Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: YoursTruly »

Podpinam się pod pytanie i przy okazji zapytam czy to nie przykryje jakiegoś czujnika/radaru?



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Misiek
Posty: 2442
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1201 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

YoursTruly pisze:
28 kwie 2023, 10:43
Podpinam się pod pytanie i przy okazji zapytam czy to nie przykryje jakiegoś czujnika/radaru?
W polifcie radar jest umieszczony w najniższym pasie atrapy pod rejestracją (widać charakterystyczny prostokąt), a nie za logo, więc na pewno nie. W wersji przedliftowej faktycznie farba, czy guma może dodatkowo zakłócać jego pracę, co prawdopodobnie było powodem przeniesienia go na sam dół, pod rejestrację.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2023, 22:14 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: sailor 88 »

YoursTruly pisze:
28 kwie 2023, 10:43
Podpinam się pod pytanie i przy okazji zapytam czy to nie przykryje jakiegoś czujnika/radaru?
Za znaczkiem jest radar, nie umieszczałbym tam nic dodatkowego...w zimie nawet przylepiony śnieg zakłóca jego funkcjonowanie.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
lacoda
Posty: 49
Rejestracja: 13 maja 2020, 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: kiedyś Seat Leon 1P, 3F. Obecnie Ateca FR 2021
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: lacoda »

jabaraks pisze:Obrazek

Czy takie "gumowane na czarno emblematy" można spróbować wykonać samemu, czy to tylko dla profesjonalistów. Ew czym się za to zabrać?
Ja oklejałem folia. Troszkę zabawy, ale można zrobić samemu. Myślę że z guma jest nawet łatwiej. Zrobiłem folia pod kolor lakieru Obrazek

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka


Online
flash
Posty: 294
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: flash »

Ja właśnie się zabieram za "przemalowanie" znaczków z przodu i z tyłu tzw. plastidipem. Chciałem zdjąć i pomalować tradycyjnie, ale rozbieranie tego zarówno z przodu jak i z tyłu to dużo zabawy. Okleję taśmą malarską, podocinam ją po szczelinach, żeby na wierzchu zostały tylko te dwa srebrne elementy emblematu S i dam plastidipa. Jakby coś nie wyszło lub nie spodobało się, to zawsze to można zdjąć. :)

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: kecaj »

Misiek pisze:
26 kwie 2023, 23:46
kecaj pisze:
26 kwie 2023, 15:30
Misiek pisze:
26 kwie 2023, 11:14
Mam pytanie odnośnie odbioru auta : czy poza instrukcjami i firmowym "pakietem / wielką pomarańczową saszetką" : z trójkątem ostrzegawczym, gaśnicą i apteczką dostaliście jeszcze jakieś "papiery" ? Chodzi mi o coś w rodzaju "protokołu przekazania", a przede wszystkim o gwarancję na piśmie, gdzie byłby wskazany okres jej trwania, zakres gwarancji oraz jej warunki. Z góry dziękuję za informacje.
Auto na leasing czy priv? Najważniejszym dokumentem to faktura, gdzie wiele powinno być wyjaśnione, homologacja i informacja o akcyzie.
Podczas odbioru coś podpisałem, ale kopii nie otrzymałem, więc nawet nie wiem / nie pamiętam już kiedy odbierałem, a że bardzo im się śpieszyło, więc nie zauważyłem tego i przeoczyłem.
Prywatnie i na fakturze nic z tych informacji nie ma, a tak na prawdę homologacja i informacja o akcyzie nie interesują mnie. Chodzi mi o to, że o długości gwarancji informuje tylko i wyłącznie nalepka na tylnej szybie, a wiadomo, że już od kilku lat na każdy towar sprzedawany w Polsce obowiązuje tak zwana "niezgodność towaru z umową", ale tylko na dwa lata, a gwarancja jest dobrowolna i może mieć dowolną długość i warunki, których nie mam, nie znam. Czyli rozumiem, że jeżeli ich (warunków) nie dostałem, to oznacza, że jakiekolwiek przeglądy okresowe, czy tym bardziej wymiany oleju są nieobowiązkowe i mogę nie przyjeżdżać na nie przez te pięć lat, nie wymieniać oleju, a jak się cokolwiek stanie, to muszą mi to za darmo naprawić ? Wiem, że to przykład ekstremalny i czysto teoretyczny, ale wydaje mi się, że teraz wszystko musi być na piśmie, tak jak jest w przypadku jakiegokolwiek innego na przykład urządzenia elektronicznego, elektrycznego, czy mechanicznego, gdzie gwarancja jest dołączona chyba zawsze i jest w niej wymienione co jej podlega, a co nie lub ma krótszy okres, patrz żarówki, czy akumulatory. Wielokrotnie czytałem tu na forum, że na akumulator są tylko dwa lata, ale gdzie mam to napisane ?
Otwórz tą saszetkę z instrukcją obsługi i dobrze popatrz co otrzymałeś...

Misiek
Posty: 2442
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1201 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

kecaj pisze:
29 kwie 2023, 21:01
Misiek pisze:
26 kwie 2023, 23:46
kecaj pisze:
26 kwie 2023, 15:30


Auto na leasing czy priv? Najważniejszym dokumentem to faktura, gdzie wiele powinno być wyjaśnione, homologacja i informacja o akcyzie.
Podczas odbioru coś podpisałem, ale kopii nie otrzymałem, więc nawet nie wiem / nie pamiętam już kiedy odbierałem, a że bardzo im się śpieszyło, więc nie zauważyłem tego i przeoczyłem.
Prywatnie i na fakturze nic z tych informacji nie ma, a tak na prawdę homologacja i informacja o akcyzie nie interesują mnie. Chodzi mi o to, że o długości gwarancji informuje tylko i wyłącznie nalepka na tylnej szybie, a wiadomo, że już od kilku lat na każdy towar sprzedawany w Polsce obowiązuje tak zwana "niezgodność towaru z umową", ale tylko na dwa lata, a gwarancja jest dobrowolna i może mieć dowolną długość i warunki, których nie mam, nie znam. Czyli rozumiem, że jeżeli ich (warunków) nie dostałem, to oznacza, że jakiekolwiek przeglądy okresowe, czy tym bardziej wymiany oleju są nieobowiązkowe i mogę nie przyjeżdżać na nie przez te pięć lat, nie wymieniać oleju, a jak się cokolwiek stanie, to muszą mi to za darmo naprawić ? Wiem, że to przykład ekstremalny i czysto teoretyczny, ale wydaje mi się, że teraz wszystko musi być na piśmie, tak jak jest w przypadku jakiegokolwiek innego na przykład urządzenia elektronicznego, elektrycznego, czy mechanicznego, gdzie gwarancja jest dołączona chyba zawsze i jest w niej wymienione co jej podlega, a co nie lub ma krótszy okres, patrz żarówki, czy akumulatory. Wielokrotnie czytałem tu na forum, że na akumulator są tylko dwa lata, ale gdzie mam to napisane ?
Otwórz tą saszetkę z instrukcją obsługi i dobrze popatrz co otrzymałeś...
Taaaa, mała wtopa, przynajmniej jeśli chodzi o gwarancję, bo faktycznie była razem z instrukcją, ale jakiegokolwiek dokumentu wydania samochodu NA PEWNO nie dostałem, a podczas odbioru coś podpisywałem, ale nie dostałem egzemplarza dla siebie. Niestety po takim czasie nie pamiętam już daty odbioru, ale na gwarancji na pewno jest nieprawidłowa, bo na 100 % był to nie ten miesiąc i poniedziałek, a ta wpisana na początku karty, to środa. Mam nadzieję, że ten dokument który podpisałem jest z rzeczywistą, prawidłową datą i sprzedawca go odnajdzie i skopiuje. Czasami o uznaniu gwarancji decyduje jeden dzień, więc mam nadzieję, że to się jeszcze da wyjaśnić i zmienić.
A ten "brak" gwarancji wynikł z tego, że wydający bardzo się śpieszyli i "wrzucając" tą saszetkę do schowka jeden z nich rzucił hasło, że to instrukcja. A że tą w wersji elektronicznej pobrałem i "studiowałem" już od dawna, więc od tamtego czasu nie zajrzałem tam, bo nie miałem po co.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 920
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

YoursTruly pisze:
28 kwie 2023, 10:43
Podpinam się pod pytanie i przy okazji zapytam czy to nie przykryje jakiegoś czujnika/radaru?
Mam oklejony folia i wszystko działa jak przed oklejeniem
oso soplón !!! :lol:

Online
flash
Posty: 294
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: flash »

Ktoś miał dywaniki z tej firmy i mógłby podzielić się opinią?

https://www.evadywaniki.pl/eva-mats/sea ... -2016.html

Szukam czegoś, co dość dobrze pokryje podłogę i uniemożliwi wnikanie piasku pod dywanik, bo odkurzanie tej wykładziny powoli staje się dla mnie koszmarem 😁

coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: coulomb »

flash pisze:
01 maja 2023, 22:16
Ktoś miał dywaniki z tej firmy i mógłby podzielić się opinią?

https://www.evadywaniki.pl/eva-mats/sea ... -2016.html

Szukam czegoś, co dość dobrze pokryje podłogę i uniemożliwi wnikanie piasku pod dywanik, bo odkurzanie tej wykładziny powoli staje się dla mnie koszmarem 😁
Ja kupiłem oryginalne gumowe od Karoqa: dywaniki plus osłona na tunel. Idealnie dopasowane, wysoki rant - nic mi nie wchodzi pod spód.

ODPOWIEDZ