Seat Ateca, a warunki zimowe

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: Bonifacy »

No tak, oczywiście, że większa. I wyższa, co dodatkowo utrudnia.

Właśnie się rozglądam za nowym sprzętem do odśnieżania. Może macie jakieś pomysły?

https://allegro.pl/oferta/szczotka-do-o ... U2EALw_wcB



Sponsor

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Sponsor


Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1172 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: Misiek »

Bonifacy pisze:
11 gru 2022, 14:35
No tak, oczywiście, że większa. I wyższa, co dodatkowo utrudnia.

Właśnie się rozglądam za nowym sprzętem do odśnieżania. Może macie jakieś pomysły?

https://allegro.pl/oferta/szczotka-do-o ... U2EALw_wcB
Ja wiele lat temu u nas na Giełdzie kupiłem taką drewnianą szczotkę z długim i jednocześnie bardzo miękkim włosiem, ale na długim "kijku" i do Galaxy (jeszcze wyższy i szerszy od Ateki) sprawdza się idealnie. Poszukaj u siebie, może masz gdzieś takie prywaciarskie stoiska z drobnicą gospodarstwa domowego jak miski, miseczki, rożne plastiki, szczotki, zmiotki.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: rybsko »

Misiek pisze:
11 gru 2022, 14:28
Poza tym Ateca przecież jest i wyższa i dłuższa, więc i powierzchni do odśnieżania więcej.
U mnie też przesiadka z mniejszego auta, zauważam większy gabaryt oraz trudniejszy dostęp do dachu, ale to samo w sobie przekłada się na czas w zasadzie mniej więcej proporcjonalnie.

Trudniejsze są za to zakamarki. Bardzo dużo lodu między dachem i relingami. Na tyle dużego, aby obawiać się jego wyskoczenia na inny pojazd podczas jazdy. No i wspomniane szyby. I przednie wycieraczki. Dziwny zalegający lód. Ale może trafiłem na charakterystyczne warunki. Zobaczymy jak będzie dalej.
Bonifacy pisze:
11 gru 2022, 14:35
Właśnie się rozglądam za nowym sprzętem do odśnieżania. Może macie jakieś pomysły?
Tak, ja właśnie jestem po pierwszych użyciach tego modelu firmy Wurth:
https://eshop.wurth.pl/Kategorie-produk ... pl/PL/PLN/
Na allegro też dostępne.

Co sezon łamałem kilka sztuk takich podobnych sprzętów, które kupowałem w hipermarkecie po 30-40 złotych. Tydzień temu złamał mi się w rękach nowy egzemplarz prosto z Auchan'a i postanowiłem zmienić podejście. Drogo, 150 złotych, ale różnica w jakości materiałów jest widoczna gołym okiem. No i świetnie pomyślany sprzęt, regulacja dostępna pod przyciskami, bez siłowania się. Szczotkę można ustawić względem uchwytu równolegle, prostopadle oraz pod kątami 45* w każdą stronę. Daje się śnieg ściągać, popychać, zmiatać na boki. Szczerze polecam.
Za ten post autor rybsko otrzymał podziękowania (w sumie 3):
Bonifacy (11 gru 2022, 15:49) • Misiek (11 gru 2022, 16:23) • coulomb (11 gru 2022, 22:55)
Ocena: 15.79%

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: flash »

Bonifacy pisze:
11 gru 2022, 14:35
No tak, oczywiście, że większa. I wyższa, co dodatkowo utrudnia.

Właśnie się rozglądam za nowym sprzętem do odśnieżania. Może macie jakieś pomysły?

https://allegro.pl/oferta/szczotka-do-o ... U2EALw_wcB
Po zmianie w tym roku na atecę też zastanawiałem się nad nowym sprzętem do odśnieżania. Szukałem przede wszystkim czegoś długiego, i po licznych przeglądaniach internetów natknąłem się przypadkiem w jysku stacjonarnie na taką szczotkę do szyb, co często jest na stacjach w wiaderku, i stwierdziłem, że się może nadać. :)

https://jysk.pl/do-domu/art-gosp-domowe ... eleskopowa

+ jest w wersji krótkiej (złożona)
+ jest rozsuwana w razie potrzeby (dłuższa)
+ gąbka z siateczką jest bardziej "zabudowana" niż włosie, więc nie przepuszcza tyle śniegu
+ guma do ściągania wody przydaje się do usuwania lekkiego lodu z szyb (sprawdzone)
+ jest tania

W niektórych przypadkach może tradycyjna szczotka z włosiem będzie lepsza, i na wszelki wypadek też mam ją ze sobą w aucie, ale dziś pierwszy raz sprawdziłem nowy nabytek i stwierdzam, że to całkiem dobre rozwiązanie. Przede wszystkim właśnie ze względu na to, że jest rozsuwana i można spokojnie dosięgnąć dachu.

Niezdecydowanym i poszukującym serdecznie polecam!

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1172 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: Misiek »

flash pisze:
11 gru 2022, 23:45
Bonifacy pisze:
11 gru 2022, 14:35
No tak, oczywiście, że większa. I wyższa, co dodatkowo utrudnia.

Właśnie się rozglądam za nowym sprzętem do odśnieżania. Może macie jakieś pomysły?

https://allegro.pl/oferta/szczotka-do-o ... U2EALw_wcB
Po zmianie w tym roku na atecę też zastanawiałem się nad nowym sprzętem do odśnieżania. Szukałem przede wszystkim czegoś długiego, i po licznych przeglądaniach internetów natknąłem się przypadkiem w jysku stacjonarnie na taką szczotkę do szyb, co często jest na stacjach w wiaderku, i stwierdziłem, że się może nadać. :)

https://jysk.pl/do-domu/art-gosp-domowe ... eleskopowa

+ jest w wersji krótkiej (złożona)
+ jest rozsuwana w razie potrzeby (dłuższa)
+ gąbka z siateczką jest bardziej "zabudowana" niż włosie, więc nie przepuszcza tyle śniegu
+ guma do ściągania wody przydaje się do usuwania lekkiego lodu z szyb (sprawdzone)
+ jest tania

W niektórych przypadkach może tradycyjna szczotka z włosiem będzie lepsza, i na wszelki wypadek też mam ją ze sobą w aucie, ale dziś pierwszy raz sprawdziłem nowy nabytek i stwierdzam, że to całkiem dobre rozwiązanie. Przede wszystkim właśnie ze względu na to, że jest rozsuwana i można spokojnie dosięgnąć dachu.

Niezdecydowanym i poszukującym serdecznie polecam!
Zwróć tylko uwagę na ilość (i treść) ocen negatywnych - więcej niż pozytywnych, pośrednich także niemało. Poza tym wydaje mi się, że to jest raczej "przyrząd" do mycia, a nie zgarniania śniegu, nie ma tam szczotki, tylko "gąbczasta" myjka, tak jak sam zauważyłeś - tak jak te na stacjach paliw. Ale jeżeli Ty jesteś z niej zadowolony, to to jest najważniejsze. Ja już wielokrotnie wcześniej oglądałem te z różnych sklepów i na zdjęciu ZAWSZE wyglądają o wiele lepiej niż w rzeczywistości i nigdy po wnikliwych oględzinach na taką nie zdecydowałem się, bo zawsze coś było mocno nie tak, na ogół tandetnie wykonana - materiały i przez to przewidywana trwałość, poza tym na ogół źle leżała w dłoni. A ta najprostsza drewniana, o której pisałem wcześniej, sprawdza się jak dla mnie idealnie. Niby wygląda jak mocno powiększona (długa rękojeść i dłuższe włosie) domowa "zmiotka", ale robi robotę i przez już kilka lat jeszcze nigdy mnie nie zawiodła jeśli chodzi o dach i szybę przednią, a czasami w czasie pracy śniegu nieźle dowaliło.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: rybsko »

A jak się nie ma właściwego narzędzia, to pozostaje odśnieżanie "na irokeza", tak jak to ktoś u mnie dziś wykombinował :D :lol:

Obrazek

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1172 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: Misiek »

rybsko pisze:
12 gru 2022, 9:20
A jak się nie ma właściwego narzędzia, to pozostaje odśnieżanie "na irokeza", tak jak to ktoś u mnie dziś wykombinował :D :lol:

Obrazek
A później, podczas jazdy dach się rozgrzeje i w czasie najbliższego hamowania całość zjeżdża na przednią szybę, maskę i wtedy tylko : "Ciemność widzę, ciemność". I dlatego właśnie zaleca się odśnieżanie CAŁEGO samochodu, łącznie z dachem, maską i ewentualnie bagażnikiem, a za brak tego można zapłacić słony mandat.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: Endrju »

Dokładnie ,500 przewiduje taryfikator.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Kubawojcik
Posty: 253
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: Kubawojcik »

Po zmianach juz 3000 a nie 500 :)

Jestem z tych co nie dotykaja lakieru niczym procz rekawicy do mycia :)
Odgarniam z szyb i dzida na prosta. Wszystko samo spada :)

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1172 razy

Re: Seat Ateca, a warunki zimowe

Post autor: Misiek »

Kubawojcik pisze:
12 gru 2022, 15:13
Po zmianach juz 3000 a nie 500 :)

Jestem z tych co nie dotykaja lakieru niczym procz rekawicy do mycia :)
Odgarniam z szyb i dzida na prosta. Wszystko samo spada :)
... na samochody innych oraz z dachu na Twoją szybę :evil:
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ