Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
opermon
Posty: 27
Rejestracja: 05 kwie 2023, 20:15
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: opermon »

Do malowania wystarczy jedna puszka farby? Ja myślałem, żeby odciąć tą zaznaczoną część, nie wiem czy o tym samym piszemy.Obrazek

Wysłane przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Rafiner »

Misiek pisze:
05 maja 2023, 22:18
Rafiner pisze:
05 maja 2023, 21:02
Podvzas wydawania auta dostaje sie instrukcje i cienką ksiązeczke, gdzie jest data odbioru jako data podpisania przeszkolenia i przekazania kluczyków itp. Jest podpis nasz i wydajacego auto sprzedawcy. Ja tak mam.
Tak jak pisałem wcześniej - w gwarancji mam wpisaną datę odbioru o 20 dni wcześniejszą, a żadnego protokołu przeszkolenia i przekazania kluczyków oraz mojego podpisu na gwarancji nie mam.
Patrze na ten dokument i tak, ta książeczka to faktycznie gwarancja i po lewej na gorze jest data wydania, a po prawej date i podpis nabywcy, ze potwierdza i odbiera Karte Gwarancji, Instr. obsługi i Ksiązke Serwisową.
Innym miejscem z datą potwierdzajacą odbiór +/- to faktura zapłaty, u mnie zapłaciłem i za 4 dni auto odebrane, trzecia data to data rejestracji. U mnie jest to pomiędzy zapłatą, a odbiorem. Całosc zamyka się w 4 dniach.
Jak podpisałeś cos z ich, nawet mylną datą to nic nie zrobisz, chyba że te 3 daty nie następują chronologicznie, czyli data odbioru jest wczesniej niż data rejestracji lub zapłaty. Kolejnosc musi byc jak u mnie, gosc ma auto na placu, przychodzą mu dokumenty od importera, następnie wysyła Ci dokumenty zapłaty pro forma, płacisz, przesyła Ci fakturę i homologacje, ty idziesz zarejestrowac. W miedzy czasie on przygotowuje auto, ty przyjezdzasz z tablicami, odbierasz i wyjezdzasz.
Ofległośc miedzy tymi punktami moze byc dowolna jak Ci sie nie spieszy, albo jemu, albo szybko jak u mnie, ale daty muszą być po kolei.
Sprawdź to. To tyle ode mnie.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
06 maja 2023, 14:37
Misiek pisze:
05 maja 2023, 22:18
Rafiner pisze:
05 maja 2023, 21:02
Podvzas wydawania auta dostaje sie instrukcje i cienką ksiązeczke, gdzie jest data odbioru jako data podpisania przeszkolenia i przekazania kluczyków itp. Jest podpis nasz i wydajacego auto sprzedawcy. Ja tak mam.
Tak jak pisałem wcześniej - w gwarancji mam wpisaną datę odbioru o 20 dni wcześniejszą, a żadnego protokołu przeszkolenia i przekazania kluczyków oraz mojego podpisu na gwarancji nie mam.
Patrze na ten dokument i tak, ta książeczka to faktycznie gwarancja i po lewej na gorze jest data wydania, a po prawej date i podpis nabywcy, ze potwierdza i odbiera Karte Gwarancji, Instr. obsługi i Ksiązke Serwisową.
Innym miejscem z datą potwierdzajacą odbiór +/- to faktura zapłaty, u mnie zapłaciłem i za 4 dni auto odebrane, trzecia data to data rejestracji. U mnie jest to pomiędzy zapłatą, a odbiorem. Całosc zamyka się w 4 dniach.
Jak podpisałeś cos z ich, nawet mylną datą to nic nie zrobisz, chyba że te 3 daty nie następują chronologicznie, czyli data odbioru jest wczesniej niż data rejestracji lub zapłaty. Kolejnosc musi byc jak u mnie, gosc ma auto na placu, przychodzą mu dokumenty od importera, następnie wysyła Ci dokumenty zapłaty pro forma, płacisz, przesyła Ci fakturę i homologacje, ty idziesz zarejestrowac. W miedzy czasie on przygotowuje auto, ty przyjezdzasz z tablicami, odbierasz i wyjezdzasz.
Ofległośc miedzy tymi punktami moze byc dowolna jak Ci sie nie spieszy, albo jemu, albo szybko jak u mnie, ale daty muszą być po kolei.
Sprawdź to. To tyle ode mnie.
Zapomniałem wtedy dopisać, że data rejestracji jest po rzekomym odbiorze, czyli ewidentnie absurd i chyba fizycznie niemożliwe, bo chyba na lawecie na podwórko przed rejestracją przywieść mi nie mogą. A poza tym - w książeczce gwarancyjnej nic nie podpisywałem, nie kazali, także nie ma wpisanej mojej daty.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Rafiner »

Misiek pisze:
06 maja 2023, 23:11
Rafiner pisze:
06 maja 2023, 14:37
Misiek pisze:
05 maja 2023, 22:18


Tak jak pisałem wcześniej - w gwarancji mam wpisaną datę odbioru o 20 dni wcześniejszą, a żadnego protokołu przeszkolenia i przekazania kluczyków oraz mojego podpisu na gwarancji nie mam.
Patrze na ten dokument i tak, ta książeczka to faktycznie gwarancja i po lewej na gorze jest data wydania, a po prawej date i podpis nabywcy, ze potwierdza i odbiera Karte Gwarancji, Instr. obsługi i Ksiązke Serwisową.
Innym miejscem z datą potwierdzajacą odbiór +/- to faktura zapłaty, u mnie zapłaciłem i za 4 dni auto odebrane, trzecia data to data rejestracji. U mnie jest to pomiędzy zapłatą, a odbiorem. Całosc zamyka się w 4 dniach.
Jak podpisałeś cos z ich, nawet mylną datą to nic nie zrobisz, chyba że te 3 daty nie następują chronologicznie, czyli data odbioru jest wczesniej niż data rejestracji lub zapłaty. Kolejnosc musi byc jak u mnie, gosc ma auto na placu, przychodzą mu dokumenty od importera, następnie wysyła Ci dokumenty zapłaty pro forma, płacisz, przesyła Ci fakturę i homologacje, ty idziesz zarejestrowac. W miedzy czasie on przygotowuje auto, ty przyjezdzasz z tablicami, odbierasz i wyjezdzasz.
Ofległośc miedzy tymi punktami moze byc dowolna jak Ci sie nie spieszy, albo jemu, albo szybko jak u mnie, ale daty muszą być po kolei.
Sprawdź to. To tyle ode mnie.
Zapomniałem wtedy dopisać, że data rejestracji jest po rzekomym odbiorze, czyli ewidentnie absurd i chyba fizycznie niemożliwe, bo chyba na lawecie na podwórko przed rejestracją przywieść mi nie mogą. A poza tym - w książeczce gwarancyjnej nic nie podpisywałem, nie kazali, także nie ma wpisanej mojej daty.
No to masz punkt zaczepienia, że ewidentnie ktoś się pomylił. Sprawdź to i jeszcze czy np odbiór nie wychodzi w dzień wolny od pracy, bo ktoś wpisał np 12 zamiast 20, a 12 to niedziela, albo Cie nie było 12 na miejscu itp.
Do tego ty nie podpisałeś odbioru po prawej.
Wg mnie auto przyjechało i oni wpisali omyłkowo w papiery datę ich odbioru na plac dilera od importera, czego tu nie powonni wpisywać, a potem poszło. Nikt nie sprawdził i teraz nie ma winnego.
Najpierw zrób zdjecia, żeby nie chcieli poprawiać na miejscu i idź pogadać, że coś jest ewidentnie źle. Takie rozbieżności i absurd dat może być wykorzystany w sądzie gdyby poszło na noże.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
07 maja 2023, 9:54
Misiek pisze:
06 maja 2023, 23:11
Rafiner pisze:
06 maja 2023, 14:37


Patrze na ten dokument i tak, ta książeczka to faktycznie gwarancja i po lewej na gorze jest data wydania, a po prawej date i podpis nabywcy, ze potwierdza i odbiera Karte Gwarancji, Instr. obsługi i Ksiązke Serwisową.
Innym miejscem z datą potwierdzajacą odbiór +/- to faktura zapłaty, u mnie zapłaciłem i za 4 dni auto odebrane, trzecia data to data rejestracji. U mnie jest to pomiędzy zapłatą, a odbiorem. Całosc zamyka się w 4 dniach.
Jak podpisałeś cos z ich, nawet mylną datą to nic nie zrobisz, chyba że te 3 daty nie następują chronologicznie, czyli data odbioru jest wczesniej niż data rejestracji lub zapłaty. Kolejnosc musi byc jak u mnie, gosc ma auto na placu, przychodzą mu dokumenty od importera, następnie wysyła Ci dokumenty zapłaty pro forma, płacisz, przesyła Ci fakturę i homologacje, ty idziesz zarejestrowac. W miedzy czasie on przygotowuje auto, ty przyjezdzasz z tablicami, odbierasz i wyjezdzasz.
Ofległośc miedzy tymi punktami moze byc dowolna jak Ci sie nie spieszy, albo jemu, albo szybko jak u mnie, ale daty muszą być po kolei.
Sprawdź to. To tyle ode mnie.
Zapomniałem wtedy dopisać, że data rejestracji jest po rzekomym odbiorze, czyli ewidentnie absurd i chyba fizycznie niemożliwe, bo chyba na lawecie na podwórko przed rejestracją przywieść mi nie mogą. A poza tym - w książeczce gwarancyjnej nic nie podpisywałem, nie kazali, także nie ma wpisanej mojej daty.
No to masz punkt zaczepienia, że ewidentnie ktoś się pomylił. Sprawdź to i jeszcze czy np odbiór nie wychodzi w dzień wolny od pracy, bo ktoś wpisał np 12 zamiast 20, a 12 to niedziela, albo Cie nie było 12 na miejscu itp.
Do tego ty nie podpisałeś odbioru po prawej.
Wg mnie auto przyjechało i oni wpisali omyłkowo w papiery datę ich odbioru na plac dilera od importera, czego tu nie powonni wpisywać, a potem poszło. Nikt nie sprawdził i teraz nie ma winnego.
Najpierw zrób zdjecia, żeby nie chcieli poprawiać na miejscu i idź pogadać, że coś jest ewidentnie źle. Takie rozbieżności i absurd dat może być wykorzystany w sądzie gdyby poszło na noże.
Daty sprawdzałem od razu po stwierdzeniu niezdolności i rzekoma data odbioru to na szczęście środa, ale mięło tylko kilka dni (24 - 25 u dealera na placu i 30 odbiór) pomiędzy dojściem a odbiorem, a faktycznie grzebali się (mnie się nie śpieszyło) z przygotowaniem co najmniej tydzień, dwa. Wybieram się jak jeszcze trochę się nabuntuję z jeszcze kilkoma sprawami, problemami i obietnicami, to wspomnę także i o tym.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: flash »

Odnośnie bezpieczników (https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... f=11&t=706) i dodatkowego gniazda zapalniczki:

Robię dodatkowe gniazdo zapalniczki w bagażniku. Czy kabelek z końcówką jak bezpiecznik mogę wpiąć w wolne miejsce nr 41? Ogólnie bezpiecznik nr 40 jest odpowiedzialny za gniazdo 12V, ale te przednie chciałbym zostawić tak jak jest (po zapłonie), a obok wpiąć tylne na stałe. Da się tak? I tak jak myślę, czy inaczej?

EDIT: znalazłem w wątku wcześniej, że za tylne gniazdo 12V odpowiada miejsce nr 51 w bezpiecznikach. Ktoś to potwierdzi? Bo w opisie schematu nie ma nic na ten temat.

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Eleonor »

flash pisze:
08 maja 2023, 17:01
Odnośnie bezpieczników (https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... f=11&t=706) i dodatkowego gniazda zapalniczki:


...znalazłem w wątku wcześniej, że za tylne gniazdo 12V odpowiada miejsce nr 51 w bezpiecznikach. Ktoś to potwierdzi? Bo w opisie schematu nie ma nic na ten temat....
Gdzie znalazłeś to info?
Ja znalazłem że:
https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... NIK#p22178

,,Jeżeli masz AC 230V w bagażniku to powinieneś mieć BEZPIECZNIK NR 51

Natomiast wszystkie gniazda 12V tzw zapalniczek są pod bezpiecznikiem nr40 / 20A żółty,,



Myślę że jak mamy 2 gniazda zapalniczki to są one podpięte pod jeden bezpiecznik - jeśli się mylę proszę o info

Ale osobiści chciałbym także by był osobny bezpiecznik na tylne gniazdo i osobny na gniazdo w kabinie - może tak by dało się zrobić - ktoś coś?
Ostatnio zmieniony 09 maja 2023, 6:22 przez Eleonor, łącznie zmieniany 1 raz.
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

opermon pisze:
06 maja 2023, 11:07
Do malowania wystarczy jedna puszka farby? Ja myślałem, żeby odciąć tą zaznaczoną część, nie wiem czy o tym samym piszemy.Obrazek

Wysłane przy użyciu Tapatalka
nawet nie poszła polowa sprayu, nie odcinałem tej części a tylko ja pomalowałem a odciąłem część innej gąbki ,tej która jest na samym środku błotnika i dolega do metalowego rantu błotnika , jak spojrzysz od spodu błotnika w pionie nad piasta to jest tam jeszcze jedna gąbka
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

opermon pisze:
04 maja 2023, 21:55
Mam do Was pytanie czy robiliście coś z gąbkami, wygłoszeniem w przednich błotnikach. Wyciągnąłem je ostatnio i można było wykręcać tyle było w nich wody. W Octavii 3 można je wymienić na plastikowe elementy ale jak szukałem takich zamienników do Ateci to nic nie znalazłem.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
To moje dzieło

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
oso soplón !!! :lol:

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: flash »

Eleonor pisze:
08 maja 2023, 17:58
flash pisze:
08 maja 2023, 17:01
Odnośnie bezpieczników (https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... f=11&t=706) i dodatkowego gniazda zapalniczki:


...znalazłem w wątku wcześniej, że za tylne gniazdo 12V odpowiada miejsce nr 51 w bezpiecznikach. Ktoś to potwierdzi? Bo w opisie schematu nie ma nic na ten temat....
Gdzie znalazłeś to info?
Ja znalazłem że:
https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... NIK#p22178
Właśnie to znalazłem, ale w opisie schematu bezpieczników nic nie ma na ten temat, więc pytanie skąd kolega to wie albo czy ktoś to przetestował?

ODPOWIEDZ