Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Graco_46
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2021, 9:36
Samochód: Ateca FL FR 1.5 TSI DSG
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Graco_46 »

tomal218 pisze:
03 sie 2022, 18:23
sailor 88 pisze:
02 sie 2022, 13:39
tomal218 pisze:
02 sie 2022, 12:05

Można wyłączyć tył by się nie świecił z dziennymi obd11
Wyłączałeś osobiście, albo widziałeś ATK-ę z nieświecącym tyłem? Bo mnie, ani nikomu z tych, których znam to się nie udaje. W procedurze "na papierze" jest opcja wyłączenia, ale nie daje się tego aktywować. Jeżeli znasz procedurę, to poproszę !!!
Leuche23sl hlc10
linchtfunktion d 23 tagfahrlicht

Leuche24sl hra65
linchtfunktion d 24 tagfahrlicht

Leuche26nsl la72
linchtfunktion b 26 tagfahrlicht

Leuche27nsl rc6
linchtfunktion b 27 tagfahrlicht
zmień jak Ci pasi :D
Światła 23.24 i 27 zmieniłem na nicht aktiv i skandynawskie wyłączone - dzięki bardzo za podpowiedź. Dodam tylko że światło 26 było fabrycznie nicht aktive



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 919
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

Graco_46 pisze:
05 sie 2022, 17:14
tomal218 pisze:
03 sie 2022, 18:23
sailor 88 pisze:
02 sie 2022, 13:39


Wyłączałeś osobiście, albo widziałeś ATK-ę z nieświecącym tyłem? Bo mnie, ani nikomu z tych, których znam to się nie udaje. W procedurze "na papierze" jest opcja wyłączenia, ale nie daje się tego aktywować. Jeżeli znasz procedurę, to poproszę !!!
Leuche23sl hlc10
linchtfunktion d 23 tagfahrlicht

Leuche24sl hra65
linchtfunktion d 24 tagfahrlicht

Leuche26nsl la72
linchtfunktion b 26 tagfahrlicht

Leuche27nsl rc6
linchtfunktion b 27 tagfahrlicht
zmień jak Ci pasi :D
Światła 23.24 i 27 zmieniłem na nicht aktiv i skandynawskie wyłączone - dzięki bardzo za podpowiedź. Dodam tylko że światło 26 było fabrycznie nicht aktive
Spoko
oso soplón !!! :lol:

cysiek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2019, 16:12
Lokalizacja: Biaystok
Samochód: Ateca 1.5 FR DSG
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: cysiek »

Czy ktoś z Was wie jak włączyć na stałe Air Care w ustawianiach klimatyzacji? Po każdym włączeniu auta ta opcja jest wyłączona. W Leonie była zawsze włączone.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 919
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

cysiek pisze:
06 sie 2022, 10:01
Czy ktoś z Was wie jak włączyć na stałe Air Care w ustawianiach klimatyzacji? Po każdym włączeniu auta ta opcja jest wyłączona. W Leonie była zawsze włączone.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
obd 11
st 8
filtrowanie powietrza wnętrza ,zapis
aktywować
oso soplón !!! :lol:

cysiek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2019, 16:12
Lokalizacja: Biaystok
Samochód: Ateca 1.5 FR DSG
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: cysiek »

Dzięki. Ciekwe czy zrobią mi to w serwisie. We środę zmieniam olej poproszę przy okazji ;)

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 919
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

cysiek pisze:
06 sie 2022, 13:42
Dzięki. Ciekwe czy zrobią mi to w serwisie. We środę zmieniam olej poproszę przy okazji ;)

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
Lepiej poszukać kogóż z twoich okolic z obd 11 bo serwis raczej tego nie ogarnie ale warto zapytać 8-)
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: sailor 88 »

tomal218 pisze:
06 sie 2022, 14:25
Lepiej poszukać kogóż z twoich okolic z obd 11 bo serwis raczej tego nie ogarnie ale warto zapytać 8-)
Zapytać może, ale nawet gdyby chcieli i umieli, to tego oficjalnie nie zrobią, bo to jest zmiana, która wykracza poza standardy fabryczno-serwisowe...no chyba, że pan Gienek po godzinach...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 919
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

sailor 88 pisze:
07 sie 2022, 1:34
tomal218 pisze:
06 sie 2022, 14:25
Lepiej poszukać kogóż z twoich okolic z obd 11 bo serwis raczej tego nie ogarnie ale warto zapytać 8-)
Zapytać może, ale nawet gdyby chcieli i umieli, to tego oficjalnie nie zrobią, bo to jest zmiana, która wykracza poza standardy fabryczno-serwisowe...no chyba, że pan Gienek po godzinach...
To może powinieneś pojechać do pana Gienka by wyłączył światła tył by się nie świeciły z dziennymi 😂
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 346
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: rybsko »

System START / STOP. Czy jest jakiś sposób (poza wcześniejszym wyłączeniem) aby uniknąć jego zadziałania podczas np. parkowania? Już któryś raz z kolei miałem taką sytuację że kończę parkowanie (z odpalonymi kamerami 360) i silnik gaśnie, po czym od razu się odpala, podczas gdy w zasadzie ja już jestem w pozycji końcowej i mógłby zostać wyłączony... Nie mam wrażenia, że zrobiłem cokolwiek aby się wyłączył, a już tym bardziej aby się włączył. Pal licho, że pewnie wyglada jakbym nie miał kontroli nad pojazdem, ale zastanawiam się czy to jego odpalanie pozostaje bez szkody dla silnika...

Misiek
Posty: 2433
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

rybsko pisze:
10 sie 2022, 6:28
System START / STOP. Czy jest jakiś sposób (poza wcześniejszym wyłączeniem) aby uniknąć jego zadziałania podczas np. parkowania? Już któryś raz z kolei miałem taką sytuację że kończę parkowanie (z odpalonymi kamerami 360) i silnik gaśnie, po czym od razu się odpala, podczas gdy w zasadzie ja już jestem w pozycji końcowej i mógłby zostać wyłączony... Nie mam wrażenia, że zrobiłem cokolwiek aby się wyłączył, a już tym bardziej aby się włączył. Pal licho, że pewnie wyglada jakbym nie miał kontroli nad pojazdem, ale zastanawiam się czy to jego odpalanie pozostaje bez szkody dla silnika...
Nie wiem czy pamiętasz, ale temat START / STOP był od dawna i już wielokrotnie szeroko omawiany i dyskutowany w wielu wątkach, więc przypomnę : to zależy, czy chcesz go w ogóle wyłączyć, czy tylko zmienić jego działanie. Jeżeli na stałe wyłączyć, to albo według porady Sailora - odłączyć kabelek przy akumulatorze (przy okazji masz normalne ładowanie), albo za około 100 kupić na Aliexpress specjalną przejściówkę montowaną szeregowo za panelem. Pomijam najpopularniejszy sposób na wyłączanie go klawiszem na panelu od razu po pierwszym odpaleniu, bo pewnie nie o to Ci chodzi. Poza tym nie wiem, czy u Ciebie jeszcze się da, ale podobno w Atekach produkowanych od jakiegoś czasu nie da się już trwale wyłączyć tego systemu na stałe w ustawieniach na przykład przez OBD11, tak mówił mój opiekun. Jeśli zaś chodzi o zmianę sposobu działania, między innymi właśnie to dziwne gaszenie i za chwilę uruchamianie, to prawdopodobnie nic nie da się z tym zrobić. Pamiętam była o tym zagorzała dyskusja wiele miesięcy temu, także ogólnie i o tym jaki wpływ na silnik ma ten system i jak pamiętam przeważająca większość była zgodna, że na pewno oszczędność na paliwie (a w zasadzie zmniejszenie emisji spalin), co było głównym założeniem, zamiarem konstruktorów, jest niewspółmierna ze zużyciem silnika, rozrusznika, jego oraz koła zamachowego kół zębatych, czy przede wszystkim akumulatora.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ