Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Teo »

Pytanko: jakzamontować "stopnicę" - podkladkę pod lewą stopę ? Czy trzeba rozmontowywać osłone po lewej stronie, czy da się bez? Widziałem jakąś instrukcję z Golfa i chyba tam łatwo coś połamać - w Atece jest podobnie, czy da się bez demontażu ?



Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: michal 76 »

Na allegro masz gotowe zestawy, ja przykleiłem na taśmę dwustronną i jest ok
Obrazek

Bartek_Ateca
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:08
Samochód: Seat Ateca 2020 FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bartek_Ateca »

Mar pisze:
04 kwie 2021, 13:13
Bartek_Ateca pisze:
02 kwie 2021, 10:42
xipil pisze:
01 kwie 2021, 23:01
Za 8 zł to ja na bezdotykowej przelece pianiwnicą, i spłucze pół auta. Możesz mieć powłokę ale po pół roku i tak życzę powodzenia przy zimowej pogodzie, będzie to samo co bez powłoki.
Dlatego zaleca się jej przegląd co 6 miesięcy, szczególnie po okresie zimowym :)
Dokladnie, u mnie proponują mycie u siebie co około 3-6mcy co jest jednocześnie przeglądem. Na codzień mycie właśnie za te 7plnow. Nie mam niestety porównania jakby się prezentowało auto bez ceramiki, ale po zimowym myciu po przeglądzie zdecydowanie wygląda auto lepiej niż jak nie odbieraliśmy z salonu (bez ceramiki).
@Mar czy możesz podać przybliżony koszt takiego przeglądu? Pierwszy dopiero przede mną :)

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: S3ker »

Teo pisze:
06 kwie 2021, 11:41
Pytanko: jakzamontować "stopnicę" - podkladkę pod lewą stopę ? Czy trzeba rozmontowywać osłone po lewej stronie, czy da się bez? Widziałem jakąś instrukcję z Golfa i chyba tam łatwo coś połamać - w Atece jest podobnie, czy da się bez demontażu ?
Na allegro czy aliexpress jest od groma wyglądających jak oryginały podstopnic, pedałów gazu, hamulca, sprzęgła. Montaż prosty bo tylko trzeba przy podstopnicy podważyć osłonę z prawej strony i pociągnąć podstopnicę i powinna się wysunąć, na gaz normalnie zakładamy bez demontażu, a hamulec trzeba rozebrać i podmienić.
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Mar »

Bartek_Ateca pisze:
06 kwie 2021, 12:57
Mar pisze:
04 kwie 2021, 13:13
Bartek_Ateca pisze:
02 kwie 2021, 10:42


Dlatego zaleca się jej przegląd co 6 miesięcy, szczególnie po okresie zimowym :)
Dokladnie, u mnie proponują mycie u siebie co około 3-6mcy co jest jednocześnie przeglądem. Na codzień mycie właśnie za te 7plnow. Nie mam niestety porównania jakby się prezentowało auto bez ceramiki, ale po zimowym myciu po przeglądzie zdecydowanie wygląda auto lepiej niż jak nie odbieraliśmy z salonu (bez ceramiki).
@Mar czy możesz podać przybliżony koszt takiego przeglądu? Pierwszy dopiero przede mną :)
Ja pierwszy po 3mc miałem gratis.
Zapytałem więc o kolejne to mi powiedział (polecony znajomy), że jako takiego serwisu nie robią tylko sugerują przyjechać na mycie u nich to spojrzą czy powłoką dobrze się trzyma. Ogólnie wyniosłem wrażenie, że nic się z nią nie będzie działo, a chodzi o doczyszczenie jej z "większego syfu".
Myślę, że to dobra uwaga dla ciebie, aby cie nie nabili w jakieś drogie serwisy.
Daj znać jak to będzie u ciebie

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Mar »

S3ker pisze:
06 kwie 2021, 13:17
Teo pisze:
06 kwie 2021, 11:41
Pytanko: jakzamontować "stopnicę" - podkladkę pod lewą stopę ? Czy trzeba rozmontowywać osłone po lewej stronie, czy da się bez? Widziałem jakąś instrukcję z Golfa i chyba tam łatwo coś połamać - w Atece jest podobnie, czy da się bez demontażu ?
Na allegro czy aliexpress jest od groma wyglądających jak oryginały podstopnic, pedałów gazu, hamulca, sprzęgła. Montaż prosty bo tylko trzeba przy podstopnicy podważyć osłonę z prawej strony i pociągnąć podstopnicę i powinna się wysunąć, na gaz normalnie zakładamy bez demontażu, a hamulec trzeba rozebrać i podmienić.
Ja kupiłem na Ali srebrny zestaw pedałów i niemiło się zaskoczyłem, że to wymaga sporej pracy.
Pedal gazu i hamulec poszedł dość łatwo, chociaż na gaz miałem w zimne dni problem z założeniem.
Podstopnica jak to nazywacie okazała się właśnie największym wyzwaniem. Obejrzałem to video do którego jest nawiązanie.
Szczerze to miałem się poddać, ale udało mi się podważyć tą boczna ściankę, usunąć stare i jakoś na czuja zamontowałem.
Osobiście chyba bym już drugi raz nie ryzykował, bo założyłem to z pewnym fartem, ale się trzyma.
Potem najwyżej bym już poprosił w jakimś serwisie.
Same nakładki bardzo się brudzą, ale wyglądają spoko

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: sailor 88 »

Czyżby na rynki innych krajów Ateca była nadal produkowana z silnikiem 1.4 TSI??? :shock:
Tak przynajmniej widać na filmie (Seat Ateca 2021)... 7.00/8.04

...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bonifacy »

Tak jest. Przynajmniej w Meksyku
A automatyczna skrzynia ma tam osiem biegów
https://www.autonocion.com/seat-ateca-mexico-precios/

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bonifacy »

Tak tylko się kanał na Youtube nazywa. Tu nie chodzi o auta "podstawowe".

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: S3ker »

sailor 88 pisze:
06 kwie 2021, 21:30
Czyżby na rynki innych krajów Ateca była nadal produkowana z silnikiem 1.4 TSI??? :shock:
Tak przynajmniej widać na filmie (Seat Ateca 2021)... 7.00/8.04

Jaka Ateka gdzie ?
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

ODPOWIEDZ