Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: flash »

coulomb pisze:
01 maja 2023, 22:28
flash pisze:
01 maja 2023, 22:16
Ktoś miał dywaniki z tej firmy i mógłby podzielić się opinią?

https://www.evadywaniki.pl/eva-mats/sea ... -2016.html

Szukam czegoś, co dość dobrze pokryje podłogę i uniemożliwi wnikanie piasku pod dywanik, bo odkurzanie tej wykładziny powoli staje się dla mnie koszmarem 😁
Ja kupiłem oryginalne gumowe od Karoqa: dywaniki plus osłona na tunel. Idealnie dopasowane, wysoki rant - nic mi nie wchodzi pod spód.
Ale z tego co widzę to np. dywanik kierowcy kończy się jak się zaczynają pedały, więc tam oby na pewno nic nie wpada pod dywanik z butów? :P



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: kecaj »

Misiek pisze:
30 kwie 2023, 23:39

Taaaa, mała wtopa, przynajmniej jeśli chodzi o gwarancję, bo faktycznie była razem z instrukcją, ale jakiegokolwiek dokumentu wydania samochodu NA PEWNO nie dostałem, a podczas odbioru coś podpisywałem, ale nie dostałem egzemplarza dla siebie. Niestety po takim czasie nie pamiętam już daty odbioru, ale na gwarancji na pewno jest nieprawidłowa, bo na 100 % był to nie ten miesiąc i poniedziałek, a ta wpisana na początku karty, to środa. Mam nadzieję, że ten dokument który podpisałem jest z rzeczywistą, prawidłową datą i sprzedawca go odnajdzie i skopiuje. Czasami o uznaniu gwarancji decyduje jeden dzień, więc mam nadzieję, że to się jeszcze da wyjaśnić i zmienić.
A ten "brak" gwarancji wynikł z tego, że wydający bardzo się śpieszyli i "wrzucając" tą saszetkę do schowka jeden z nich rzucił hasło, że to instrukcja. A że tą w wersji elektronicznej pobrałem i "studiowałem" już od dawna, więc od tamtego czasu nie zajrzałem tam, bo nie miałem po co.
Gwarancja jest od dnia wydania klientowi. jak będziesz na serwisie to poproś o te datę...
Dokument odbioru jest dla dealera...
Ty masz auto, dowód rejestracyjny i kluczyki :)

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

kecaj pisze:
02 maja 2023, 14:56
Misiek pisze:
30 kwie 2023, 23:39

Taaaa, mała wtopa, przynajmniej jeśli chodzi o gwarancję, bo faktycznie była razem z instrukcją, ale jakiegokolwiek dokumentu wydania samochodu NA PEWNO nie dostałem, a podczas odbioru coś podpisywałem, ale nie dostałem egzemplarza dla siebie. Niestety po takim czasie nie pamiętam już daty odbioru, ale na gwarancji na pewno jest nieprawidłowa, bo na 100 % był to nie ten miesiąc i poniedziałek, a ta wpisana na początku karty, to środa. Mam nadzieję, że ten dokument który podpisałem jest z rzeczywistą, prawidłową datą i sprzedawca go odnajdzie i skopiuje. Czasami o uznaniu gwarancji decyduje jeden dzień, więc mam nadzieję, że to się jeszcze da wyjaśnić i zmienić.
A ten "brak" gwarancji wynikł z tego, że wydający bardzo się śpieszyli i "wrzucając" tą saszetkę do schowka jeden z nich rzucił hasło, że to instrukcja. A że tą w wersji elektronicznej pobrałem i "studiowałem" już od dawna, więc od tamtego czasu nie zajrzałem tam, bo nie miałem po co.
Gwarancja jest od dnia wydania klientowi. jak będziesz na serwisie to poproś o te datę...
Dokument odbioru jest dla dealera...
Ty masz auto, dowód rejestracyjny i kluczyki :)
Na moją "korzyść" działa to, że data rejestracji jest późniejsza od daty wydania, a to chyba niemożliwe. O tym, że odebrałem później niż zarejestrowałem także trzeba pamiętać. Czyli, że jeżeli nie zapisałem sobie daty odbioru i nie mam żadnego dokumentu odbioru z prawdziwą datą, to nie ma możliwości ustalenia tej daty ? Dwie daty, które znalazłem na 100 %, to data przyjechania do dealera, 25 - 26 listopada oraz data maila pisanego do sprzedawcy z przypomnieniem się o obiecane oryginalne dywaniki, miesiąc po odbiorze. Czy według Ciebie to może coś pomóc w ewentualnym sporze ? Pierwsza data może nie za bardzo, bo jakby się sprężyli, to może by i przygotowali przez te 4 - 5 dni.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

opermon
Posty: 27
Rejestracja: 05 kwie 2023, 20:15
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: opermon »

Mam do Was pytanie czy robiliście coś z gąbkami, wygłoszeniem w przednich błotnikach. Wyciągnąłem je ostatnio i można było wykręcać tyle było w nich wody. W Octavii 3 można je wymienić na plastikowe elementy ale jak szukałem takich zamienników do Ateci to nic nie znalazłem.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

opermon pisze:
04 maja 2023, 21:55
Mam do Was pytanie czy robiliście coś z gąbkami, wygłoszeniem w przednich błotnikach. Wyciągnąłem je ostatnio i można było wykręcać tyle było w nich wody. W Octavii 3 można je wymienić na plastikowe elementy ale jak szukałem takich zamienników do Ateci to nic nie znalazłem.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
Ja wkleiłem matę bitumiczną gąbkę na nadkolu obciąłem końcówkę która dolegało do rantu wysuszyłem i pomalowałem pionowa gąbkę wsadziłem tak jak była z nadkola platikowego wywaliłem szmatę i wkleiłem piankę kauczuk a z tylu było czyściutko
oso soplón !!! :lol:

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: flash »

Rozebrałem cały bagażnik do blachy i częściowo tylną kanapę, bo będę wygłuszał matą. Chwilę pojeździłem i usłyszałem przy wolnej jeździe, że prawdopodobnie prawy klocek ociera o tarczę, jakby nie odbijał do końca, żeby był luz, tylko ciągle szoruje. To chyba nie jest normalne i spowoduje szybsze zużycie klocka? Trzeba jechać do ASO i zgłosić? Wyregulują to jakoś?

opermon
Posty: 27
Rejestracja: 05 kwie 2023, 20:15
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: opermon »

tomal218 pisze:
opermon pisze:
04 maja 2023, 21:55
Mam do Was pytanie czy robiliście coś z gąbkami, wygłoszeniem w przednich błotnikach. Wyciągnąłem je ostatnio i można było wykręcać tyle było w nich wody. W Octavii 3 można je wymienić na plastikowe elementy ale jak szukałem takich zamienników do Ateci to nic nie znalazłem.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
Ja wkleiłem matę bitumiczną gąbkę na nadkolu obciąłem końcówkę która dolegało do rantu wysuszyłem i pomalowałem pionowa gąbkę wsadziłem tak jak była z nadkola platikowego wywaliłem szmatę i wkleiłem piankę kauczuk a z tylu było czyściutko
Odciełeś tą część za wcięciem? Czym malowałeś tą gąbkę?

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Rafiner »

Podvzas wydawania auta dostaje sie instrukcje i cienką ksiązeczke, gdzie jest data odbioru jako data podpisania przeszkolenia i przekazania kluczyków itp. Jest podpis nasz i wydajacego auto sprzedawcy. Ja tak mam.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
05 maja 2023, 21:02
Podvzas wydawania auta dostaje sie instrukcje i cienką ksiązeczke, gdzie jest data odbioru jako data podpisania przeszkolenia i przekazania kluczyków itp. Jest podpis nasz i wydajacego auto sprzedawcy. Ja tak mam.
Tak jak pisałem wcześniej - w gwarancji mam wpisaną datę odbioru o 20 dni wcześniejszą, a żadnego protokołu przeszkolenia i przekazania kluczyków oraz mojego podpisu na gwarancji nie mam.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

opermon pisze:
05 maja 2023, 20:55
tomal218 pisze:
opermon pisze:
04 maja 2023, 21:55
Mam do Was pytanie czy robiliście coś z gąbkami, wygłoszeniem w przednich błotnikach. Wyciągnąłem je ostatnio i można było wykręcać tyle było w nich wody. W Octavii 3 można je wymienić na plastikowe elementy ale jak szukałem takich zamienników do Ateci to nic nie znalazłem.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
Ja wkleiłem matę bitumiczną gąbkę na nadkolu obciąłem końcówkę która dolegało do rantu wysuszyłem i pomalowałem pionowa gąbkę wsadziłem tak jak była z nadkola platikowego wywaliłem szmatę i wkleiłem piankę kauczuk a z tylu było czyściutko
Odciełeś tą część za wcięciem? Czym malowałeś tą gąbkę?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Obciąłem ten kawałek który dotykał rantu na samym środku nadkola pomalowałem gąbki plasti dipem
oso soplón !!! :lol:

ODPOWIEDZ