Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

Endrju pisze:
26 kwie 2021, 19:40
Z kierownicy chyba się nie da. Tylko z listy fis-u
W instrukcji piszą, że aktywuje się klawiszem z ikonką po prawej obok tempomatu z lewej strony kierownicy, a później wybiera z listy rolką po prawej i OK.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

Muszę spróbować. To ostrzeżenie jak się jedzie bez tempomatu aby nie przekraczać zadanej prędkości.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

Endrju pisze:
27 kwie 2021, 11:09
Muszę spróbować. To ostrzeżenie jak się jedzie bez tempomatu aby nie przekraczać zadanej prędkości.
Bardzo byłbym wdzięczny, bo od zawsze marzyło mi się posiadanie w kolejnym samochodzie takiego OGRANICZNIKA, żeby ciągle samemu nie kontrolować maksymalnej prędkości i żeby jakaś "automatyka" robiła to za mnie. Może jestem wyjątkiem na tym forum (a może i w ogóle wśród kierowców), ale zawsze staram się nie przekraczać obowiązującej prędkości, a w mieście jest to bardzo trudne.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Grz_Bo »

Misiek pisze:
Endrju pisze:
27 kwie 2021, 11:09
Muszę spróbować. To ostrzeżenie jak się jedzie bez tempomatu aby nie przekraczać zadanej prędkości.
Bardzo byłbym wdzięczny, bo od zawsze marzyło mi się posiadanie w kolejnym samochodzie takiego OGRANICZNIKA, żeby ciągle samemu nie kontrolować maksymalnej prędkości i żeby jakaś "automatyka" robiła to za mnie. Może jestem wyjątkiem na tym forum (a może i w ogóle wśród kierowców), ale zawsze staram się nie przekraczać obowiązującej prędkości, a w mieście jest to bardzo trudne.
Ja też staram się tego nie robić. Ogranicznik ma jedną wadę - czasami trzeba nieznacznie przyspieszyć, światła, jakaś sytuacja na drodze, a ogranicznik odcina moc jak zbliżysz się do zadanej prędkości.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bonifacy »

Ja mam ustawioną sygnalizację (tylko wizualną, bez dźwięku) przekroczenia dopuszczalnej w danym miejscu prędkości+10km/h. To mi wystarcza.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

Grz_Bo pisze:
27 kwie 2021, 11:27
Misiek pisze:
Endrju pisze:
27 kwie 2021, 11:09
Muszę spróbować. To ostrzeżenie jak się jedzie bez tempomatu aby nie przekraczać zadanej prędkości.
Bardzo byłbym wdzięczny, bo od zawsze marzyło mi się posiadanie w kolejnym samochodzie takiego OGRANICZNIKA, żeby ciągle samemu nie kontrolować maksymalnej prędkości i żeby jakaś "automatyka" robiła to za mnie. Może jestem wyjątkiem na tym forum (a może i w ogóle wśród kierowców), ale zawsze staram się nie przekraczać obowiązującej prędkości, a w mieście jest to bardzo trudne.
Ja też staram się tego nie robić. Ogranicznik ma jedną wadę - czasami trzeba nieznacznie przyspieszyć, światła, jakaś sytuacja na drodze, a ogranicznik odcina moc jak zbliżysz się do zadanej prędkości.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Masz rację, ale jest chwilowe zdjęcie tego ograniczenia, nie mam w tej chwili dostępu do instrukcji, więc nie pamiętam już jak, ale wczoraj o tym czytałem.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Grz_Bo »

Misiek pisze:
Grz_Bo pisze:
27 kwie 2021, 11:27
Misiek pisze: Bardzo byłbym wdzięczny, bo od zawsze marzyło mi się posiadanie w kolejnym samochodzie takiego OGRANICZNIKA, żeby ciągle samemu nie kontrolować maksymalnej prędkości i żeby jakaś "automatyka" robiła to za mnie. Może jestem wyjątkiem na tym forum (a może i w ogóle wśród kierowców), ale zawsze staram się nie przekraczać obowiązującej prędkości, a w mieście jest to bardzo trudne.
Ja też staram się tego nie robić. Ogranicznik ma jedną wadę - czasami trzeba nieznacznie przyspieszyć, światła, jakaś sytuacja na drodze, a ogranicznik odcina moc jak zbliżysz się do zadanej prędkości.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Masz rację, ale jest chwilowe zdjęcie tego ograniczenia, nie mam w tej chwili dostępu do instrukcji, więc nie pamiętam już jak, ale wczoraj o tym czytałem.
O daj znać jak znajdziesz.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


xoy
Posty: 62
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:14
Samochód: BMW X1 (U11) 23i
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: xoy »

Moja Ateca (wersja przed FL) ma dwa tryby działania "tempomatu" = (1) ACC oraz (2) ogranicznik prędkości. Domyślnie włączone jest ACC. Ogranicznik prędkości mogę włączyć dokonując odpowiedniego wyboru na VC przy użyciu lewego przycisku na dźwigni kierunkowskazu.

Ustawiony limit prędkości da się przełamać wciskając w podłogę pedał gazu... Z instrukcji obsługi wersji FL wynika, że wciąż działa to na tej samej zasadzie (ale może sposób włączenia jest inny).

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

Ja sprawdzałem i normalnie przyspiesza tylko gong jest jak przekroczysz ustawiona prędkości.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości tak samo jak zasięgu dostaniesz nawet jako powiadomienie w apce connect..(oczywiście o ile masz ją aktywną)
ustawienia ograniczenia prędkości ustawisz dźwignią z tempomatu tak samo jak prędkość tempomatu i świeci się zielona lampka
możesz podbić/obniżyć daną prędkość, zapisać aktualną, powrócić do wcześniej zapisanej

a więc jest ostrzeżenie/powiadomienie o przekroczeniu prędkości i ograniczenie prędkości nie mające nic wspólnego ze sobą

Kod: Zaznacz cały

Włączanie ogranicznika prędkości
● Nacisnąć podczas jazdy przycisk
››› rys. 254 3 w polu .
Zostaje zapisana bieżąca prędkość jako maksymalna.
Ustawianie zaprogramowanej prędkości
Można ustawić prędkość za pomocą przycisku ››› rys. 254 3 :
● Krótko nacisnąć pole , aby zwiększać
prędkość stopniowo co 1 km/h.
● Nacisnąć i przytrzymać pole , aby
zwiększać prędkość w sposób ciągły co 10
km/h.
● Krótko nacisnąć pole , aby zmniejszać
prędkość stopniowo co 1 km/h.
● Nacisnąć i przytrzymać pole , aby
zmniejszać prędkość w sposób ciągły co 10
km/h.
Prędkość jest ograniczona do ustawionej
wartości.
Wyłączanie ogranicznika prędkości
● Przesunąć przełącznik ››› rys. 254 1 w położenie .
System wyłącza się.
Tymczasowe wyłączanie
Aby tymczasowo wyłączyć ogranicznik prędkości, p. do wyprzedzania, przesunąć
››› rys. 254 1 w położenie  lub nacisnąć przycisk 2 .
Po zakończeniu wyprzedzania można włączyć ogranicznik prędkości z poprzednio zapisaną prędkością, naciskając przycisk
››› rys. 254 3 w polu .
Obsługa ogranicznika prędkości
Rys. 255 Po lewej stronie kolumny kierownicy:
przyciski do obsługi ogranicznika prędkości.
Podłączanie
● Przesunąć dźwignię w kierunku kierownicy
do położenia .
Ostatnia zaprogramowana prędkość zostaje
zapisana. Nie jest jeszcze aktywna.
fragment z instrukcji nic nie mówi o wciskaniu gazu dla mnie to jest logiczne bo po to jest ogranicznik prędkości abyś mógł naciskać ile chcesz no chyba że w grę wchodzi "grzybek pod pedałem"...

ODPOWIEDZ