Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
lacoda
Posty: 48
Rejestracja: 13 maja 2020, 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: kiedyś Seat Leon 1P, 3F. Obecnie Ateca FR 2021
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: lacoda »

Endrju pisze:A kliknij z lewej strony i ustaw na ręczny, bo masz automatyczny.
Klikając na ręczny, klimatyzacja przechodzi w trybie ręczny, a nie automatyczny.
W Leonie 5f, mając klimę na automat i zmieniając tryby "łagodny, średni i mocny" zmienia się siła nawiewu w trybie auto.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

No to coś nie tak, albo się coś zawiesiło, albo źle zakodowali w fabryce. U mnie jest możliwość ustawiania.


Obrazek
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
lacoda
Posty: 48
Rejestracja: 13 maja 2020, 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: kiedyś Seat Leon 1P, 3F. Obecnie Ateca FR 2021
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: lacoda »

Endrju pisze:No to coś nie tak, albo się coś zawiesiło, albo źle zakodowali w fabryce. U mnie jest możliwość ustawiania.


Obrazek
Będę musiał podjechać do serwisu i zgłosić. Reset już przerabiałem i nic. Dzięki za informację

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

Koledzy, pomóżcie !

Byłem w końcu na jeździe testowej Ateką (co prawda FR, a nie planowaną Xperience, ale też TSI 1,5 l) i zaraz po odpaleniu wyraźnie było słychać dość głośne i jak dla mnie bardzo nieprzyjemne dla ucha buczenie silnika (złe doświadczenia z dotychczasowym, często buczącym, klekoczącym i ogólnie bardzo hałasującym dieslem). Faktycznie zaraz potem (kilka, może kilkanaście sekund), zanim się obejrzałem, po rozejrzeniu się, zapoznaniu ze wszystkim co się świeci, to buczenie faktycznie ucichło i silnik stał się zupełnie niesłyszalny (to, że pracował było widać tylko po obrotomierzu i po dodaniu gazu). Nie zwróciłem uwagi na to, jakie były wtedy, podczas tego buczenia, obroty, ponieważ zapoznawałem się z kokpitem, ale jak już to nieszczęsne buczenie już ucichło, obroty były na poziomie 800 - 900, czyli chyba standardowo. Później, podczas jazdy, tego buczenia już nie słyszałem. Handlowiec stwierdził dzisiaj, że samochód stał od poprzedniego dnia nie jeżdżony, a w nocy były mrozy i pewnie dlatego. Nie powiedział mi także, czy wcześniej coś takiego słyszał. Dlatego w związku z tym mam pytanie - czy u Was, w TSI 1,5 l, także takie buczenie podczas chłodów, a nawet aktualnych lekkich mrozów, zauważyliście, słyszeliście, czy to może być tylko jakiś problem z tym konkretnym egzemplarzem silnika ? Jak na moje ucho było ono dość głośne i jak dla mnie bardzo nieprzyjemne.

Z góry dziękuję za wszystkie Wasze spostrzeżenia i komentarze w tym temacie.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ponczo
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:02
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: ponczo »

2.0 (2019 r. z gpf) też buczy / jęczy po odpaleniu, zanim się zagrzeje. Poprzednie 2.0 (2016 r. bez gpf) nie miało czegoś takiego.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

To prawda auto z gpf gdy zimne ma obroty ok 1200-1300 po odpaleniu przez kilkanaście sekund i schodzi na ok 800. Faktycznie po odpaleniu jest chwilę głośniejsze i to po dłuższym postoju.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Mar »

Dwa pytania

1. Jak długo wytrzymała wam bateria w kluczyku? Nam dzisiaj po roku używania samochód powiedział, że trzeba wymienić baterie. Wydaje mi się dość szybko, a jak u was?

2. Światła długie automatyczne. Miałem ostatnio z nimi problem. Nie były włączone, a od czasu do czasu tak mniej więcej co 1min puszczały długie, jakbym komuś migał.
Podczas jazdy włączyłem długie i pokazała się ikona tych automatycznych. Problem wtedy zniknąl, ale trochę lipa ze oslepialem parę osób tym miganiem. Ktoś coś wie, co może być powodem? Zawiesilo się coś?


Jeśli chodzi o buczenie to u mnie w wersji przed liftingiem nie ma czegoś takiego. 1.5l benzyna Excelence

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

Były przypadki że i roku nie wytrzymywała bateria.

Odnośnie świateł nie miałeś komunikatu oczyść przednia szybę, często wariuje czujnik jak jest zaparowany albo we mgle.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Mar »

Endrju pisze:
23 gru 2021, 11:19
Były przypadki że i roku nie wytrzymywała bateria.

Odnośnie świateł nie miałeś komunikatu oczyść przednia szybę, często wariuje czujnik jak jest zaparowany albo we mgle.
Nie, nie bylo żadnych komunikatów. Cóż, będę się przyglądał

elni
Posty: 11
Rejestracja: 24 lis 2021, 9:15
Samochód: Ateca ecomotive
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: elni »

Witam. Czy ktoś przerabiał temat dokładania instalacji ogrzewanych dysz spryskow przedniej szyby ? Jeśli tak to czy mógłby mi ktoś pomóc w odnalezieniu numerów wtyczek do spryskiwaczy (mam z Ali zamienniki ogrzewane dysze, które pasowały do Leona 5f ) , gdzie najlepiej się wpiąć .

ODPOWIEDZ