Seat Ateca, a warunki zimowe

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: Bonifacy »

Za ten post autor Bonifacy otrzymał podziękowanie:
Misiek (17 gru 2022, 15:18)
Ocena: 5.26%



Sponsor

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: Misiek »

Bonifacy pisze:
17 gru 2022, 12:12
Co powiecie na takie ustrojstwo?

https://allegro.pl/oferta/mata-polpland ... 2907607601


Obrazek
Bardzo dobry pomysł i robi wrażenie solidnego. Nie widziałem najpierw sposobu mocowania, ale później przeklikałem następne obrazki i to bardzo dobry pomysł, to mocowanie do felg. Jeżeli nikt tego kiedyś nie buchnie, to będzie bardzo skuteczne. Ciekaw jestem tylko, tak jak z folią o której piszę poniżej, jak to się zdejmuje, bo jeżeli po prostu ściągając, to można porysować lakier. A ja niedawno widziałem nagranie jak ktoś na parkingu ściągał z samochodu, całego, nawet z bokami, po prostu kawał folii, na przykład ogrodniczej. Nie wydaje mi się to jednak rozsądne, ponieważ on tą folię razem ze śniegiem po prostu ciągnął po karoserii i według mnie istnieje bardzo duże ryzyko porysowania lakieru, tym bardziej że takie szorowanie może być wielokrotne.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: rybsko »

Bonifacy pisze:
17 gru 2022, 12:12
Co powiecie na takie ustrojstwo?

https://allegro.pl/oferta/mata-polpland ... 2907607601


Obrazek
Ja nawet łóżka nie lubię ścielić na dzień/noc, bo zapala mi się lampka "uwaga! nadmiarowa upierdliwa czynność" :D Ta sama lampka mi się zapala kiedy wyobrażam sobie ubieranie i ściąganie tej "piżdżamy"...

Co do samej skuteczności, podejrzewam, że jakaś jest. Pytanie tylko jakim kosztem. Przy ostatnich opadach, kiedy bywało po 20cm śniegu na dachu, to i tak potrzebna jest spora praca. I co potem z tym materiałem? Do bagażnika? Do piwnicy?

No i jeszcze pytania egzystencjalne. Kiedy to nakładać? Zaraz po zaparkowaniu auta pod domem? Czy może dopiero przed pójściem spać? :D Ubiorę od razu, a potem okaże się, że godzinę później trzeba znów gdzieś jechać... Z kolei jeśli na wieczór, to trzeba ekstra przespacerować pod blok. Codziennie? Czy tylko przed dużymi opadami? Ile przyodziań okaże się niepotrzebne? Ile razy będę ubierał za późno? :lol:

Myślę, że fajne rozwiązanie na długotrwałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi i czynnikami zewnętrznymi. Jako codzienny towarzysz często używanego samochodu - nie dla mnie.
Za ten post autor rybsko otrzymał podziękowanie:
Misiek (20 gru 2022, 0:44)
Ocena: 5.26%

mc4
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2022, 11:36
Samochód: Seat Ateca 1.5 150KM FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: mc4 »

Co do tych zimowych problemów to ja jeszcze dodam od siebie, szeroki pasek "martwej strefy" wycieraczek, po stronie kierowcy, 5cm pasek wzdłuż słupka. Zbierają się tam resztki lodu/śniegu, co znacznie pogarsza widoczność. W moim poprzednim aucie - Octavia 3, wycieraczki dochodziły do krawędzi szyby, nie wiem czemu w Atece nie mogłoby być tak samo.

DamianT
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2018, 16:21
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI DSG 4Drive XC Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: DamianT »

rybsko pisze:
19 gru 2022, 19:40
Bonifacy pisze:
17 gru 2022, 12:12
Co powiecie na takie ustrojstwo?

https://allegro.pl/oferta/mata-polpland ... 2907607601


Obrazek
Ja nawet łóżka nie lubię ścielić na dzień/noc, bo zapala mi się lampka "uwaga! nadmiarowa upierdliwa czynność" :D Ta sama lampka mi się zapala kiedy wyobrażam sobie ubieranie i ściąganie tej "piżdżamy"...

Co do samej skuteczności, podejrzewam, że jakaś jest. Pytanie tylko jakim kosztem. Przy ostatnich opadach, kiedy bywało po 20cm śniegu na dachu, to i tak potrzebna jest spora praca. I co potem z tym materiałem? Do bagażnika? Do piwnicy?

No i jeszcze pytania egzystencjalne. Kiedy to nakładać? Zaraz po zaparkowaniu auta pod domem? Czy może dopiero przed pójściem spać? :D Ubiorę od razu, a potem okaże się, że godzinę później trzeba znów gdzieś jechać... Z kolei jeśli na wieczór, to trzeba ekstra przespacerować pod blok. Codziennie? Czy tylko przed dużymi opadami? Ile przyodziań okaże się niepotrzebne? Ile razy będę ubierał za późno? :lol:

Myślę, że fajne rozwiązanie na długotrwałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi i czynnikami zewnętrznymi. Jako codzienny towarzysz często używanego samochodu - nie dla mnie.
Załóż to na mokre auto i poczekaj na mróz... Akcja w stylu magnesy neodymowe w paczkomacie..

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: Misiek »

DamianT pisze:
12 lut 2023, 16:39
...
Akcja w stylu magnesy neodymowe w paczkomacie..
Właśnie niedługo planuję zamówić kilka różnych i nawet o tym nie pomyślałem, ale to faktycznie może być niezła "zabawa", także z kurierem, jak będzie chciał ją wyciągnąć z paki i razem pójdzie jeszcze kilka innych paczek :lol:
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: kapelusznik »

Paczkomat się wywróci przy próbie wyciagnięcia. (nie są przymocowane na stałe do ziemi tylko stoją na nóżkach).
Nie wiem czy nie lepsze od neodymów są pudełka robione idealnie na wymiar skrytki w paczkomacie.
Kurier łatwo włoży ale żeby wyjąć to trzeba mieć palce pianisty albo mechanika od wymiany żarówek w autach.
Za ten post autor kapelusznik otrzymał podziękowanie:
Misiek (12 lut 2023, 23:10)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ