Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: dzwoniec »

Capa pisze:
15 kwie 2021, 13:49
Rzeczywiście sprawdziłem i u mnie też nie pomogło. Z desperacji spróbowałem zalogować się na stare konto, bez aktywnej subskrypcji i o dziwo na nie zalogowało mnie bez problemu....
Hmm, a kwestia znaków specjalnych w haśle? Coś mi świta, że chyba też "upraszczałem" swoje i poszło.



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Capa
Posty: 48
Rejestracja: 22 mar 2021, 21:54
Samochód: Seat Ateca 1.5 XP Dsg
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Capa »

Hasło mam już mega proste 7 liter i 3 cyfry, bez polskich znaków, ani też specjalnych - zresztą na obu kontach ustawiłem takie samo. Oba są na Gmailu. Jedyna różnica między kontami, to jedno z nich ma 1 wyraz/slowo(to, na które mogę się zalogować), a drugie konto to 2 słowa oddzielone kropką.

dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: dzwoniec »

Capa pisze:
15 kwie 2021, 23:11
Hasło mam już mega proste 7 liter i 3 cyfry, bez polskich znaków, ani też specjalnych - zresztą na obu kontach ustawiłem takie samo. Oba są na Gmailu. Jedyna różnica między kontami, to jedno z nich ma 1 wyraz/slowo(to, na które mogę się zalogować), a drugie konto to 2 słowa oddzielone kropką.
U mnie podzialalo po udostępnieniu hotspota + zmianie hasła na same litery i cyfry, bez znaków specjalnych

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

Capa pisze:
15 kwie 2021, 23:11
Hasło mam już mega proste 7 liter i 3 cyfry, bez polskich znaków, ani też specjalnych - zresztą na obu kontach ustawiłem takie samo. Oba są na Gmailu. Jedyna różnica między kontami, to jedno z nich ma 1 wyraz/slowo(to, na które mogę się zalogować), a drugie konto to 2 słowa oddzielone kropką.
Normalnie kropka nie zalicza się do znaków specjalnych (w skrócie - to głównie znaki z pierwszego od góry rzędu klawiszy na klawiaturze razem z SHIFT lub CAPS LOCK), ale być może po drodze jest gdzieś jakaś "filtracja", na przykład jest kasowana i właśnie ta nieszczęsna kropka bruździ. A próbowałeś zmienić poprzez komputer lub komórkę swoje stare hasło na takie tylko z literami i liczbami (powinna być taka opcja) i wtedy się zalogować ? Może to będzie rozwiązaniem ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Capa
Posty: 48
Rejestracja: 22 mar 2021, 21:54
Samochód: Seat Ateca 1.5 XP Dsg
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Capa »

Tak, cały czas miałem hasło litery plus cyfry, bez znaków specjalnych. Pewnie pomęczę się 3 miesiące, bo tyle mam subskrypcji jeszcze, a później przejdę na stare konto :/

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

Mam takie jedno pytanie do osób korzystających z ogranicznika szybkości w wersji po FL, czyli bez dodatkowej dźwigienki po lewej stronie kolumny kierownicy. Próbowałem coś konkretnego znaleźć w instrukcji, ale nie znalazłem. Chodzi mi o to, czy łatwo, intuicyjnie to się obsługuje, oczywiście po przyzwyczajeniu się ? W aktualnym samochodzie mam tempomat na dwa kliknięcia = uaktywnienie + zapamiętanie aktualnej szybkości, a tutaj jest uaktywnienie "wspomagaczy", wybór z listy ogranicznika i dopiero zapamiętanie aktualnej szybkości. Wydaje mi się, że wcześniejsze rozwiązanie z dodatkową dźwigienką było o wiele szybsze i wygodniejsze. Co Wy na to, jak to oceniacie ? W Peugeot'cie 3008 była (jest ?) rewelacja - można było zapamiętać do trzech ustawień, na przykład najpopularniejsze 50, 70 i 90 km/h i później tylko szybko wybierać z listy.
Z góry wielkie dzięki.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2021, 2:28 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

Z kierownicy chyba się nie da. Tylko z listy fis-u
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bonifacy »

Można ustawić prędkość w tempomacie przy pomocy przycisków w kierownicy. Co do 1 km/h.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

Bonifacy pisze:
26 kwie 2021, 21:55
Można ustawić prędkość w tempomacie przy pomocy przycisków w kierownicy. Co do 1 km/h.
To nie chodzi o tempomat tylko ogranicznik prędkości. Ustawia się go z ustawień na fis-e czyli między zegarami.


Obrazek

Obrazek

Po przekroczeniu tej prędkości wyświetla się ostrzeżenie i słychać gong.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

Endrju pisze:
27 kwie 2021, 1:22
...
Po przekroczeniu tej prędkości wyświetla się ostrzeżenie i słychać gong.
A to nie ma tak, że depię w podłogę, a i tak jedzie maksymalnie tyle co zapamiętane ? Tak by wynikało z instrukcji, między innymi "podczas zjazdu z wzniesienia może być niemożliwe utrzymanie zadanej prędkości maksymalnej. Użyj hamulca i/lub zredukuj bieg na niższy". Bo inaczej to tylko ostrzeżenie dźwiękowe i optyczne jest bez sensu i mało użyteczne. No i przede wszystkim powinno się to nazywać na przykład "sygnalizacja przekroczenia zadanej prędkości", a nie ogranicznik, bo nie działa to jak na przykład tempomat, czyli automatycznie i nie ingeruje w "gaz". Ogranicznik, to coś blokującego, nie pozwalającego na coś, a nie sygnalizator, to tak jakby podczas otwierania drzwi pojawiał się sygnał dźwiękowy, że za szeroko się je otworzyło, a nie mechaniczne cięgło nie pozwalające na szersze otwarcie. U mnie tak działa ASR - jak koła napędowe się ślizgają, to automatycznie zmniejsza "gaz" + hamuje koło ślizgające się, nawet jak mam pedał w podłodze. Jeżeli oni "sygnalizator" określają "ogranicznikiem", to jest to według mnie wprowadzanie w błąd, ponieważ różnica pomiędzy jednym i drugim jest podstawowa.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2021, 11:21 przez Misiek, łącznie zmieniany 3 razy.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ