Kamera samochodowa rejestrator

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
uniorek
Posty: 60
Rejestracja: 05 lis 2017, 11:15
Samochód: Berlin
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: uniorek »

Ja mam Xiaomi 70 mai dash, za tą cenę zastanawiam się czy nie kupić 2 egzemplarza na tył, a filtr polaryzacyjny łatwo można zrobić ze szkiełek okularów polaryzacyjnych.




Sponsor

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Sponsor


xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: xipil »


Luk4as pisze:Hmmm .... polecam formum autowrzuta tam jest dużo o kamerach samochodowych

Ja posiadam w obu autach A129 Duo .... jak dobrze poszukasz to na chinskich portalach możesz wyrwać A129 Single w dobrej cenie, albo dołożyć do 300 zł te 100-150 zł i kupić za około 450 Duo.
Mam pytanko, ten gruby kabel między kamerami masz pociagniety w podsufitce? Jakoś blisko krawędzi czy głębiej pod samym dachem, jak ta podsufita jest przymocowana w Atece?
Ten kabel nie będzie utridniał ew odpalenia kurtyny.

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: michal 76 »

xipil pisze:
03 lut 2019, 11:21
Luk4as pisze:Hmmm .... polecam formum autowrzuta tam jest dużo o kamerach samochodowych

Ja posiadam w obu autach A129 Duo .... jak dobrze poszukasz to na chinskich portalach możesz wyrwać A129 Single w dobrej cenie, albo dołożyć do 300 zł te 100-150 zł i kupić za około 450 Duo.
Mam pytanko, ten gruby kabel między kamerami masz pociagniety w podsufitce? Jakoś blisko krawędzi czy głębiej pod samym dachem, jak ta podsufita jest przymocowana w Atece?
Ten kabel nie będzie utridniał ew odpalenia kurtyny.
Ja mam schowany w podsufitce. Cała operacja trwa ok 15 min. Zdejmujesz tapicerkę słupka ( jest na wcisk i boczek konsoli ( tam gdzie masz wyłącznik od poduszek). W podsufitce kabel przekładasz od szyby nic nie trzeba demontować.
Obrazek

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Luk4as »

@xipil na razie kabel mi zwisa od lusterka w dol a pozniej leci po podlodze. Nie chcialem demontowac slupka. Nie chcialem dotykac podsufitki. Jak bedzie lepsza pogoda to przysiade do tego i kabel przykleje do szyby przy slupku tymi 3m zatrzaskami. Kabel na gorze mozna wcisnac bez problemu pod podsufitke gorzej z tym przy slupku ... zasilanie wsunalem bez problemu pod podsufitke na gorze i za uszczelke w dzwiach bez ingerencji - wiadomo zasilanie jest cienkie ...

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: michal 76 »

Luk4as pisze:
03 lut 2019, 13:53
@xipil na razie kabel mi zwisa od lusterka w dol a pozniej leci po podlodze. Nie chcialem demontowac slupka. Nie chcialem dotykac podsufitki. Jak bedzie lepsza pogoda to przysiade do tego i kabel przykleje do szyby przy slupku tymi 3m zatrzaskami. Kabel na gorze mozna wcisnac bez problemu pod podsufitke gorzej z tym przy slupku ... zasilanie wsunalem bez problemu pod podsufitke na gorze i za uszczelke w dzwiach bez ingerencji - wiadomo zasilanie jest cienkie ...
Słupki są wciskanie nie potrzebujesz żadnych narzędzi żeby go zdemontować i schować kabel

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Luk4as »

Wole dmuchac na zimno :) zaraz nie dosc ze wyrywajac slupek porysuje deske przy slupku to jeszcze slupek polamie ;P ale na pewno puszczenie przewodow w slupku byloby duzo lepszym rozwiazaniem

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: sailor 88 »

Luk4as pisze:
03 lut 2019, 14:10
Wole dmuchac na zimno :) zaraz nie dosc ze wyrywajac slupek porysuje deske przy slupku to jeszcze slupek polamie ;P ale na pewno puszczenie przewodow w slupku byloby duzo lepszym rozwiazaniem
Jest jeszcze jedna możliwość! Oryginalny (gruby) przewód zasilający zastąpiłem cienkim, płaskim kabelkiem, który można wszędzie wcisnąć bez demontażu czegokolwiek. I tak, nowa magistrala była konieczna, bo zasilanie pobrałem z panelu bezpieczników, a obok umiejscowiłem mini przetwornicę USB na przewodzie. Niczego nie widać, a obyło się bez demontażu, nie licząc oczywiście "klapki" bezpieczników.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: xipil »

Przód to powiedzmy małe piwo, gorzej z kablem między przednią i tylną kamerą.

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: michal 76 »

xipil pisze:
03 lut 2019, 20:56
Przód to powiedzmy małe piwo, gorzej z kablem między przednią i tylną kamerą.
Wprawdzie nie mam tylnej kamery, ale montowałem gniazdo zapalniczki w bagażniku i gniazdo usd dla tylnych siedzeń. Przewody puszczasz środkowym tunelem do odkręcenia jedna czy dwie śruby no i oczywiście trzeba wyjąć tylną kanapę. Robota na 1 h + piwo z sąsiadem

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: xipil »

Opcja godna uwagi :) dzięki, jak będę miał możliwość to sprawdzę takie rozwiązanie

ODPOWIEDZ