Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: rybsko »

Tak, to wszystko wiem, dzięki. Bardziej szukam potencjalnej możliwości wdrożenia instrukcji typu: nie gasić silnika w trakcie parkowania. Jako parkowanie traktując każdy stan, w którym czujniki parkowania i/lub kamery są aktywne (automatycznie lub ręcznie).



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

rybsko pisze:
10 sie 2022, 6:28
System START / STOP. Czy jest jakiś sposób (poza wcześniejszym wyłączeniem) aby uniknąć jego zadziałania podczas np. parkowania? Już któryś raz z kolei miałem taką sytuację że kończę parkowanie (z odpalonymi kamerami 360) i silnik gaśnie, po czym od razu się odpala, podczas gdy w zasadzie ja już jestem w pozycji końcowej i mógłby zostać wyłączony... Nie mam wrażenia, że zrobiłem cokolwiek aby się wyłączył, a już tym bardziej aby się włączył. Pal licho, że pewnie wyglada jakbym nie miał kontroli nad pojazdem, ale zastanawiam się czy to jego odpalanie pozostaje bez szkody dla silnika...
Z silnikiem nic się nie dzieje ,ale bez powodu sam się nie uruchomi ,często po zgaszeniu przez stop start wystarczy dotknąć kierownicy i silnik się uruchomi , przy park pilocie można wyłączyć stop start i szczerze nigdy się nie zastanawiałem czy można wyłączyć przy działającej kamerce czy czujnikach ,chcesz by przy parkowaniu się nie aktywował i tyle tak ?
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: rybsko »

tomal218 pisze:
10 sie 2022, 18:14
Z silnikiem nic się nie dzieje ,ale bez powodu sam się nie uruchomi ,często po zgaszeniu przez stop start wystarczy dotknąć kierownicy i silnik się uruchomi , przy park pilocie można wyłączyć stop start i szczerze nigdy się nie zastanawiałem czy można wyłączyć przy działającej kamerce czy czujnikach ,chcesz by przy parkowaniu się nie aktywował i tyle tak ?
Tak na szybko pomyślałem, że to mogłoby wystarczyć, ale może jest to bardziej skomplikowane.

Zasadniczo nie mam problemów z obsługą start/stop. Jako że mieszkam w mieście rond, zazwyczaj wyłączam już przy pierwszym. Z kolei kiedy przelatuję przez duże miasto ze światłami, włączam. Nawet, jeżeli zapomnę wyłączyć, to jedno przypadkowe wyłączenie silnika w takich przejazdach nie stanowi problemu. Jedyny przypadek, gdy konsekwentnie auto nie potrafi odczytać sytuacji i irytująco mnie zaskakuje, to manewry parkingowe :D Oczywiście, i tu jakoś powoli wyrabiam nawyk jednoczesnego ręcznego odpalania 360 i wyłączania s&s, ale jednak narazie skuteczność fifty-fifty ;)

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: sailor 88 »

rybsko pisze:
10 sie 2022, 15:33
Tak, to wszystko wiem, dzięki. Bardziej szukam potencjalnej możliwości wdrożenia instrukcji typu: nie gasić silnika w trakcie parkowania. Jako parkowanie traktując każdy stan, w którym czujniki parkowania i/lub kamery są aktywne (automatycznie lub ręcznie).
Możesz wypiąć pas bezpieczeństwa przed parkowaniem i S&S nie zadziała, bo zapięty pas jest warunkiem koniecznym...choć to nie do końca dobry pomysł, bo póki auto w ruchu, pasy powinny być zapięte.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: rybsko »

sailor 88 pisze:
10 sie 2022, 21:48
Możesz wypiąć pas bezpieczeństwa przed parkowaniem i S&S nie zadziała, bo zapięty pas jest warunkiem koniecznym...choć to nie do końca dobry pomysł, bo póki auto w ruchu, pasy powinny być zapięte.
Hehe, no aż tak zdesperowany to nie jestem :D A pasy u mnie święte, z prawami fizyki nie dyskutuję ;)

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

rybsko pisze:
10 sie 2022, 15:33
Tak, to wszystko wiem, dzięki. Bardziej szukam potencjalnej możliwości wdrożenia instrukcji typu: nie gasić silnika w trakcie parkowania. Jako parkowanie traktując każdy stan, w którym czujniki parkowania i/lub kamery są aktywne (automatycznie lub ręcznie).
W międzyczasie przypomniałem sobie, że jakiś czas temu w dyskusji na temat S/S kogoś denerwowało takie zachowanie, że dojeżdża do świateł i jeszcze podczas ostatnich dosłownie centymetrów jazdy już się wyłącza, a zaraz za chwilę włącza się, żeby zaraz znów się wyłączyć. Ta koncepcja Sailora z dotykaniem kierownicy miałaby tu sens. Także zachowanie S/S pozostawia jeszcze sporo do życzenia, przynajmniej w Atekach i według mnie powinna istnieć możliwość regulacji, ustawiania jego reakcji,zachowania w niektórych konkretnych powtarzających się sytuacjach, chociażby właśnie jak opisane przez Ciebie parkowanie, czy ten dojazd do świateł. Według mnie wystarczyłoby na przykład odczekanie kilku, może kilkunastu sekund (możliwość zmiany tej wartości, bo każdy może mieć inne sytuacje, styl jazdy) od zatrzymania do wyłączenia. Ekologia ekologią, ale najważniejsze powinno być nieutrudnianie kierowcy życia i niedenerwowanie go takimi dziwnymi zachowaniami.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

Misiek pisze:
11 sie 2022, 0:13
rybsko pisze:
10 sie 2022, 15:33
Tak, to wszystko wiem, dzięki. Bardziej szukam potencjalnej możliwości wdrożenia instrukcji typu: nie gasić silnika w trakcie parkowania. Jako parkowanie traktując każdy stan, w którym czujniki parkowania i/lub kamery są aktywne (automatycznie lub ręcznie).
W międzyczasie przypomniałem sobie, że jakiś czas temu w dyskusji na temat S/S kogoś denerwowało takie zachowanie, że dojeżdża do świateł i jeszcze podczas ostatnich dosłownie centymetrów jazdy już się wyłącza, a zaraz za chwilę włącza się, żeby zaraz znów się wyłączyć. Ta koncepcja Sailora z dotykaniem kierownicy miałaby tu sens. Także zachowanie S/S pozostawia jeszcze sporo do życzenia, przynajmniej w Atekach i według mnie powinna istnieć możliwość regulacji, ustawiania jego reakcji,zachowania w niektórych konkretnych powtarzających się sytuacjach, chociażby właśnie jak opisane przez Ciebie parkowanie, czy ten dojazd do świateł. Według mnie wystarczyłoby na przykład odczekanie kilku, może kilkunastu sekund (możliwość zmiany tej wartości, bo każdy może mieć inne sytuacje, styl jazdy) od zatrzymania do wyłączenia. Ekologia ekologią, ale najważniejsze powinno być nieutrudnianie kierowcy życia i niedenerwowanie go takimi dziwnymi zachowaniami.
przecież o to co piszesz zadbał producent dając przycisk w bardzo wygodnym miejscu (nie to co skoda) trzeba się tylko nauczyć z niego korzystać bo nic nie zastąpi logicznego myślenia..

osobiście mam automat za 100 który po uruchomieniu wyłącza S/S i jeden problem rozwiązany a gdy stoję np. na "wachadle" naciskam przycisk i silnik staje ... i to ja jestem panem auta i to ja decyduję czy ma działać czy nie a nie jakiś automat o 1000 ustawień i zapewne jeszcze by to nie wystarczyło.

PS. jeszcze nigdy auto nie wyłączyło silnika podczas manewrowania przy parkowaniu.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: patryk7133 »

Już będzie z 2 lata jak mam zamontowany moduł który zapamiętuje położenie przycisku start/stop i jestem bardzo zadowolony funkcjonalność przycisku zachowana ale to ja decyduje czy auto ma się uruchamiać z tą funkcja czy też ma pozostać wyłączona dopóki nie zdecyduje inaczej to rozwiązanie mogę polecić każdemu moduł polskiego producenta montaż to 15 minut roboty może nawet mniej 🙂 bez cięcia i lutowania kabli wszystko na oryginalnych wtyczkach

cysiek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2019, 16:12
Lokalizacja: Biaystok
Samochód: Ateca 1.5 FR DSG
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: cysiek »

sailor 88 pisze:
tomal218 pisze:
06 sie 2022, 14:25
Lepiej poszukać kogóż z twoich okolic z obd 11 bo serwis raczej tego nie ogarnie ale warto zapytać 8-)
Zapytać może, ale nawet gdyby chcieli i umieli, to tego oficjalnie nie zrobią, bo to jest zmiana, która wykracza poza standardy fabryczno-serwisowe...no chyba, że pan Gienek po godzinach...
Chłopaki w serwisie chętnie by popatrzyli ale jak to stwierdzili to trzeba poszukać gdzie to jest i jak to zrobić, bo wcześniej tego nie robili. Cena? To zależy ile czasu mu zajmie. Teraz pytanie do ludzi z Białegostoku ktoś posiada OBD11 i wspomoże w tym temacie ?:)

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka



patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: patryk7133 »

Patrzyłem ostatnio u siebie i filtrowanie powietrza jest cały czas aktywne myślałem że wszyscy tak mają a u ciebie jest jakiś błąd to ASO powinno to naprawić

ODPOWIEDZ