Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: sailor 88 »

Mar pisze:
15 sie 2022, 19:11
Mam informacje, że mam olej do wymiany za 1 dzień, a auto odebrałem w listopadzie 2020.
Ateca 1.5 przed liftingiem
Prosba o potwierdzenej czy poniższa lista filtrów jest ok. Zapisałem sobie kiedyś tu z forum:

MANN W 712/95 FILTR OLEJU,
MANN C 27 009 FILTR POWIETRZA
MANN CU 26 010 FILTR KABINOWY
Jeśli chodzi o olej to korzystam z:
5w30 liqui moly 16
Filtr powietrza jest do silnika 1.4 TSI, więc nie będzie pasował, do 1.5 TSI musi być: MANN C 28 043
Reszta OK, ale olej wybrałbym inny, 5w30 to nie jest zalecana lepkość do tego silnika. Oczywiście jest dopuszczalna, jeśli olej spełnia normę 504.00, ale ten silnik był konstruowany pod normę 508.00 czyli 0w20 i taki olej zapewnia najlepsze parametry pracy podzespołów silnika. Olej bardziej lepki nie zawsze oznacza lepszy... Pewnym kompromisem (jeśli ktoś nie ufa olejowi 0w20) jest olej serwisowy VAG 504.00 o lepkości 0w30, lub Shell AV-L 0w30, bo to w zasadzie ten sam produkt. Oczywiście wybierz ten, który najbardziej Ci pasuje, do niczego nie namawiam ;) ...na żadnym auto się nie zepsuje...
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
Mar (15 sie 2022, 23:51)
Ocena: 5.26%


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


kwil!cz
Posty: 18
Rejestracja: 08 lut 2022, 16:17
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4x4 FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: kwil!cz »

Czy gdzieś w Infotainment jest opcja regulowania ustawień systemy Keyless? W instrukcji pisze, że można zmieniać działanie przez menu asystentów pojazdu w głównym menu, ale nigdzie nie widziałem takiej opcji (mam na myśli to menu, w którym jest obrazek samochodu na drodze i można klikać na różne elementy, żeby przejść do ustawień danego systemu wspomagania).

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Kubawojcik »

Regulowac? Co masz na mysli?
Mozna włączyć lub wyłączyć.

kwil!cz
Posty: 18
Rejestracja: 08 lut 2022, 16:17
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4x4 FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: kwil!cz »

Najwygodniejsza byłaby opcja automatycznego ryglowania samochodu gdy kluczyk znajduje się poza zasięgiem (odchodzisz od auta - auto się zamyka bez konieczności dotykania klamki/naciskania guzika na przycisku), ale to domyślam się, że takie cuda to nie w VAG :D

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Kubawojcik »

Mozna to zakodowac bez problemu

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: sailor 88 »

Kubawojcik pisze:
17 sie 2022, 12:07
Mozna to zakodowac bez problemu
Miałem tak kiedyś zakodowane, ale nie jest to komfortowe i szybko wróciłem do zwykłego stanu. Dlaczego?...wysiadam i idę do tylnych drzwi po torbę, a auto się zamyka...wysiadam i idę do bagażnika, a auto zamyka się. Poza tym u mnie drzwi się zamykają, ale alarm się nie zazbraja i klamki wewnętrzne się nie ryglują. W/g mnie powinien być system czasowy, który zamykałby auto np. po minucie od utraty kontaktu z kluczykiem.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Kubawojcik »

Przy kazdym rozwiazaniu znalezlibysmy jakis minus. W czasowym rozwiazaniu nie mialbys pewnosci ze sie zamknal :)

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: patryk7133 »

sailor 88 pisze:
17 sie 2022, 13:53
Kubawojcik pisze:
17 sie 2022, 12:07
Mozna to zakodowac bez problemu
Miałem tak kiedyś zakodowane, ale nie jest to komfortowe i szybko wróciłem do zwykłego stanu. Dlaczego?...wysiadam i idę do tylnych drzwi po torbę, a auto się zamyka...wysiadam i idę do bagażnika, a auto zamyka się. Poza tym u mnie drzwi się zamykają, ale alarm się nie zazbraja i klamki wewnętrzne się nie ryglują. W/g mnie powinien być system czasowy, który zamykałby auto np. po minucie od utraty kontaktu z kluczykiem.
Tak też to kiedyś zakodowałem 🙂 I jak szybko to zrobiłem to jeszcze szybciej przywróciłem do ustawień fabrycznych 🙂 U mnie działało to tak że nie zdążyłem jeszcze dobrze drzwi zatrzasnąć a już się ryglowały i to razem z lusterkami ale faktycznie gdyby dało się ustawić jakieś opóźnienie to było by to dobre tak z 15/20 s było by Ok!

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Kubawojcik »

Do keylessa jesli mialbym sie czepiac to czasem jak za szybko zlapie za klamke i pociagne to nie zdarzy sie odblokowac i trzeba jeszcze raz ciagnac za klamke, wiec moglby troche szybciej ogarniac.

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Mar »

Dwa pytania

1. Zaczal mi sie pojawic monit o koniecznosci wymiany oleju. Auto jest z czerwiec 2020. Ja je odebralem w listopad 2020.
Dzwonilem na serwis i zapytalem sie, czy moge poczekac z tematem do przegladu kiedy bede mial przeglad po 2 latach (Wg serwisu bedzie to wtedy kiedy odebralem auto, czyli listopad 2022).
I teraz pytanie. Monit mi sie zaczal pojawiac w sierpniu 2022. Ja olej wymienilem we wlasnym zakresie w 03.2021 oraz 03.2022.
Czy to firma, ktora wymieniala mi olej powinna zresetowac licznik, czy Seat ma zle ustawiony czas resetu licznika wymiany oleju, ktory wg Seat jest po 2 latach?
Aktualnie jezdze z monitem koneicznosci wymiany oleju, bo szkoda mi jechac do drugiego miasta tylko to zresetowac. Sam serwis Seata powiedzial, ze to odpowiedzialnosc tej firmy. Mi sam komunikat nie przeszkadza, ale zastanawiam sie czy to rzeczywsciie "moja" firma tego nie ustawila, czy po prostu monit od Seata jest za wczesnie

2. Czy mozna reklamowac system rozpozwania znakow? Wg mnie dziala bardzo slabo. Jezdzie co prawda dopiero 25tys km, ale totalnie mu nie ufam. Liczylem, ze posiadajac ten system bede zadowolony, a jest wrecz przeciwnie. Totalne g. Jadac w miescie pokazuje mi ze moge jechac 90km/h. Mijam znaki a w aucie nadal zla infromacja.
Jezdzilem innymi autami innych mareki sprawdzalo sie to dobrze.
Nie wiem jak to "ugryzc", czy warto reklamowac przy przegladzie ktory mnie niebawem czeka po 2latach?

ODPOWIEDZ