LPG do 1.4 TSI - przerabial ktos temat?

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

LPG do 1.4 TSI - przerabial ktos temat?

Post autor: zinger »

Jak w temacie, montowal juz ktos LPG do Ateci z silnikiem 1.4 TSI?
Ponoc sa instalacje do takich silnikow, wiec zadzwoniem do jednego z zakladow, poprosili o dane auta, w tym kod silnika (CZEA u mnie) i dostalem odpowiedz, ze na rynku jest tylko jedna instalka do tego silnika firmy Landi, ale chyba jeszcze nikt nie montowal i nie polecaja.

No to jak to w koncu jest, u nas sa inne silniki niz w np skodach czy vw z tego okresu czy co?



Sponsor

LPG do 1.4 TSI - przerabial ktos temat?

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: LPG do 1.4 TSI - przerabial ktos temat?

Post autor: Endrju »

Trochę prawdy w tym jest. Ja miałem w Passacie z bezpośrednim wtryskiem paliwa i faktycznie sterownik do tego rodzaju instalacji jest pisany pod konkretny model silnika czyli ten kod literowy który podałeś. Ja miałem instalacje z polskiej firmy Stag i byłem mega zadowolony chociaż była z dotryskiem benzyny. 200konny Pasat palił mi do 2l benzyny i 7lpg na setkę a ważył 1750kg.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: LPG do 1.4 TSI - przerabial ktos temat?

Post autor: zinger »

Endrju pisze:
07 cze 2022, 15:45
Trochę prawdy w tym jest. Ja miałem w Passacie z bezpośrednim wtryskiem paliwa i faktycznie sterownik do tego rodzaju instalacji jest pisany pod konkretny model silnika czyli ten kod literowy który podałeś. Ja miałem instalacje z polskiej firmy Stag i byłem mega zadowolony chociaż była z dotryskiem benzyny. 200konny Pasat palił mi do 2l benzyny i 7lpg na setkę a ważył 1750kg.
Tu tez piszemy o instalce z dotryskiem. Inny warsztat przyslal propozycje oparta na sterowniku KME Sky Direct, o ktorej slyszalem juz od kilku osob. Cena 5tys. Tylko mi zalezy na bezporblemowej jezdzie, bo jak ma sie okazac, ze beda co chwila jakies kwiatki wychodzily, to ja dziekuje za takie oszczednosci. Dlatego szukam opinii od uzytkownikow z tym konkretnym silnikiem, bo ze sama instalacja jako taka jest dobra, to juz wiem.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: LPG do 1.4 TSI - przerabial ktos temat?

Post autor: Endrju »

Najważniejsza kwestia to dobry warsztat który porządnie zamontuje instalacje. Bo same części dobrej jakości nie gwarantują bezawaryjnej jazdy. A podzespoły zmieniły się i to dużo, gość który mi zakładał mówił mi że wtryski gazowe teraz da już tak szybkie jak te ori w samochodzie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: LPG do 1.4 TSI - przerabial ktos temat?

Post autor: patryk7133 »

zinger pisze:
07 cze 2022, 13:35
Jak w temacie, montowal juz ktos LPG do Ateci z silnikiem 1.4 TSI?
Ponoc sa instalacje do takich silnikow, wiec zadzwoniem do jednego z zakladow, poprosili o dane auta, w tym kod silnika (CZEA u mnie) i dostalem odpowiedz, ze na rynku jest tylko jedna instalka do tego silnika firmy Landi, ale chyba jeszcze nikt nie montowal i nie polecaja.

No to jak to w koncu jest, u nas sa inne silniki niz w np skodach czy vw z tego okresu czy co?
Jest jeszcze firma PRINS i jak ja miałbym zakładać, to tylko tę. PRINS miał już instalacje do naszych silników w 2017 r.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: LPG do 1.4 TSI - przerabial ktos temat?

Post autor: Endrju »

No ale za Prinsa chcieli 8.5 tys a teraz to pewnie ok. 10tys. to trochę dużo no chyba że auto ma zostać na długo.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: LPG do 1.4 TSI - przerabial ktos temat?

Post autor: zinger »

Dokladnie, cena zaporowa jak dla mnie. Gdybym robil te 30-40kkm rocznie to tak, ale nie przy moich przebiegach rzedu 15kkm.
Dostalem taka oferte z zakladu polecanego na forum lpg:
Obrazek

Wydaje sie byc sensowna, chyba sie skusze.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: LPG do 1.4 TSI - przerabial ktos temat?

Post autor: sailor 88 »

Endrju pisze:
09 cze 2022, 9:17
No ale za Prinsa chcieli 8.5 tys a teraz to pewnie ok. 10tys. to trochę dużo no chyba że auto ma zostać na długo.
Ta cena nie bierze się z niczego, to jest system wtrysku gazu w fazie ciekłej (Prins Direct LiquiMax ). Nie ma tu parownika, nie ma też nawet wtryskiwaczy gazu, system wykorzystuje linię wtrysku benzyny, czyli pompę wysokociśnieniową, wtryskiwacze a nawet oryginalny sterownik silnika ze sterownikiem adaptacyjnym. Oprócz zbiornika gazu, montowany jest tylko zawór przełączający LPG/benzyna. Pod maską oprócz zaworu i małego sterownika praktycznie niczego nie ma, nie trzeba wpinać się w układ chłodzenia, silnik uruchamia się od razu na gazie, nie ma dotrysku paliwa, pracują te same elementy co na paliwie...A więc coś za coś...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: LPG do 1.4 TSI - przerabial ktos temat?

Post autor: Endrju »

I pompa wysokiego ciśnienia. Tak wiem czytałem dużo o tych instalacjach. Niestety pompa która jest jest najsłabszym elementem ,chociaż już jest poprawiona ale mimo wszystko trzeba ją wymieniać co oktpkkm a jest to koszt ok 1tys.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ