Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

pevles pisze:
22 mar 2024, 11:26
Polecicie jakies dobre kryminały?
Ośmioletnia działalność PIS'u !


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Miccc »

Misiek pisze:
22 mar 2024, 12:24
pevles pisze:
22 mar 2024, 11:26
Polecicie jakies dobre kryminały?
Ośmioletnia działalność PIS'u !
Jakby ktoś chciał krytykować wpis Misiek że co działalność PISu ma wspólnego z tematem Ateca to niech sprawdzi cennik Ateki z 2016r kiedy się złodzieje dobrali do rządzenia naszym krajem z cennikiem Ateca listopad 2023 i zobaczy o ile Ateca podrożała . Obecnie podwyżki zatrzymane i upusty 8 tys plus co można jeszcze utargować u dealera. Jakby ktoś uważał że nie trzeba się interesować polityką to ma czarno na białym że polityka i tak się zainteresuje nim.
Za ten post autor Miccc otrzymał podziękowania (w sumie 4):
flash (22 mar 2024, 15:58) • Capa (22 mar 2024, 22:08) • Misiek (22 mar 2024, 23:27) • Endrju (24 mar 2024, 16:37)
Ocena: 21.05%

geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

Miccc pisze:
22 mar 2024, 15:42
Misiek pisze:
22 mar 2024, 12:24
pevles pisze:
22 mar 2024, 11:26
Polecicie jakies dobre kryminały?
Ośmioletnia działalność PIS'u !
Jakby ktoś chciał krytykować wpis Misiek że co działalność PISu ma wspólnego z tematem Ateca to niech sprawdzi cennik Ateki z 2016r kiedy się złodzieje dobrali do rządzenia naszym krajem z cennikiem Ateca listopad 2023 i zobaczy o ile Ateca podrożała . Obecnie podwyżki zatrzymane i upusty 8 tys plus co można jeszcze utargować u dealera. Jakby ktoś uważał że nie trzeba się interesować polityką to ma czarno na białym że polityka i tak się zainteresuje nim.
skoro tak dobrze znasz statystyki to napisz ile wynosiła średnia krajowa w 2016 i ile czasu trzeba było robić aby kupić sobie Ateca a ile dzisiaj.
A tak z innej beczki pokaż gdzie znajdę stacje z benzyna za 5.19 bo jakoś nie potrafię znaleźć.

Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Miccc »

geranium pisze:
22 mar 2024, 19:45
Miccc pisze:
22 mar 2024, 15:42
Misiek pisze:
22 mar 2024, 12:24


Ośmioletnia działalność PIS'u !
Jakby ktoś chciał krytykować wpis Misiek że co działalność PISu ma wspólnego z tematem Ateca to niech sprawdzi cennik Ateki z 2016r kiedy się złodzieje dobrali do rządzenia naszym krajem z cennikiem Ateca listopad 2023 i zobaczy o ile Ateca podrożała . Obecnie podwyżki zatrzymane i upusty 8 tys plus co można jeszcze utargować u dealera. Jakby ktoś uważał że nie trzeba się interesować polityką to ma czarno na białym że polityka i tak się zainteresuje nim.
skoro tak dobrze znasz statystyki to napisz ile wynosiła średnia krajowa w 2016 i ile czasu trzeba było robić aby kupić sobie Ateca a ile dzisiaj.
A tak z innej beczki pokaż gdzie znajdę stacje z benzyna za 5.19 bo jakoś nie potrafię znaleźć.
To nie statystyki tylko cenniki samochodów . Mnie zarobki nie wzrosły od kilku lat za to zabrali odliczenie zdrowotnego od podatku , a za radę to zmień pracę , znajdź drugi etat to chętnie dam kopa w cztery litery tylko musielibyśmy się spotkać w realu . Dla mnie już jesteś w jednym worku z tymi co osiem lat rządzili rozkradając i niszcząc nasz kraj . Dla mnie już jest koniec dyskusji z tobą jakiejkolwiek na tym forum i na żadną zaczepkę nie odpiszę.

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 338
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: DarekWa »

oboje się uspokójcie i na priv te wędrówki ew. kontynuujcie.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Za ten post autor DarekWa otrzymał podziękowanie:
rybsko (23 mar 2024, 8:17)
Ocena: 5.26%

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: flash »

Dwa szybkie :D

1. Czy ktoś wie do czego służą pliki ODX i czy warto zmienić na najnowszą wersję dla danej jednostki sterującej, dla której są dostępne? Przez OBDeleven oczywiście.

Obrazek

Obrazek

2. Czy wersję oprogramowania można zaktualizować jakoś samemu czy tylko ASO?

Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

pevles pisze:
22 mar 2024, 11:26
Polecicie jakies dobre kryminały?
A tak na serio, bo z tym PIS'em, to był tylko żart.

Jeśli chodzi o kryminały pisane, czyli książki, to :
https://upolujebooka.pl/blog,20,najleps ... lnych.html
lub :
https://www.publio.pl/blog/najlepsze-kr ... 0-ksiazek/
lub :
https://www.smyk.com/porady/najlepsze-k ... 11252.html

A jeśli chodzi o kryminały filmowe, to :
https://www.filmweb.pl/ranking/film/genre/15
lub :
https://www.antyradio.pl/filmy-i-serial ... afii-38142
lub :
https://www.telemagazyn.pl/ranking/filmy/kryminalny/

To tyle internety, a ode mnie ...

Nie jestem pewien, czy to kryminał, czy sensacja, ale od dawna bardzo cenię, bardzo mi się podoba i oglądam za każdym razem jak powtarzają, "Osiem części prawdy". Nie wiem czy oglądałeś, ale to spojrzenie na zamach na prezydenta oczami ośmiu świadków, agentów ochrony, przypadkowych obserwatorów przemówienia na placu i zamachowców. Jest to dość zawiłe, skomplikowane, bardzo trzyma w napięciu, mimo już kilku powtórek, i "całej prawdy" dowiadujemy się dopiero na samym końcu, jak tytułowe wszystkie osiem części poskłada się "do kupy".

Poza tym to już na pewno kryminał : "Morderstwo w Orient Expressie", klasyk (dwie wersje : 1974 i 2001), ale przy dłuższej przerwie pomiędzy powtórkami nadal mnie zaskakuje zakończeniem i przede wszystkim kto zabił i dlaczego.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

farel
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2023, 10:17
Samochód: Szybki
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: farel »

Miccc pisze:
22 mar 2024, 15:42
Misiek pisze:
22 mar 2024, 12:24
pevles pisze:
22 mar 2024, 11:26
Polecicie jakies dobre kryminały?
Ośmioletnia działalność PIS'u !
Jakby ktoś chciał krytykować wpis Misiek że co działalność PISu ma wspólnego z tematem Ateca to niech sprawdzi cennik Ateki z 2016r kiedy się złodzieje dobrali do rządzenia naszym krajem z cennikiem Ateca listopad 2023 i zobaczy o ile Ateca podrożała . Obecnie podwyżki zatrzymane i upusty 8 tys plus co można jeszcze utargować u dealera. Jakby ktoś uważał że nie trzeba się interesować polityką to ma czarno na białym że polityka i tak się zainteresuje nim.
Niezły odlot...tylko w Polsce tak samochody zdrożały czy na całym świecie? Podziękuj też idiotom z Brukseli które nakładają coraz ostrzejsze normy spalin, kary za jej przekroczenie oraz idiotyczne obowiązkowe dodatki za które płaci i tak klient czy to chce czy nie.

geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

w/g koalicji 13 grudnia polacy wygrali bitwę pod grunwaldem bo dostali broń od niemców.. :lol: :lol: :lol: :lol:
Za ten post autor geranium otrzymał podziękowanie:
Misiek (24 mar 2024, 23:51)
Ocena: 5.26%

vonstanleyos
Posty: 19
Rejestracja: 22 lut 2024, 15:28
Samochód: CUPRA ATECA
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: vonstanleyos »

Siemanko :).
Chciałbym zamontować górną osłonę silnika, w serwisie zrobiłem rozeznanie co do wszystkich części ale mam wątpliwość w kwestii jednego z zaczepów. W Formentorze osłona rozrządu jest plastikowa, a w Atece aluminium. I w nią wkręcony jest uchwyt na przewód, a aby trzymała się obudowa musi być wymienione na coś takiego 06E103164. Co do samej wymiany to luz… ale ma ktoś pomysł jak zamontować oryginalny przewód by nie leżał na aluminiowej obudowie bo obawiam się jego nadrobienia? Zdjęcia dla uwagi.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ