Kamera samochodowa rejestrator

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Luk4as »

patryk7133 nie najlepszy wybor. A129 zdecydowanie bije Twoją kamerę na głowę a cena podobna

Na forum autowrzuty kolega @pizdys dokladnie opisuje roznice

paprotek poczytaj na autowrzuta tam jest bardzo duzo infomacji. A119 z literką S widzi jak "noktowizor" w nocy



Sponsor

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: patryk7133 »

Luk4as@ Bądź tak dobry i wklej link z porównania mini 906 i A129, bo ciekawość mnie zżera. :)

Dla jasności nie twierdzę, że któraś z tych kamer jest lepsza czy gorsz, ale na pewno są to całkowicie inne produkty.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: michal 76 »

paprotek pisze:
02 sty 2019, 23:19
Skoro już takich fachowców tu mamy, to może podpytam, bo sam od dawna się przymierzam do zakupu.
Już gdzieś o tym Viofo A119 czytałem, że to fajny sprzęt, ale może w skróci napisać czy warto kupić A119S czy nawet A119 PRO ? Dodatkowo są moduły GPS a nawet filtr polaryzacyjny - zupełnie w tym nie siedzę, czy warto to kupić?
Dzięki.
Kup zwykłe a119 ma większą rozdzielczość, pixeli niczym nie zastąpisz, gps tak filtr polaryzacji nie

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: michal 76 »

patryk7133 pisze:
03 sty 2019, 12:46
Luk4as@ Bądź tak dobry i wklej link z porównania mini 906 i A129, bo ciekawość mnie zżera. :)

Dla jasności nie twierdzę, że któraś z tych kamer jest lepsza czy gorsz, ale na pewno są to całkowicie inne produkty.

Pozdrawiam
A 129 ma jaśniejsze przysłony obiektywu 1.6 Mini 906 ma z przodu 1,7 tył 2.0. Z tego względu A 129 ma lepszą optykę

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: michal 76 »

Luk4as pisze:
03 sty 2019, 11:57
patryk7133 nie najlepszy wybor. A129 zdecydowanie bije Twoją kamerę na głowę a cena podobna

Na forum autowrzuty kolega @pizdys dokladnie opisuje roznice

paprotek poczytaj na autowrzuta tam jest bardzo duzo infomacji. A119 z literką S widzi jak "noktowizor" w nocy
A119 z literką S widzi jak "noktowizor" w nocy - nie jest tak dobrze

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: patryk7133 »

Luk4as@ Bądź tak dobry i wklej link z porównania mini 906 i A129, bo ciekawość mnie zżera. :)

Dla jasności nie twierdzę, że któraś z tych kamer jest lepsza czy gorsz, ale na pewno są to całkowicie inne produkty.

Pozdrawiam.
[/quote]

A 129 ma jaśniejsze przysłony obiektywu 1.6 Mini 906 ma z przodu 1,7 tył 2.0. Z tego względu A 129 ma lepszą optykę.
[/quote]

Dzięki za wyjaśnienie mam słabszą optykę, ale mam nagrywanie z tyłu i z przodu z wykrywaniem ruchu i 4 różne tryby parkingowe coś za coś :) każdy musi sam zdecydować co potrzebuje jakość obrazu to nie zawsze jest najważniejsza, tym bardziej że w tym przypadku ta różnica nie jest, aż tak duża. Mogę przyznać, że A129 Duo mogłoby zastąpić moją kamerkę tylko jak kupowałem mini 0906 to A129 Duo nie istniało kolejna sprawa jest co najmniej 2 krotonie droższa i co najważniejsze jak dla mnie słaby tryb parkingowy.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: michal 76 »

Nie bawiąc się w cytowanie liczb poniżej jest fajny test praktyczny porównujący kamery Viofo do kamer Blackvue ( jedna 4K)


Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Luk4as »

patryk7133 słaby tryb parkingowy ? W A129 jest najlepszy tryb parkingowy aktualnie występujący w rejestratorach jazdy. Jaki tryb parkingowy może być lepszy od ciągłego nagrywania podczas postoju tzw. Low Bitrate ? No chyba nie masz na myśli tego swojego wykrywania ruchu które raz wykryje raz nie wykryje a jak już wykryje to naga plecy sprawcy wandalizmu itd .... warto obejrzeć filmy na kanale TVPizdys zarówno te o trybach parkingowych jak i o trybie Low Bitrate wprowadzonym do modelu A129 przez firmę Viofo

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: patryk7133 »

Faktycznie A129 dostało tryb parkingowy Low Bitrate w uaktualnieniu jak oglądałem filmy z testów tej kamerki nic o tym nie było zwracam honor. :)

Tak Blackvue to mój faworyt tylko cena dyskwalifikuje ją dla mnie. :(

Jeśli chodzi o wykrywanie ruchu to chyba każda kamerka takowy posiada i w mini 0906 wykrywanie ruchu to tylko dodatek do trybów parkingowych takich jak Time lapse, Auto switch lapse to chyba działa podobnie do Low Bitrade no jest jeszcze tryb parkingowy nagrywający w pełnej prędkości i ostrości, ale raczej mało przydatny ze względu na dużą wagę plików.

Podsumowując jeśli kupował bym kamerkę teraz kupiłbym drugi raz mini 0906, mimo że A129 wydaje się być troszkę lepsza to jednak sporo droższa.

Oczywiście to tylko moje zdanie, ale naprawdę, mimo że Viofo ma fajne kamerki to nie jedyna firma na rynku kamerek samochodowych powodzenia w znalezieniu odpowiedniej dla każdego z was.

Pozdrawiam.

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Kamera samochodowa rejestrator

Post autor: Luk4as »

Blackvue jest nawet spoko. Tzn ma funkcje cloud. W tym roku funkcja cloud ma wejsc u innych producentow. Mam nadzieje ze Viofo wypusci tez cos z cloudem. Jesli chodzi o Blackvue Dr750-2ch jest godna polecenia bo mozna ja w uk wyrwac za 250 gbp a w DE za okolo 330 euro. Nie polecam natomiast DR900 bo pomimo ze kamera z przodu ma 4K to strasznie sie grzeje i w trybie parkingowym latem wylacza sie po 20 min co sprawia ze mozemy zapomniec o trybie parkingowym. Oczywiscie sama kamera to za malo do pewnego dzialania trybu parkingowego. Warto miec jakiegos powerbanka. Do kamer dedykowane sa cellink neo6 i neo9

ODPOWIEDZ