Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
cysiek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2019, 16:12
Lokalizacja: Biaystok
Samochód: Ateca 1.5 FR DSG
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: cysiek »

patryk7133 pisze:Patrzyłem ostatnio u siebie i filtrowanie powietrza jest cały czas aktywne myślałem że wszyscy tak mają a u ciebie jest jakiś błąd to ASO powinno to naprawić
Masz wersję z 2022? Swoje auto odbierałem pod koniec czerwca.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: patryk7133 »

Nie ja mam wersję 2018

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

patryk7133 pisze:
11 sie 2022, 21:13
Patrzyłem ostatnio u siebie i filtrowanie powietrza jest cały czas aktywne myślałem że wszyscy tak mają a u ciebie jest jakiś błąd to ASO powinno to naprawić
Nie ma takiej opcji ze fabrycznie było włączone jest zawsze na czas
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: tomal218 »

cysiek pisze:
11 sie 2022, 18:01
sailor 88 pisze:
tomal218 pisze:
06 sie 2022, 14:25
Lepiej poszukać kogóż z twoich okolic z obd 11 bo serwis raczej tego nie ogarnie ale warto zapytać 8-)
Zapytać może, ale nawet gdyby chcieli i umieli, to tego oficjalnie nie zrobią, bo to jest zmiana, która wykracza poza standardy fabryczno-serwisowe...no chyba, że pan Gienek po godzinach...
Chłopaki w serwisie chętnie by popatrzyli ale jak to stwierdzili to trzeba poszukać gdzie to jest i jak to zrobić, bo wcześniej tego nie robili. Cena? To zależy ile czasu mu zajmie. Teraz pytanie do ludzi z Białegostoku ktoś posiada OBD11 i wspomoże w tym temacie ?:)

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
Kolego na fejsie jest grupa Seat leon 3 tam znajdziesz kogoś po sąsiedzku i pomoże pozdro
oso soplón !!! :lol:

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: patryk7133 »

tomal218 pisze:
11 sie 2022, 22:50
patryk7133 pisze:
11 sie 2022, 21:13
Patrzyłem ostatnio u siebie i filtrowanie powietrza jest cały czas aktywne myślałem że wszyscy tak mają a u ciebie jest jakiś błąd to ASO powinno to naprawić
Nie ma takiej opcji ze fabrycznie było włączone jest zawsze na czas
🙂Chyba piszemy o czymś innym będę wracał z pracy to zrobię zdjęcie bo ja nie mam nic na czas jest tylko opcja włączone albo wyłączone ja mam włączone i tak pozostaje cały czas
Ostatnio zmieniony 12 sie 2022, 1:12 przez patryk7133, łącznie zmieniany 1 raz.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

geranium pisze:
11 sie 2022, 15:13
Misiek pisze:
11 sie 2022, 0:13
rybsko pisze:
10 sie 2022, 15:33
Tak, to wszystko wiem, dzięki. Bardziej szukam potencjalnej możliwości wdrożenia instrukcji typu: nie gasić silnika w trakcie parkowania. Jako parkowanie traktując każdy stan, w którym czujniki parkowania i/lub kamery są aktywne (automatycznie lub ręcznie).
W międzyczasie przypomniałem sobie, że jakiś czas temu w dyskusji na temat S/S kogoś denerwowało takie zachowanie, że dojeżdża do świateł i jeszcze podczas ostatnich dosłownie centymetrów jazdy już się wyłącza, a zaraz za chwilę włącza się, żeby zaraz znów się wyłączyć. Ta koncepcja Sailora z dotykaniem kierownicy miałaby tu sens. Także zachowanie S/S pozostawia jeszcze sporo do życzenia, przynajmniej w Atekach i według mnie powinna istnieć możliwość regulacji, ustawiania jego reakcji,zachowania w niektórych konkretnych powtarzających się sytuacjach, chociażby właśnie jak opisane przez Ciebie parkowanie, czy ten dojazd do świateł. Według mnie wystarczyłoby na przykład odczekanie kilku, może kilkunastu sekund (możliwość zmiany tej wartości, bo każdy może mieć inne sytuacje, styl jazdy) od zatrzymania do wyłączenia. Ekologia ekologią, ale najważniejsze powinno być nieutrudnianie kierowcy życia i niedenerwowanie go takimi dziwnymi zachowaniami.
przecież o to co piszesz zadbał producent dając przycisk w bardzo wygodnym miejscu (nie to co skoda) trzeba się tylko nauczyć z niego korzystać bo nic nie zastąpi logicznego myślenia..

osobiście mam automat za 100 który po uruchomieniu wyłącza S/S i jeden problem rozwiązany a gdy stoję np. na "wachadle" naciskam przycisk i silnik staje ... i to ja jestem panem auta i to ja decyduję czy ma działać czy nie a nie jakiś automat o 1000 ustawień i zapewne jeszcze by to nie wystarczyło.

PS. jeszcze nigdy auto nie wyłączyło silnika podczas manewrowania przy parkowaniu.
Wszystko się zgadza, ale ja tylko podpowiadałem koledze Rybsko, bo widzę, że nie jest miłośnikiem używania fabrycznego klawisza wyłączającego i pewnie sprawia mu to jakiś problem.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

cysiek pisze:
11 sie 2022, 18:01
sailor 88 pisze:
tomal218 pisze:
06 sie 2022, 14:25
Lepiej poszukać kogóż z twoich okolic z obd 11 bo serwis raczej tego nie ogarnie ale warto zapytać 8-)
Zapytać może, ale nawet gdyby chcieli i umieli, to tego oficjalnie nie zrobią, bo to jest zmiana, która wykracza poza standardy fabryczno-serwisowe...no chyba, że pan Gienek po godzinach...
Chłopaki w serwisie chętnie by popatrzyli ale jak to stwierdzili to trzeba poszukać gdzie to jest i jak to zrobić, bo wcześniej tego nie robili. Cena? To zależy ile czasu mu zajmie. Teraz pytanie do ludzi z Białegostoku ktoś posiada OBD11 i wspomoże w tym temacie ?:)

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
Pisz PW do naszego forumowego guru, Sailora. Kupujesz jakieś fajne chłodne piwko (lub co tam lubi) i masz zrobione.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

cysiek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2019, 16:12
Lokalizacja: Biaystok
Samochód: Ateca 1.5 FR DSG
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: cysiek »

tomal218 pisze:
cysiek pisze:
11 sie 2022, 18:01
sailor 88 pisze: Zapytać może, ale nawet gdyby chcieli i umieli, to tego oficjalnie nie zrobią, bo to jest zmiana, która wykracza poza standardy fabryczno-serwisowe...no chyba, że pan Gienek po godzinach...
Chłopaki w serwisie chętnie by popatrzyli ale jak to stwierdzili to trzeba poszukać gdzie to jest i jak to zrobić, bo wcześniej tego nie robili. Cena? To zależy ile czasu mu zajmie. Teraz pytanie do ludzi z Białegostoku ktoś posiada OBD11 i wspomoże w tym temacie ?:)

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
Kolego na fejsie jest grupa Seat leon 3 tam znajdziesz kogoś po sąsiedzku i pomoże pozdro
Ok, dzięki. Do grupy Leona Podlasie należę więc kogoś się znajdzie :)

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


cysiek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2019, 16:12
Lokalizacja: Biaystok
Samochód: Ateca 1.5 FR DSG
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: cysiek »

Misiek pisze:
cysiek pisze:
11 sie 2022, 18:01
sailor 88 pisze: Zapytać może, ale nawet gdyby chcieli i umieli, to tego oficjalnie nie zrobią, bo to jest zmiana, która wykracza poza standardy fabryczno-serwisowe...no chyba, że pan Gienek po godzinach...
Chłopaki w serwisie chętnie by popatrzyli ale jak to stwierdzili to trzeba poszukać gdzie to jest i jak to zrobić, bo wcześniej tego nie robili. Cena? To zależy ile czasu mu zajmie. Teraz pytanie do ludzi z Białegostoku ktoś posiada OBD11 i wspomoże w tym temacie ?:)

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
Pisz PW do naszego forumowego guru, Sailora. Kupujesz jakieś fajne chłodne piwko (lub co tam lubi) i masz zrobione.
Właśnie fajnje byłoby poznać kogoś z okolicy który również porusza się takim samym autkiem :)

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: patryk7133 »

Jeśli o to wam chodzi to tak to u mnie wygląda:




Włączyłem tę opcję po zakupie auta i działa bez przerwy
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 sie 2022, 11:24 przez patryk7133, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ