Wyciszenie w wersji poliftowej vs przedliftowej

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Wyciszenie w wersji poliftowej vs przedliftowej

Post autor: reality »

Witam-mam Atece FR 2.0 benzyna 4x4 DSG z 2017 roku (wcześniej byla przez rok Ateca 1,4 benzyna). Myśle powoli o zmianie mojego FR, bo kończy się zaraz gwarancja... Wybór jest rozważaniem miedzy kolejną Ateca 2.0 FR 4x4 DSG benzyna - tylko już tą poliftowa, a VW Tiguanem poliftowym r-line 190KM benzyna 4x4 DSG. W porównaniu z moją obecną przedliftową Ateca ten poliftowy Tiguan jest sporo cichszy - mialem okazje to sprawdzić... Ciekawi mnie jednak czy ta poliftowa wersja Ateci jest lepiej wyciszona od tej przedliftowej (nie mialem okazji testować wersji poliftowej Ateci więc nie wiem). Wiecie coś na ten temat - czy poliftowa Ateca jest cichsza od tej przedliftowej? Ma to dla mnie znaczenie przy zakupie auta - im ciszej tym lepiej... Fajnie jakby było ciszej w polifcie bo lubię Atece i niekoniecznie uśmiecha mi się wydatek prawie 30 tys zl więcej na Tiguana tylko z racji lepszego wykończenia i wyciszenia... Dajcie znać... Pozdrawiam.



Sponsor

Wyciszenie w wersji poliftowej vs przedliftowej

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wyciszenie w wersji poliftowej vs przedliftowej

Post autor: Endrju »

Ja uważam że w FL jest ciut głośniej niż przed FL.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Art29
Posty: 39
Rejestracja: 25 mar 2021, 10:29
Samochód: Formentor + ATECA 2.0TDI 150KM Xcellence 4drive
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wyciszenie w wersji poliftowej vs przedliftowej

Post autor: Mr.Art29 »

A może posiada ktoś adres warsztatu gdzie wyciszają i przy okazji robią inne rzeczy że tak powiem na życzenie .Najlepiej Śląsk sam bym postawił do wyciszenia bo jak jestem to zazwyczaj nie mam czasu a drugie auto jest .

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wyciszenie w wersji poliftowej vs przedliftowej

Post autor: Misiek »

Mr.Art29 pisze:
16 kwie 2021, 22:55
A może posiada ktoś adres warsztatu gdzie wyciszają i przy okazji robią inne rzeczy że tak powiem na życzenie .Najlepiej Śląsk sam bym postawił do wyciszenia bo jak jestem to zazwyczaj nie mam czasu a drugie auto jest .
Według mnie chyba najlepszym wyjściem byłaby wizyta w jakiejś "audioklinice", czyli u specjalisty od car audio, ale takiego cenionego, niekoniecznie drogiego, ale z wieloletnim doświadczeniem i indywidualnym podejściem. Mają tam szeroki wybór mat tłumiących i umiejętne ich rozmieszczenie może uczynić cuda, a przy okazji na pewno skorzysta na tym także i jakość odbioru audio. Na pewno na śląsku jest ktoś taki i pomoże Ci.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Lucien
Posty: 6
Rejestracja: 06 maja 2021, 6:45
Samochód: Karoq 150KM TDI 4x4
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wyciszenie w wersji poliftowej vs przedliftowej

Post autor: Lucien »

Stałem kilka tygodni temu przed takim samym wyborem, Karoq / Ateca / Tiguan. Już prawie zamówiłem Atekę TSI 2.0 4x4 ale zajrzałem bez przekonania do VW ...
Dostałem tam rabat, który wyrównał szanse cenowe. Karoq był najdroższy a różnica między Ateka i Tiguanem spadła do niecałych 10.000,-

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ