024, 9:52
Lokalizacja: Rzeszów
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: atecaozto »

Dzięki za odpowiedź, widziałem ta szparę i tak myślałem ale nie chciałem grzebać żeby coś uszkodzicz a instrukcje mam w domu a aktualnie jestem poza nim i mierzyłem fotelik dostępny na miejscu, ten fotelik tory wybraliśmy właśnie pasuje obecnie i pewnie przez 2-3 lata będzie ok ale jest on niby nawet do 12 roku i maksymalne wyciągnięcia zagłówka w foteliku dziecka powodowało właśnie jego oparcie na zaglowku

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

Ateca 1.5 TSI 150KM DSG7 2024r.

flash
Posty: 303
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: flash »

A udało się komuś zdjąć zagłówek z przedniego siedzenia pasażera? Bo próbowałem kilka razy, ale bezskutecznie. Może uciskam nie tam gdzie trzeba? :D

Mario26
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2024, 12:45
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Mario26 »

Dzień dobry wszystkim.
Czyy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy Seat zrezygnował z wklejania w bagazniku tzw. wlepki /kody wyposazenia, typ silnika itp./?
Bo nigdzie nie mogę jej znaleźć, a na moje pytanie o to w serwisie dostałem odpowiedź że teraz nie wklejają.

Troche to dziwne. Auto z 2023r.
Może to ktoś zweryfikować?
Będę wdzięczny.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka


flash
Posty: 303
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: flash »

Mario26 pisze:
25 kwie 2024, 14:43
Dzień dobry wszystkim.
Czyy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy Seat zrezygnował z wklejania w bagazniku tzw. wlepki /kody wyposazenia, typ silnika itp./?
Bo nigdzie nie mogę jej znaleźć, a na moje pytanie o to w serwisie dostałem odpowiedź że teraz nie wklejają.

Troche to dziwne. Auto z 2023r.
Może to ktoś zweryfikować?
Będę wdzięczny.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Z tego co kojarzę z wpisów innych forumowiczów to już chyba tego nie robią.

Mario26
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2024, 12:45
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Mario26 »

flash pisze:
Mario26 pisze:
25 kwie 2024, 14:43
Dzień dobry wszystkim.
Czyy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy Seat zrezygnował z wklejania w bagazniku tzw. wlepki /kody wyposazenia, typ silnika itp./?
Bo nigdzie nie mogę jej znaleźć, a na moje pytanie o to w serwisie dostałem odpowiedź że teraz nie wklejają.

Troche to dziwne. Auto z 2023r.
Może to ktoś zweryfikować?
Będę wdzięczny.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Z tego co kojarzę z wpisów innych forumowiczów to już chyba tego nie robią.
Dziękuję za informację.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka


Malootki
Posty: 49
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Malootki »

Hej, robię tylko krótkie trasy takie po 10 km. Ostatnio 3 razy miałem komunikat usterka systemu start stop, później zapalił się check. Błędy o wypadaniu zapłonu na trzech cylindrach i różne inne. Ost, skasowała się godzina i dzienny przebieg km. Możliwe że to wszystko wina akumulatora? Ma 3,5roku.
Drugie pytanie. Czy można go podładować zwykłym prostownikiem? Po podejrzewam że akumulator to AGM ale nie mam pewności.
Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1380
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: sailor 88 »

Malootki pisze:
02 maja 2024, 15:47
Hej, robię tylko krótkie trasy takie po 10 km. Ostatnio 3 razy miałem komunikat usterka systemu start stop, później zapalił się check. Błędy o wypadaniu zapłonu na trzech cylindrach i różne inne. Ost, skasowała się godzina i dzienny przebieg km. Możliwe że to wszystko wina akumulatora? Ma 3,5roku.
Drugie pytanie. Czy można go podładować zwykłym prostownikiem? Po podejrzewam że akumulator to AGM ale nie mam pewności.
Sprawdź etykietę na akumulatorze, będzie na pewno napis EFB lub AGM i będziesz wiedział...Co masz na myśli "zwykły prostownik", sprecyzuj. Jeśli AGM, to najlepiej ładowarka z elektroniką i wyborem trybów, to uchroni akumulator przed przeładowaniem i wysuszeniem elektrolitu.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Malootki
Posty: 49
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Malootki »

sailor 88 pisze:
02 maja 2024, 19:07
Malootki pisze:
02 maja 2024, 15:47
Hej, robię tylko krótkie trasy takie po 10 km. Ostatnio 3 razy miałem komunikat usterka systemu start stop, później zapalił się check. Błędy o wypadaniu zapłonu na trzech cylindrach i różne inne. Ost, skasowała się godzina i dzienny przebieg km. Możliwe że to wszystko wina akumulatora? Ma 3,5roku.
Drugie pytanie. Czy można go podładować zwykłym prostownikiem? Po podejrzewam że akumulator to AGM ale nie mam pewności.
Sprawdź etykietę na akumulatorze, będzie na pewno napis EFB lub AGM i będziesz wiedział...Co masz na myśli "zwykły prostownik", sprecyzuj. Jeśli AGM, to najlepiej ładowarka z elektroniką i wyborem trybów, to uchroni akumulator przed przeładowaniem i wysuszeniem elektrolitu.
Dzięki, widzę że jest EFB. Co do prostownika bardziej chodziło mi czy do AGM potrzebny jakiś specjalny,bo gdzieś kiedyś jakiś wpis taki widziałem 😉 czyli wychodzi na to że mogę podpinać swój.
Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

Skylla
Posty: 22
Rejestracja: 03 mar 2024, 16:33
Samochód: Ford
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Skylla »

flash pisze:
25 kwie 2024, 13:34
A udało się komuś zdjąć zagłówek z przedniego siedzenia pasażera? Bo próbowałem kilka razy, ale bezskutecznie. Może uciskam nie tam gdzie trzeba? :D
W środek oparcia poniżej zagłówka od tyłu?

ODPOWIEDZ