Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
patryk7133
Posty: 1077
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: patryk7133 »

Ale ten system to chyba nie jest załączany elektrycznie tylko mechanicznie z tego, co kiedyś czytałem nie da się tego wyłączyć.



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


ampartumpur
Posty: 14
Rejestracja: 17 kwie 2021, 11:47
Samochód: planuję zakup pierwszego samochodu
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: ampartumpur »

Hej, miałem dzisiaj dośc niebezpieczną sytuację i wyglądało to jak jakiś bug. Ruszałem z parkingu, żona chciała zadzwonić z mojego telefonu. Powiedziałem jej żeby wyłączyła bluetootha, żeby nie szło połączenie przez głośniki samochodowe. W momencie gdy go wyłączała .... samochód się jakby ...zresetował ? Najgorsze było w tym to, że podczas wyjazdu z garażu przestawił fotel kierowcy do chyba standardowych wartości. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji na drodze z większa prędkością. Po tym zdarzeniu zorientowałem się, że praktycznie wszystkie ustawienia z mojego sytemu się zresetowały, digital cockpit zresetowany inne ustawienia także. Miał ktoś może taką sytuację ? Gdzie można takie coś zgłosić poza serwisem (pytam czy jest gdzieś możliwość zgłaszania takich błędów bezpośrednio od użytkowników samochodu)

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Luk4as »

Spróbuj na policje bo mi to podchodzi na zamach na Twoje życie ...

Żarcik, miłego dnia.

Misiek
Posty: 2433
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

ampartumpur pisze:
09 sie 2021, 23:26
Hej, miałem dzisiaj dośc niebezpieczną sytuację i wyglądało to jak jakiś bug. Ruszałem z parkingu, żona chciała zadzwonić z mojego telefonu. Powiedziałem jej żeby wyłączyła bluetootha, żeby nie szło połączenie przez głośniki samochodowe. W momencie gdy go wyłączała .... samochód się jakby ...zresetował ? Najgorsze było w tym to, że podczas wyjazdu z garażu przestawił fotel kierowcy do chyba standardowych wartości. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji na drodze z większa prędkością. Po tym zdarzeniu zorientowałem się, że praktycznie wszystkie ustawienia z mojego sytemu się zresetowały, digital cockpit zresetowany inne ustawienia także. Miał ktoś może taką sytuację ? Gdzie można takie coś zgłosić poza serwisem (pytam czy jest gdzieś możliwość zgłaszania takich błędów bezpośrednio od użytkowników samochodu)
Według mnie to jest faktycznie jakiś poważny błąd i prawdopodobnie może wynikać z tego, że nie powinno się takich rzeczy robić podczas jazdy. Niby to tylko zmiana ustawienia b-t, ale jednak to jakieś tam grzebanie w ustawieniach, a to tylko na postoju. Tak jak jest (oficjalnie) blokada oglądania video podczas jazdy, to tak samo może być z bardziej zaawansowanymi ustawieniami, z tym że nie do końca dogranymi. A czy próbowałeś kiedyś zmieniać jakieś zaawansowane ustawienia samochodu w menu infotainment podczas jazdy ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

ampartumpur pisze:
09 sie 2021, 23:26
Hej, miałem dzisiaj dośc niebezpieczną sytuację i wyglądało to jak jakiś bug. Ruszałem z parkingu, żona chciała zadzwonić z mojego telefonu. Powiedziałem jej żeby wyłączyła bluetootha, żeby nie szło połączenie przez głośniki samochodowe. W momencie gdy go wyłączała .... samochód się jakby ...zresetował ? Najgorsze było w tym to, że podczas wyjazdu z garażu przestawił fotel kierowcy do chyba standardowych wartości. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji na drodze z większa prędkością. Po tym zdarzeniu zorientowałem się, że praktycznie wszystkie ustawienia z mojego sytemu się zresetowały, digital cockpit zresetowany inne ustawienia także. Miał ktoś może taką sytuację ? Gdzie można takie coś zgłosić poza serwisem (pytam czy jest gdzieś możliwość zgłaszania takich błędów bezpośrednio od użytkowników samochodu)

podstawowe pytanie gdzie wyłączała bluetooth?

większość ustawień radia jest ściśle powiązane z telefonem po bluetooth

nie ma telefonu nie ma użytkownika... u siebie wystarczy że wsiądę z innym telefonem i dostaje momentalnie komunikat "czy wyrażam zgodę na śledzenie przez głównego użytkownika..."

mimo wszystko nie powinno się nic resetować w profilu tylko ewentualnie zmienić ustawienia na "nowego użytkownika"

ampartumpur
Posty: 14
Rejestracja: 17 kwie 2021, 11:47
Samochód: planuję zakup pierwszego samochodu
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: ampartumpur »

podstawowe pytanie gdzie wyłączała bluetooth?
Wyłączyła bt w telefonie. Telefon już był podłączony bt z samochodem wtedy. Wygląda to tak jakby infotainment wywalił profil użytkownika i zalogował się jako gość. Dzisiaj zalogowałem się ponownie. Zmieniłem profil użytkownika na mój. Tym razem stojąc w miejscu. I też z automatu ustawił mi siedzenie. Czyli wygląda to tak, że z profilem powiązane są wszelkie ustawienia, również ustawienia fotela.
A czy próbowałeś kiedyś zmieniać jakieś zaawansowane ustawienia samochodu w menu infotainment podczas jazdy ?
Nie próbowałem. Natomiast sprawdziłem jak to jest w instrukcji i...

Obrazek

Widocznie koncentrujac sie na wyjezdzie z parkingu nie widziałem żadnego komunikatu. Nie mniej jednak i tak dość niebezpieczna sytuacja, szczególnie, że sami piszą w instrukcji że regulacja fotela może odbywać się tylko na postoju

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

czyli miałem racje.

ampartumpur
Posty: 14
Rejestracja: 17 kwie 2021, 11:47
Samochód: planuję zakup pierwszego samochodu
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: ampartumpur »

geranium pisze:
10 sie 2021, 15:06
czyli miałem racje.
Tak :D Natomiast nadal nie rozumiem jakim cudem pozwalaja oni na taki reset w trakcie jazdy. Może zakładają, że nikt telefonu nie rusza podczas jazdy, ale jak widać jest to założenie złe

Misiek
Posty: 2433
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

ampartumpur pisze:
10 sie 2021, 15:55
geranium pisze:
10 sie 2021, 15:06
czyli miałem racje.
Tak :D Natomiast nadal nie rozumiem jakim cudem pozwalaja oni na taki reset w trakcie jazdy. Może zakładają, że nikt telefonu nie rusza podczas jazdy, ale jak widać jest to założenie złe
Pewnie błędnie nie założyli, że w zasięgu b-t mogą znajdować się także inne poza kierowcą aktywne połączenia.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

ampartumpur pisze:
10 sie 2021, 15:55
geranium pisze:
10 sie 2021, 15:06
czyli miałem racje.
Tak :D Natomiast nadal nie rozumiem jakim cudem pozwalaja oni na taki reset w trakcie jazdy. Może zakładają, że nikt telefonu nie rusza podczas jazdy, ale jak widać jest to założenie złe
bazują na inteligencji kierowcy i z góry zakładają że wie co robi. (bezpieczniej by było gdyby dźwignia musiała być na "P" ale uznali że komunikat wystarczy)
Swoją drogą trudno prowadzić i bawić się telefonem :evil:
zastanawia mnie tylko co by było w przypadku gdyby padła bateria?
misiek pisze:Pewnie błędnie nie założyli, że w zasięgu b-t mogą znajdować się także inne poza kierowcą aktywne połączenia.
przecież możesz mieć podłączonych kilka telefonów i się przełączać miedzy nimi więc o co ci chodzi ?

ODPOWIEDZ