Uwaga na keyless ateca podobno podatna

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Tomeks71
Posty: 89
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI RED 2019,DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Uwaga na keyless ateca podobno podatna

Post autor: Tomeks71 »

Witam. Ateca już odebrana. Myślę że skoro producent dał nam możliwość korzystania z tego systemu to dobrze zrobił że także mamy możliwość zamykania w podejrzanych miejscach w sposób bezpieczny. Tj. za pomocą kluczyka a potem należy tylko przyłożyć palec do czujnika w klamce. Wtedy cały samochód zamyka się wraz z alarmem a ewentyalna kradzież na " walizkę" nie wchodzi w rachubę. Otwieranie jest w sposób adekwatny tzn. z kluczyka.



Sponsor

Re: Uwaga na keyless ateca podobno podatna

Sponsor


Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Uwaga na keyless ateca podobno podatna

Post autor: Grzadq »

Odświeżę temat... chyba że przeoczyłem odpowiedni temat, wtedy proszę o przeniesienie.

Czy ktoś instalował w samochodzie dodatkowe zabezpieczenia poza fabrycznym immo i alarmem? Wiecie może czy jest "zapotrzebowanie" na nasze Ateki? Albo czy znacie kogoś kto się przedwcześnie pozbył swojego ukochanego autka? Czytałem że VAG w Polsce dalej popularny.

Odbieram za miesiąc, salon mi proponuje omega expero ale z tego co doczytałem na forum mazdy 6, już dawno rozpracowana.

Oczywiście AC + GAP będzie, ale myślę że nie poruszajmy tutaj tematów w stylu po co alarmy jak masz ubezpieczenie ...
Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Uwaga na keyless ateca podobno podatna

Post autor: DarekWa »

tak jak tu wspominaliśmy dostęp bezkluczykowy możemy za każdym razem wyłączyć.
Ponadto możesz nabyć etui na klucze z klatką Faradaya.

Ponadto ja mam świadomość że jak ktoś zechce to i tak ukradnie auto, jakie zabezpieczenie by nie było.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Uwaga na keyless ateca podobno podatna

Post autor: thecichy »

Jest takie powiedzenie, że najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą jest ubezpieczenie od kradzieży ;)
I w dzisiejszych czasach ma ono coraz więcej sensu a jak do tego masz GAP to per saldo na pewno nie będziesz stratny. Pamiętaj tylko aby w następnych latach dopilnować przy ubezpieczaniu aby 1) mieć stałą gwarantowaną sumę ubezpieczenia i 2) aby jej wysokość była jak największa przy akceptowalnej dla Ciebie wysokości składki (w pierwszych latach kiedy masz GAP to naturalnie nie większa niż ta poza dopłacanym GAPem do faktury).
I już dalej się nie martw tylko ciesz się Ateką bo to naprawdę dobry wybór :D

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Uwaga na keyless ateca podobno podatna

Post autor: Kuchar »

Hmm, co do zapotrzebowania Seat to nie Audi czy Volkswagen, nigdy nie będzie tak chwytliwy - i to jest dobra informacja. Z kolei zła to ta, że to nadal grupa VAG, która ma branie :D
Ateca na szczęście nie należy do samochodów podniesionego ryzyka tak jak np Audi A6, chociaż Leony raz na jakiś czas lubią znikać, a jakby nie patrzeć to modele praktycznie bliźniacze..
Najlepszym zabezpieczeniem według mnie pomijając ubezpieczenia, klatki Faradaya, jest stary i sprawdzony sposób - odcięcie zapłonu czyli ukryty guziczek bądź ostatnio widziałem kombinacje klawiszy na kierownicy by móc rozkodować auto i je w ogóle odpalić.
Jedyne czego nie wiem to kwestia gwarancji, bo jednak jest to jakaś ingerencja w samochód..

Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Uwaga na keyless ateca podobno podatna

Post autor: Grzadq »

Myślę że właśnie "ukryty guziczek" (jak to brzmi! :D ) jest dobrym pomysłem, zawsze coś niestandardowego montowanego poza ASO może spowodować utratę drogocennego czasu i zniechęcenie potencjalnego złodzieja. Koszt nie duży, ingerencja w sumie też nie. Utrata gwarancji obowiązuje tylko na dany element, co warto podkreślić.
Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

ODPOWIEDZ