Kamera samochodowa rejestrator

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Luk4as »

Wszystko montowałeś na wcisk i odgięcie ? Czy plastik kolumny centralnej odkręcałeś ?



Sponsor

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Sponsor


Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: l3niwi3c »

nic nie odkręcałem. Wszystko wciskałem plastikową łyżeczką i odginałem plastik gdzie można było
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: tictac1986 »

Stoję przed wyborem wideorejestratora. Decydująca jest oczywiście jakość nagrań względem ceny i najatrakcyjniej wydaje się wypadać MIO MiVue C325. Kamery montowane na taśmę odrzucam, bo nie chcę stracić możliwości zmiany jej miejsca jeśli miałbym taki kaprys. Ingerować w bezpieczniki nie chcę, więc jak jeden z Kolegów pociągnę kabel do zapalniczki pod osłoną przeciwsłoneczną i dalej pod schowek.
Jednak doradźcie, może w okolicy 300 zł jest coś lepszego godnego uwagi? Im więcej oglądam recenzji tym bardziej nie wiem co wybrać :)
Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Luk4as »

Hmmm .... polecam formum autowrzuta tam jest dużo o kamerach samochodowych

Ja posiadam w obu autach A129 Duo .... jak dobrze poszukasz to na chinskich portalach możesz wyrwać A129 Single w dobrej cenie, albo dołożyć do 300 zł te 100-150 zł i kupić za około 450 Duo.

Dla człowieka który nigdy nie zagłębił się w tematykę wideorejestratorów Mio wydaje się dobrym wyborem bo są ogólnodostępne i mają dobrą reklamę ale to chyba tyle plusów z tych kamer.

Ja proponuje conajmniej Viofo A119 lub A119s oczywiście z chińskich portali, żeby nie przepłacać chyba, że masz firma i wrzucisz to w koszta.

Mio może z pozoru nie wygląda źle ale bebechy ma sprzed "15 lat". A wiadomo ile od tego czasu zmieniło się w technologii. A każdy zrobi jak uważa ....

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: sailor 88 »

Również polecam Viofo. Sam posiadam Viofo A119s i spisuje się rewelacyjnie, szczególnie gdy jest ciemno, obraz jest znakomity. Jest jeszcze jeden plus, zasilanie awaryjne w tych kamerach jest kondensatorowe a więc praktycznie niezniszczalne, w przeciwieństwie do reszty kamer, które mają baterię. Bateria ta bardzo szybko ulega uszkodzeniu, w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury za przednią szybą. Tu jest to wyjaśnione: https://www.wideorejestratory24.info/20 ... sator.html
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: michal 76 »

Ja używam w dwóch samochodach kamer Viofo A119 i Orllo falcon 4k. Viofo to kamera 2K masz do wyboru dwa przetworniki obrazu SONY i OmniVision ten drugi daje obraz 2K SONY FUll HD. Ja mam ten drugi i generalnie jest ok kamera bardzo przyzwoita, dobrze nagrywa jeździ w Jettcie trzeci rok do tej pory była tylko jedna usterka musiałem przeinstalować soft. Druga kamerka kupiłem do Ateci obraz 4K przy 25 klatkach, przetwornik obrazu OmniVision. Jeździ w Atece 1,5 roku nic się nie dzieje. Obydwie mają GPS. Orllo kupisz w graniach 550zł jest wersja dual ale wtedy nie nagrywa w 4K Viofio kosztuje ok 350 zł, też masz opcję dual ( model A129)

gharghoul
Posty: 84
Rejestracja: 12 mar 2018, 9:19
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: gharghoul »

Ja chiciałem przed świętami się doposażyć w wideorejestrator: MIvue 792 ale przegapiłem promocję a teraz jeszcze doczytałem wasze opinie o tym Viofo i chyba się wstrzymam ;P

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Luk4as »

Bardzo dobry wybor. 792 kupilem z jakos po premierze i po 2 dniach oddalem. Teraz nie zaluje. Poczytaj forum autowrzuta i celuj w A129 albo cos innego

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: paprotek »

Skoro już takich fachowców tu mamy, to może podpytam, bo sam od dawna się przymierzam do zakupu.
Już gdzieś o tym Viofo A119 czytałem, że to fajny sprzęt, ale może w skróci napisać czy warto kupić A119S czy nawet A119 PRO ? Dodatkowo są moduły GPS a nawet filtr polaryzacyjny - zupełnie w tym nie siedzę, czy warto to kupić?
Dzięki.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: patryk7133 »

A patrzyliście na Mini 0906 podwójna kamerka dobry tryb parkingowy obraz 1080p z obu kamer cena 1/4 ceny w porównaniu z oferowanymi możliwościami do innych wiodących produktów na rynku
Sam używam od kilku miesięcy i jestem zadowolony kosztowała mnie 400 zł,z filtrem polaryzacyjnym i specjalny adapter do podłączenia pod bezpieczniki +pilot bluetooth do szybkich zdjęć i zabezpieczania plików przed nadpisaniem inne produkty, które oferują takie możliwości są w cenie 2500 zł.

Tutaj taka stronka dla zainteresowanych kamerkami :)

https://dashcamtalk.com/best-dash-cams-of-2018/
Ostatnio zmieniony 03 sty 2019, 23:50 przez patryk7133, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ