Kamera samochodowa rejestrator

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
teo83
Posty: 20
Rejestracja: 29 sty 2022, 18:14
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: teo83 »

rybsko pisze:Przemyślałem temat, postudiowałem. Tryb parkingowy nie do obrony w moim przypadku.

W pierwszej kolejności rozważam 2x Garmin Dash mini 2. Bardzo dyskretna, bardzo prosta.

Ale okazało się, że jest jednak na rynku coś, co mniej więcej sobie wyobrażałem - kamery ze schowaną jednostką centralną: NEOLINE G-TECH X53. Też bardzo dyskretne.

Jakieś podpowiedzi?
Jest sens kupowac droga kamerke? Nie lepiej Xiaomi mają ciekawe modele nawet jakąś małą ostatnio wypuścili. A poza tym moim zdaniem nie ma czego się bać że ktoś kamerkę ukradnie to już nie te czasy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Misiek »

teo83 pisze:
19 kwie 2022, 7:15
rybsko pisze:Przemyślałem temat, postudiowałem. Tryb parkingowy nie do obrony w moim przypadku.

W pierwszej kolejności rozważam 2x Garmin Dash mini 2. Bardzo dyskretna, bardzo prosta.

Ale okazało się, że jest jednak na rynku coś, co mniej więcej sobie wyobrażałem - kamery ze schowaną jednostką centralną: NEOLINE G-TECH X53. Też bardzo dyskretne.

Jakieś podpowiedzi?
Jest sens kupowac droga kamerke? Nie lepiej Xiaomi mają ciekawe modele nawet jakąś małą ostatnio wypuścili. A poza tym moim zdaniem nie ma czego się bać że ktoś kamerkę ukradnie to już nie te czasy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tym bardziej, że ewentualne zniszczenia podczas włamania mogą być cenniejsze niż sama wartość kamerki.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: rybsko »

Misiek pisze:
19 kwie 2022, 11:16
Tym bardziej, że ewentualne zniszczenia podczas włamania mogą być cenniejsze niż sama wartość kamerki.
To ryzyko od początku uważam za istotne. Dlatego też jeżeli już coś będzie wisieć (bez zdejmowania) to na maksa dyskretnego i małego.
teo83 pisze:
19 kwie 2022, 7:15
Jest sens kupowac droga kamerke? Nie lepiej Xiaomi mają ciekawe modele nawet jakąś małą ostatnio wypuścili. A poza tym moim zdaniem nie ma czego się bać że ktoś kamerkę ukradnie to już nie te czasy
Nie zawieszam sobie poprzeczki jakoś przesadnie wysoko. Nie szukam super wyszukanych rozdzielczości, GPSu, itp. Wyeliminowałem tryb parkingowy.

Zerkałem na Xiaomi na samym początku poszukiwań, ale wydawało mi się, że mają w ofercie jedynie dość duży model. Może muszę pogrzebać głębiej. Masz coś konkretnego do polecenia?

teo83
Posty: 20
Rejestracja: 29 sty 2022, 18:14
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: teo83 »

rybsko pisze:
Misiek pisze:
19 kwie 2022, 11:16
Tym bardziej, że ewentualne zniszczenia podczas włamania mogą być cenniejsze niż sama wartość kamerki.
To ryzyko od początku uważam za istotne. Dlatego też jeżeli już coś będzie wisieć (bez zdejmowania) to na maksa dyskretnego i małego.
teo83 pisze:
19 kwie 2022, 7:15
Jest sens kupowac droga kamerke? Nie lepiej Xiaomi mają ciekawe modele nawet jakąś małą ostatnio wypuścili. A poza tym moim zdaniem nie ma czego się bać że ktoś kamerkę ukradnie to już nie te czasy
Nie zawieszam sobie poprzeczki jakoś przesadnie wysoko. Nie szukam super wyszukanych rozdzielczości, GPSu, itp. Wyeliminowałem tryb parkingowy.

Zerkałem na Xiaomi na samym początku poszukiwań, ale wydawało mi się, że mają w ofercie jedynie dość duży model. Może muszę pogrzebać głębiej. Masz coś konkretnego do polecenia?
Sprawdź to...

https://applemobile.pl/recenzja-70mai-d ... ch-czasow/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: rybsko »

teo83 pisze:
20 kwie 2022, 8:53
Sprawdź to...
https://applemobile.pl/recenzja-70mai-d ... ch-czasow/
Ten model mi nie podpadł, ale dzięki za podpowiedź, bo rzeczywiście te 70mai to ciekawa oferta i możliwe, że tu coś wybiorę. Niesamowity stosunek jakości do ceny.

A przy okazji takie ogólne pytanie: czy mając odbiornik GPS w kamerze, mogę liczyć na automatyczną aktualizację czasu na urządzeniu? Niemożliwe? Możliwe, ale niedostępne w niektórych? A może dostępne zawsze?

Z doświadczenia z poprzednią kamerą wiem, że bateria wewnętrzna ubiera już po pierwszym sezonie zimowym i później każde włączenie urządzenia zeruje czas. Nie będę korzystał z trybu parkingowego. Czy zatem jest jakiś sposób aby data i godzina aktualizowały się w sposób niezawodny same?

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Bonifacy »

U mnie Viofo A119 V3 z GPS, data i godzina zawsze aktualne, ale mam tryb parkingowy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Misiek »

rybsko pisze:
22 kwie 2022, 9:24
teo83 pisze:
20 kwie 2022, 8:53
Sprawdź to...
https://applemobile.pl/recenzja-70mai-d ... ch-czasow/
...
Z doświadczenia z poprzednią kamerą wiem, że bateria wewnętrzna ubiera już po pierwszym sezonie zimowym
...
W cytowanym modelu jest nie bateria (akumulator), tylko wysokopojemny kondensator nieczuły na temperaturę, czy wielokrotne ładowanie.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: rybsko »

Misiek pisze:
22 kwie 2022, 10:42
W cytowanym modelu jest nie bateria (akumulator), tylko wysokopojemny kondensator nieczuły na temperaturę, czy wielokrotne ładowanie.
Jak mogę to rozpoznać przeglądając oferty? :roll:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Misiek »

rybsko pisze:
22 kwie 2022, 10:52
Misiek pisze:
22 kwie 2022, 10:42
W cytowanym modelu jest nie bateria (akumulator), tylko wysokopojemny kondensator nieczuły na temperaturę, czy wielokrotne ładowanie.
Jak mogę to rozpoznać przeglądając oferty? :roll:
Pewnie w opisie i parametrach technicznych. A w tym 70mai bardzo na to stawiali, chwalili się w opisie i w danych technicznych, więc dlatego zwróciłem na to uwagę.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: xipil »

Mam od trzech lat Viofo a129 duo wpięta przez USB do zapalniczki i generuje zakłócenia na tylnym lewym głośniku - w postaci delikatnego szumienie.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ