Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Kuchar »

geranium pisze:
02 cze 2021, 16:12
Mar pisze:
01 cze 2021, 19:12
Zdarzyło wam się, że po nocy nagle był reset "radia". Mam zzerowane liczniki przebiegu. Jakby się odbyl jakiś reset. Auto normalnie odstawione na parking.
Hmmm
słaby akumulator.. auto odłącza moduły aby rano mogło normalnie odpalić

prosty test odłączasz kabelek do akumulatora z start/stop i problem nigdy nie powrócił z uwagi na "lepsze ładowanie"
Nie jest to prawdą, akumulator miałem naładowany.. (samochód jeździ trasy, stan naładowania nigdy nie spadł poniżej 80%)
geranium pisze:
02 cze 2021, 16:13
czekam z wielką niecierpliwością jak ASO ci wgrywa nowe oprogramowanie :lol: :lol: :lol: :lol:
+ nie wiem co cię tak śmieszy, już dwa razy miałem aktualizowany cały infotainment ;)



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: overheat »

Czy macie czasami tak, że gdy już jedziecie i drzwi dawno się zaryglowały, to czasami się spontanicznie odryglowują i ponownie ryglują, nawet kilka razy w odstępie minuty, może dwóch? Myślałem że to się dzieje przez deszcz, ale ostatnio też było sucho. Miałem to w zeszłym roku, teraz wróciło, ale nie przy każdej trasie.

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: DarekWa »

nigdy.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

Kuchar pisze:
02 cze 2021, 23:17
geranium pisze:
02 cze 2021, 16:12
Mar pisze:
01 cze 2021, 19:12
Zdarzyło wam się, że po nocy nagle był reset "radia". Mam zzerowane liczniki przebiegu. Jakby się odbyl jakiś reset. Auto normalnie odstawione na parking.
Hmmm
słaby akumulator.. auto odłącza moduły aby rano mogło normalnie odpalić

prosty test odłączasz kabelek do akumulatora z start/stop i problem nigdy nie powrócił z uwagi na "lepsze ładowanie"
Nie jest to prawdą, akumulator miałem naładowany.. (samochód jeździ trasy, stan naładowania nigdy nie spadł poniżej 80%)
geranium pisze:
02 cze 2021, 16:13
czekam z wielką niecierpliwością jak ASO ci wgrywa nowe oprogramowanie :lol: :lol: :lol: :lol:
+ nie wiem co cię tak śmieszy, już dwa razy miałem aktualizowany cały infotainment ;)
przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem wcześniej o odłączaniu modułów a od kiedy 80% to w pełni naładowany akumulator ?(poczytaj sobie wątek o akumulatorach na forum.... i inteligentnym ładowaniu )

podaj adres ASO który ci tak chętnie robi aktualizację i jak możesz to podaj wersje softu jaki miałeś i na jaki ci aktualizowali wtedy zainteresowani sobie sprawdzą u siebie czy mają takie same co zapewne wyjaśni nie jeden problem

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

overheat pisze:
03 cze 2021, 10:54
Czy macie czasami tak, że gdy już jedziecie i drzwi dawno się zaryglowały, to czasami się spontanicznie odryglowują i ponownie ryglują, nawet kilka razy w odstępie minuty, może dwóch? Myślałem że to się dzieje przez deszcz, ale ostatnio też było sucho. Miałem to w zeszłym roku, teraz wróciło, ale nie przy każdej trasie.
Nie wiem w jakim wieku jest Twój samochód i jak często otwierasz / zamykasz drzwi, ale ja wiele lat temu tak miałem w służbowym Kangurze w drzwiach kierowcy i powód był najprostszy z możliwych = przetarty od ruchu drzwi kabelek w wązce, dotykał do masy lub do innego, nie pamiętam. Wymiana, czy izolacja rozwiązała problem na wiele następnych lat. Może warto to sprawdzić u Ciebie ?
Za ten post autor Misiek otrzymał podziękowanie:
overheat (03 cze 2021, 23:41)
Ocena: 5.26%
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: overheat »

Misiek pisze:
03 cze 2021, 14:33
overheat pisze:
03 cze 2021, 10:54
Czy macie czasami tak, że gdy już jedziecie i drzwi dawno się zaryglowały, to czasami się spontanicznie odryglowują i ponownie ryglują, nawet kilka razy w odstępie minuty, może dwóch? Myślałem że to się dzieje przez deszcz, ale ostatnio też było sucho. Miałem to w zeszłym roku, teraz wróciło, ale nie przy każdej trasie.
Nie wiem w jakim wieku jest Twój samochód i jak często otwierasz / zamykasz drzwi, ale ja wiele lat temu tak miałem w służbowym Kangurze w drzwiach kierowcy i powód był najprostszy z możliwych = przetarty od ruchu drzwi kabelek w wązce, dotykał do masy lub do innego, nie pamiętam. Wymiana, czy izolacja rozwiązała problem na wiele następnych lat. Może warto to sprawdzić u Ciebie ?
2018, 45 tys. km. Niby niedużo. Ale rzucę okiem, dzięki.

lusiak
Posty: 25
Rejestracja: 27 sie 2017, 17:53
Samochód: CUPRA ATECA 2,0 Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: lusiak »

Ja mam podobnie. Rocznik pojazdu ten sam 2018. Samoczynnie podczas jazdy drzwi się odryglowują i ponownie ryglują. Byłem w ASO w Bydgoszczy. Oni nic nie widzą, żadnych błędów. Czułem się jak naciągacz. Ostateczna decyzja była taka, że podczas jazdy mam nagrać telefonem tę dolegliwość i im przedstawić. Ręce opadają. Na razie tak jeżdżę.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

Ja bym wyłączył blokowanie zamków podczas jazdy i zobaczył czy też będzie blokować i odblokowywać. Panowie z ASO to rasowi myśliciele ciekawa jak masz nagrać ten moment jak się drzwi bawią w kotka i myszkę.🤦
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: overheat »

Ha! Czyli jednak nie jestem sam. To dobrze. Jeździmy, obserwujemy :p

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: S3ker »

Ciekawa sprawa, nigdy mi się nie zdarzyło żeby auto się otwierało i zamykało. Do pewnej prędkości są odryglowane a potem się blokują i tak zostają aż do wyjścia z auta od środka, ewentualnego odblokowania ich przez kierowcę. Nic jeździć i obserwować jak stara zasada każdego pracownika serwisu mówi :)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

ODPOWIEDZ