Kamera samochodowa rejestrator

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Orajo
Posty: 23
Rejestracja: 04 sie 2019, 23:37
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca Xcellence 1.5 TSI DSG7
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Orajo »

A możesz zrobić jakieś zdjęcia jak to wygląda po montażu i ew. zaznaczyć jakoś miejsca prowadzenia przewodów?



Sponsor

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Sponsor


xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: xipil »

Czy tak trudno cofnąć się np do posta #65? Wszystko trzeba na tacy pod twarz?

Krzysiek1979r
Posty: 80
Rejestracja: 09 cze 2018, 20:17
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 7DSG Xcellence,Audi Q7 3.0TDI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Krzysiek1979r »

Witam
Mam pytanie odnośnie łapania sygnału GPS przez podgrzewaną szybę. Czy nie ma z tym problemu?'
A może ktoś ma kamerkę w samochodzie z szybą ze szkła z izolacją termiczną i akustyczną oraz ogrzewaną i jak wtedy jest z sygnałem GPS?

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Luk4as »

W Ateca nie ma problemu, mam A129 GPS DUO i wszystko śmiga jak ta lala

motkra
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:10
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TDI DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: motkra »

Frodo, Należy sobie zadać pytanie czy GPS może być zalegalizowanym miernikiem prędkości? Bo wydawać by się mogło że na bazie jego wskazania nie może być podstawy do nałożenia mandatu. Na wszelki wypadek zapytam kumpla z branży.
Ja osobiście wolę mieć włączony.

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: overheat »

Frodo pisze:
09 gru 2019, 10:42
Tak z ciekawości: czy włączanie GPS ma sens? (ja mam u siebie wyłączony) Jeśli okaże się np., że podczas wyprzedzania jechałem z prędkością… 93 przy ograniczeniu 90, to mogą być z tym tylko problemy. Jak jest jakaś korzyść z GPS?
Korzyść z GPS jest jedynie dla Ciebie taka, że możesz łatwo stwierdzić gdzie nagranie miało miejsce (np. jechałeś, coś widziałeś, a potem zapomniałeś gdzie to było). Przyda się do katalogowania nagrań itd.

Jeśli chodzi o wartość prawną, bo do tego się pewnie odnosisz, to takie dane nie mają w zasadzie żadnej wartości jeśli rejestrator oraz moduł GPS nie mają homologacji. A w zasadzie żaden rejestrator jej nie ma (poza policyjnymi). Nikt nie może Ci na ich podstawie nic zarzucić, a Ty z kolei na ich podstawie nie możesz nic udowodnić. Jedynie sam obraz ma wartość jako potencjalny dowód (jeśli np. wyprzedzałeś na podwójnej ciągłej).

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Luk4as »

Tak zgadza się, po GPS nic Ci nie zrobią, mało tego były przypadki, że sama policja miała sprzęt bez legalizacji i wtedy też nie było mandatu ....

Krzysiek1979r
Posty: 80
Rejestracja: 09 cze 2018, 20:17
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 7DSG Xcellence,Audi Q7 3.0TDI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Krzysiek1979r »

Ja cały czas waham się nad kupnem kamerki. A kamerka wyposażona w GPS, zwiększa ewentualne szanse na wygraną w sądzie gdy pomiar jest wykonany niewłaściwie. Chociaż muszę powiedzieć, że jeszcze nigdy nie dostałem mandatu bez powodu :-)

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: overheat »

Frodo pisze:
09 gru 2019, 16:54
subiektywnie policjanci lub sędzia mogą nas gorzej ocenić jak zobaczą na filmie np. 105 podczas wyprzedzania, a miało być maksymalnie 90...
Mogą, to w końcu tylko ludzie. Ale nie mogą oficjalnie na to się powołać, bo to byłoby bezprawie, gdyż sprzęt pomiarowy nie miał homologacji, więc jego wskazania są (w świetle prawa) nic nie warte. To taka szara strefa w prawie.

Podobnie mogą, choć nie muszą, gorzej Cię ocenić (dać wyższy mandat, dłuższy wyrok, itd.), gdy jesteś łysy, albo nosisz dredy, albo masz tatuaż na twarzy itd.. Tego nie będzie oficjalnie w wyroku, ale ludzie są ludźmi.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Bonifacy »

Czy instalacja takiego rejestratora poza ASO ma jakiś wpływ na gwarancję samochodu?

ODPOWIEDZ