Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Bartek_Ateca
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:08
Samochód: Seat Ateca 2020 FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bartek_Ateca »

Jak zdjąć (żeby niczego nie uszkodzić) ten plastik klapy bagażnika? Chcę pod nim puścić kabel od kamerki.
Czy jest też jakiś patent na zdjęcie maskownicy lusterka wstecznego?

Obrazek



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Tritium
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2020, 19:11
Samochód: Ateca 2017, Ateca 2020
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Tritium »

Wczoraj kombinowałem pół dnia z FL20 nad montażem kamery z tyłu. Dojechałem kablem po podłodze do tylnej kanapy i wyszło, że braknie mi 30cm. Poleciałem górą i wyszła nadwyżka ze 2m. Zrezygnowałem na ten moment, bo nie podoba mi się zwisający kabel jak jest zamknięta klapa. Jak montować, to tak jak piszesz, plastik zdjąć, kabel puścić przez przełączki gumowe. Wtedy to ma sens. Czy ktoś montował tak kamerę? Jak wypuścić kabel spod tego plastiku?

Jak ma się gwarancja , a sprawa podłączenia kamery do skrzynki bezpieczników po vcc+, mam tryb parkinowy, który mógłby się przydać, w końcu nowe auto.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1380
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: sailor 88 »

Bartek_Ateca pisze:
21 mar 2021, 21:11
Jak zdjąć (żeby niczego nie uszkodzić) ten plastik klapy bagażnika? Chcę pod nim puścić kabel od kamerki.
Musisz szukać śrub, a resztę (klipsy) wypiąć używając siły i plastikowych narzędzi.
Może to pomoże:

1.

2.

3.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

patryk7133
Posty: 1086
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: patryk7133 »

Montowałem tak kamerkę! Musisz zdjąć plastiki z całej klapy nic trudnego, a ten element który zaznaczyłeś zdejmujesz wyrywając zaczepy z lewej i prawej strony później naginając oba boki do środka wyciągasz całość jak zaczniesz to zorientujesz się co robić.

Ps Większy problem jest z zatrzaskami w gumowych łącznikach klapy z karoserią ja połamałem w obu i kleiłem na sylikon, a w sumie to nie wiem, czy uda się komuś bez połamania tych zatrzasków. Ten plastik to jakiś żart bo zachowuję się jak chips z ziemniaka.

geranium
Posty: 727
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: geranium »

da się ściągnąć bez łamania trzeba podwarzyć z boku a potem przesunąć (fajnie pokazane co i jak na hiszpanskim forum przy montażu anteny DAB)
kabel trzeba przeciągnąć prawą przelotką bo jest prawie pusta i wtyczka przechodzi bez problemu.

https://www.vag247.com/pl/p/Przelotka-o ... Skoda/3282

patryk7133
Posty: 1086
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: patryk7133 »

geranium pisze:
22 mar 2021, 18:15
da się ściągnąć bez łamania trzeba podwarzyć z boku a potem przesunąć (fajnie pokazane co i jak na hiszpanskim forum przy montażu anteny DAB)
kabel trzeba przeciągnąć prawą przelotką bo jest prawie pusta i wtyczka przechodzi bez problemu.

https://www.vag247.com/pl/p/Przelotka-o ... Skoda/3282
Dzięki za link do przelotki 😁ale nie mam możliwości wymiany mam w obu przelotach multum przewodów po różnych modernizacjach

Ps: możesz dać linka do tego filmiku z modernizacją anteny DAB ?

Capa
Posty: 50
Rejestracja: 22 mar 2021, 21:54
Samochód: Seat Ateca 1.5 XP Dsg
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Capa »

Witajcie,
wkrótce odbieram swoją Atecę xp (produkcja przed 48 tygodniem 2020). Od 2 tygodni wertuję całe forum, jednak przeczytałem już tak niezliczoną ilość tematów/postów, że wszystko się zaczyna mieszać (zwłaszcza, że na razie zbieram to "na sucho" nie mając możliwości sprawdzenia w samochodzie) i nasunęło mi się kilka szybkich pytań.

1) Jakie akcesoria itp. z Ateci sprzed FL pasują do tej po lifcie (albo raczej jakie nie pasują, bo tego chyba będzie mniej) i jednocześnie warto je zakupić? W temacie o przydatnych gadżetach 3/4 linków już nieaktywna, a może są jakieś must have (jak np. maskownice wlotów powietrza pod fotelami itp.)?

2) Czy wyposażenie/akcesoria/gadżety itp. opisywane jako do Cupry Ateca pasują do Seata również?

3) Czy Ateca ma port USB przy lusterku wstecznym do podpięcia kamerki? Chyba jedyna rzecz, której nie sprawdziłem, a już nie będę w salonie przed odbiorem.

4) Czy możecie polecić jakiś film/artykuł typowo z poradami/trickami odnośnie użytkowania Ateki? Na forum jest taki temat, ale za dużo porad w nim nie ma, bo szybko zrobił się offtop. Chodzi mi np. o takie niuanse, jak przytrzymanie przycisku zamknięcia drzwi w celu złożenia lusterek, zatrzymanie klapy podczas otwierania i przytrzymanie przycisku otwarcia, aby zapamiętała się wysokość jej automatycznego otwierania, jazda w trybie Eco po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu pojazdu się restartuje i jedzie w normalu, pomimo podświetlania się przycisku Eco na pokrętle itp.

Z góry dzięki!

Bonifacy
Posty: 632
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bonifacy »

Ja mogę odpowiedzieć tylko na pyt. 3. - Nie ma portu USB w lusterku.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3728
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Endrju »

Na 1i2 to gadżety nie pasują. Ktoś na forum chciał sobie dołożyć nakładki na lusterka i niby są podobne ale nakładki nie pasują. Podejrzewam że reszta też nie będzie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Bonifacy
Posty: 632
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bonifacy »

Gdy chodzi o gadżety, to można zobaczyć




ODPOWIEDZ